نظام‌الدین قیصاری از محل درگیری موفق به فرار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 25 قوس/ باختر
مسوولان امنیتی بلخ می گویند که عملیات بازداشت نظام‌الدین قیصاری دیشب پایان یافت، اما نظام الدین قیصاری از محل به نامعلوم موفق به فرار شده است.
عادل شاه عادل، سخنگوی قومندانی امنیه بلخ، به رسانه ها گفت که منسوبان امنیتی حوالی ساعت ده شب وارد محل اقامت نظام‌الدین قیصاری شدند و به بازرسی محل پرداختند، اما او فرار کرده است.
وضعیت شهر مزار شریف امروز به حالت عادی برگشته است و مردم به سر کار و زندگی شان برگشتند.
گزارش هایی وجود دارد که نظام الدین قیصاری از محل درگیری در منطقه عزیز آباد ناحیه پنجم شهر مزار شریف به شهر شبرغان مرکز جوزجان فرار کرده است.
در این گزارش ها آمده است که در عملیات چندین فرد نظام الدین قیصاری کشته شده اند و شماری زخم برداشته اند و نزدیک به شش تن آنان بازداشت شدند.
در جریان این عملیات چند پولیس نیز زخم برداشته اند و سه تانک نظامی هم آتش گرفت.
باشندگان محل می گویند که در جریان عملیات شماری از خانواده ها منازل شان را ترک کرده بودند و به شماری از افراد ملکی و منازل مسکونی در نزدیک محل درگیری نیز آسیب رسیده است.
همچنان شماری از دکان ها و مکاتب در مزار شریف نیز به نسبت درگیری در میان منسوبان امنیتی و افراد نظام الدین قیصار بسته بود.
مسوولان نظامی بلخ گفته اند که آنان حکم بازداشت نظام الدین قیصاری را از نهادهای عدلی و قضایی به اتهام زورگویی و داشتن افراد مسلح غیرمسوول  دارند. اما او حاضر نشد تا خود را تسلیم کند.  احمد نعیم دوستی

 

back to top