04 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کمیسیون رسانه یی مراسم  افتتاح دورهفدهم شورای ملی جلسه کرد

کمیسیون رسانه یی مراسم افتتاح دورهفدهم شورای ملی جلسه کرد

کابل باختر 4 ثور کمیسیون رسانه یی مراسم افتتاح دورهفدهم شورای...

تطبیق ۱۰۰۶ پروژه در ولایت های کشور، ۱۴ میلیون روز کاری ایجاد کرد

کابل باختر 4 ثور مجیب الرحمان کریمی، وزیر احیا وانکشاف دهات...

حمله طالبان بالای ولسوالی کران و منجان بدخشان به عقب زده شد

حمله طالبان بالای ولسوالی کران و منجان بدخشان به عقب زده شد

فیض آباد 4 ثور باختر حمله طالبان دیشب بالای ولسوالی کران...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوالی کندز: افراد مسلح غیر مسوول باید تفنگ خود را به زمین بگذارند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کندز 20 سنبله باختر
افراد مسلح غیر مسول باید تفنگ خود را به زمین بگذارند و در کنار حکومت قرار بگیرند، در غیر آن زنجیر عدالت و قانون به گردن ‌شان خواهد افتاد.
این مطلب را عبدالجبار نعیمی والی کندز در سفری ‌که دیروز به همراهی شماری از مسوولان ملکی و نظامی به ولسوالی خان‌آباد داشتند، بیان کرد.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در این دیدار مسوولان، بزرگان قومی و جوانان ولسوالی خان آباد دست ‌آوردها و مشکلات محیطی شان را با والی کندز در میان گذاشتند.
حیات الله امیری ولسوال خان ‌آباد در مورد فعالیت یکصد و چهارده شورای انکشافی که در آن ولسوالی فعالیت دارد، روشنی انداخت و از طرح و تطبیق پروژه‌ها  نیز سخن گفت.
امیری فعال ‌سازی بند برق خان‌آباد، ساخت و ساز استدیوم ورزشی، ماشین جداسازی برنج از شالی، تمدید لین‌ برق به ساحات دور دست، ارتقای شفاخانه پنجاه بستر به صد بستر، در نظر گرفتن بودجه مشخص به خاطر اعمار تعمیر مکاتب که فاقد احاطه و صنف‌های آموزشی اند را از خواست های مردم در آن ولسوالی دانست و خواهان توجه مسوولان در حل مشکلات شان گردید.
ولسوال خان‌آباد، نبود امنیت لازم شهر و شهروندان را یکی از نگرانی‌های دیگر مردم آن ولسوالی دانست و افزود که باشندگان ولسوالی خان‌آباد بیشتر زراعت پیشه استند که هنگام جمع‌آوری حاصلات شان، مخالفان مسلح از آنان زیر نام عشر و زکات باج گیری می کنند که باید در زمینه رسیدگی صورت گیرد‌.
والی کندز در این نشست از همکاری و هماهنگی مردم ولسوالی خان‌آباد که با حکومت مرکزی و محلی دارند، قدردانی نمود و افزود که ولسوالی خان‌آباد در محراق توجه حکومت قرار داشت که هیئتی به خاطر رسیدگی و بررسی مشکلات مردم توظیف شد و گزارش مکمل را در اختیار رهبری کندز قرار دادند.
والی کندز در قسمت حل مشکلات شفاخانه، معارف، برق و زراعت آن ولسوالی اطمینان داد و خاطر نشان کرد که به زودی روسای بخش در زمینه دست به کار میشوند و سهولت‌های خوبی در زمینه فراهم خواهد کرد.
نعیمی در قسمت بهبود وضعیت امنیتی افزود که منسوبان با توجه به نیازمندی‌ها عملیات‌ نظامی قاطع و پر دست آوردی راه‌ اندازی خواهیم کرد.
همچنان والی کندز از باشندگان ولسوالی خان‌آباد خواست که در روشن ساختن اذهان عامه دست به کار شوند و با کسانی که به تخریب پل، سرک، آتش زدن مکاتب، از بین بردن داریی های عامه، منهدم ساختن پایه‌های برق و قطع شبکه‌های مخابراتی دست می زنند، تفهیم کنند که آنان در حق مردم، دین و کشورشان جفای بزرگی مرتکب می شوند.
عبدالجبار نعیمی به افراد مسلح غیر مسوول هشدار داد که از جنایت، زورگویی و گرفتن عشر و زکات دست بکشند، در غیر آن زنجیر عدالت و قانون به گردن شان خواهد افتاد.
والی کندز در دیدارش با مردم ولسوالی خان آباد، از آنان خواست که بخش از زمین‌های شان را در اختیار معارف قرار دهند، تا حکومت محلی در همکاری با ریاست معارف در راستای ساخت تعمیر مکاتب به آنان اقدام نماید.
اعضای شورای ولایتی کندز راه ‌اندازی برنامه‌های انکشافی و تامین امنیت بیشتر را در گرو همکاری مردم با حکومت دانستند و خطاب به باشندگان ولسوالی خان‌آباد گفتند که اگر می‌خواهید زندگی مرفه  داشته باشید، دشمنی‌های ذات‌البینی را کنار بگذارید، زمینه‌‌های همکاری با دولت را در ولسوالی خود فراهم سازید و در مقابل افراد ظالم و مخالفان مسلح قرار بگیرید و آنان را از ولسوالی تان برانید. احمد نعیم دوستی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.