02 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله با سفیر جدید ایتالیا برای افغانستان دیدارتعارفی کرد

داکترعبدالله با سفیر جدید ایتالیا برای افغانستان دیدارتعارفی کرد

کابل / ۲ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای...

داکترعبدالله با سرپرست سفارت هنددرکابل دیدارکرد

داکترعبدالله با سرپرست سفارت هنددرکابل دیدارکرد

کابل/ ۲ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهوری: اردوی ملی ما با قوت کامل وبه سرعت درحال مبدل شدن به نیروی متعهد به ارزش های ملی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

کابل / ۲۰ سنبله / باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان وسرقومندان اعلی قوای مسلح، عصر امروزدرمراسم فارغان دورهفدهم اکادمی افسران پوهنتون دفاع ملی مارشال فهیم، اشتراک وسخنرانی کرد.

دراین مراسم که درتالاروزارت دفاع ملی برگزارشد، رییس جمهوری درسخنرانی اش با تبریکی به فارغان، گفت: امروزبرای من جای افتخاراست که دورهفدهم اکادمی نظامی، یکباردیگربهترین فرزندان ما را درخدمت وطن ومردم قرارمی دهد.

وی افزود: هرکدام شما نورچشم این مملکت و برهان قاطع برای آزادی، استقلال و جمهوریت استید و نمونۀ ایثار، فداکاری و خدمتگزاری به وطن ومردم استید.

رییس جمهوری گفت: ازهرفرد شما دختران وپسران جوان وخانواده های تان که خدمت در صفوف قوای مسلح را نسبت به هروظیفۀ دیگر ترجیح دادید، تشکر می کنم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: شما نمایندگان وحدت ملی افغانستان استید وبارمسئولیت دفاع ازاستقلال این سرزمین بردوش تان قراردارد و من یقین کامل دارم که آنرا موفقانه به سرمنزل مقصود می رسانید.

رئیس جمهور کشور با بیان اینکه منسوبان اردوی ملی، پولیس ملی وامنیت ملی دردل هر افغان جای دارد و همه بالای تان افتخارمی کند، گفت: به حیث سرقومندان اعلی قوای مسلح از هماهنگی و تلاش مسوولان بخش های امنیتی و دفاعی کشور قدردانی می کنم.

وی افزود: امروز، روزی است که از شهدا یادآوری کنیم و با آنان تجدید عهد نمائیم، خانوادۀ هیچ شهید ما بدون رسیدگی باقی نمی ماند، کوتاهی در قسمت رسیدگی به شهدا و زخمیان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، پذیرفتنی نیست.

رییس جمهوری با اشاره به حملۀ مذبوحانه دیروز برامرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری گفت: این حمله ناکام ماند، اما یکبار دیگر به خانواده های شهدا تسلیت می گویم و به مجروحان صحت کامل آرزو دارم.

وی افزود: شما همت افغانی وکردارورفتارشجاعانۀ امرالله صالح را مشاهده کردید که پس از وقوع این رویداد تروریستی با متانت وبدون خستگی، مدت دوساعت درنشست با هیئت آسترالیایی اشتراک کرد و من از هر کدام شما جرات مانند او را می خواهم و یقین کامل دارم که این جرات ومتانت را دارید.

رییس جمهوری گفت که شما پاسبان جمهوریت استید ودولت جمهوری اسلامی افغانستان تعهد دارد که از فرد فرد قوای امنیتی و دفاعی حمایت کند وهیچ گاهی بالای آنان معامله نخواهد شد.

رییس جمهوری ازدستآوردهای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در تامین امنیت لویه جرگه و کمک به آسیب رسیدگان سیلاب های اخیر، قدردانی کردو گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی ما درمیدان جنگ وصلح، افتخار ما استند.

رییس جمهوری گفت: اردوی ملی ما به قوت کامل و به سرعت درحال مبدل شدن به اردوی متعهد به ارزش های ملی، تمثال وحدت ملی وکفایت مسلکی است.

رییس جمهوری دراخیرسخنانش گفت که احساسات بلند تان نمایانگراین است که ما به پای خود ایستاده می شویم وصلح آمدنی است، اما صلحی که جوابگوی خواسته های ملت افغانستان باشد و در آن نقش قوای امنیتی و دفاعی به حیث حافظ نظام، آبرو و عزت افغانستان محفوظ باشد.

در این مراسم منیره یوسف زاده معاون وزارت دفاع ملی درامورپرسونل وتعلیمات نیز صحبت کردوگفت: این فراغت نشاندهندۀ آنست که اردوی ملی افغانستان، اردوی مسلکی است که دانش، تخصص و تجربه یکجا شده تا افسرانی را مورد آموزش قرار دهد که نه تنها مسلح به تجهیزات نظامی استند، بلکه مسلط به دانش عصری و تخصص اندوتعهد در قبال وطن و مردم شان دارند.

وی با اشاره براینکه اکادمی متذکره به هدف تعلیم و تربیه افسران جوان اردوی ملی به سطح قومندانان بولک درسال ۲۰۱۳ به کمک کشورهای بریتانیا، آسترالیا، دنمارک و زیلاند نو درچوکات ناتو ایجاد شده است، افزود که ازاین اکادمی تا اکنون ۵۲۰۳ تن که آموزش های تئوری وعملی دردوره های مختلف دیده اند، فارغ شده اندوازآن جمله ۳۰۰ تن آنان را دختران نظامی تشکیل می دهد.

معاون وزارت دفاع ملی در امور پرسونل و تعلیمات گفت که مراکز تعلیمی و تحصیلی تحت چتر واحد، به هدف تطبیق سیستم پاسخگوی تعلیمی و تحصیلی در سراسر اردوی ملی افغانستان، به خودکفای لازم رسیده است.

همچنان در این مراسم دگرجنرال گایلس هیل معاون قومندان عمومی ماموریت حمایت قاطع درافغانستان نیز صحبت کردوگفت که امروز نمایانگر یک نقطۀ عطف است که در نتیجۀ تلاش های مشترک ومشارکت ما و دریک سفر طولانی به دست آمده است.

وی افزود که هدف مهم این اکادمی توجه خاص روی موضوعات رهبری با کیفیت و معیاری است ومشارکت درازمدت و دوامدار ما را نشان می دهد.

در این مراسم سردارولی هوتک به نمایندگی ازفارغان صحبت کردوگفت: ما در این اکادمی؛ آموزش های نظامی، مسلکی، وطن دوستی، وحدت ملی، شجاعت، ایثاروفداکاری  فرا گرفته ایم.

وی افزود: ما به خاطردفاع ازاستقلال، حاکمیت ملی وتمامیت ارضی، آمادۀ هرگونه خدمت درهر گوشه و کنار کشوراستیم.

در این مراسم،امرسرپرست وزارت دفاع ملی به منظورتثبیت رتبه وتعیین بست ۲۶۷ تن از فارغان دور هفدهم اکادمی افسران پوهنتون دفاع ملی مارشال محمد قسیم فهیم را تورن جنرال زلمی عسکرزاده رییس پیژنتون وزارت دفاع ملی قرائت کرد.

دراخیرمراسم، رییس جمهوری دیپلوم سه تن ازفارغان ممتازدورهفدهم اکادمی افسران پوهنتون دفاع ملی مارشال فهیم را توزیع کردو برای فارغان اکادمی مذکورموفقیت و پیروزی درامورمحوله آرزوکرد

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.