04 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بیست طالب در بلخ کشته شدند

بیست طالب در بلخ کشته شدند

بلخ/4عقرب/باختر بیست طالب مسلح شام دیروز در حملۀ هوایی در بلخ...

ترامپ: به فردی رای دادم که نامش ترامپ است

ترامپ: به فردی رای دادم که نامش ترامپ است

واشنگتن/وی او ای/4عقرب/باختر دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه و رییس جمهور...

حوثیان یمن بر عربستان حمله کردند

حوثیان یمن بر عربستان حمله کردند

صنعا/وی او ای/4عقرب/باختر شورشیان حوثی در یمن می‌گویند که چند میدان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهور خطاب به قومندانان جدیدالتقرر ولسوالی ها: با رفتن تان انگیزه، مدیریت، تعهد و تحرک خواهد آمد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


کابل/ ۲۶میزان/ باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز در مراسم معرفی ۱۰۰ تن از قومندانان جدیدالتقرر ولسوالی های کشور، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر سلام خانۀ ارگ برگزار شد و در آن معاون اول ریاست جمهوری، مشاور امنیت ملی و مسوولان بخش امنیتی و دفاعی حضور داشتند، ابتدا داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی صحبت کرد و گفت که بنابر هدایت رییس جمهور کمیته یی به منظور ارزیابی  قومندانان امنیۀ ولسوالی ها توظیف شد.

وی گفت که در مرحلۀ اول ۱۰۰ تن از بریدملان و افسران در یک روند شفاف انتخاب و همچنان تثبیت رتبه شدند.

مشاور امنیت ملی خطاب به قومندانان جدیدالتقرر، گفت: شما مبارزۀ برحق را به پیش می برید و تصویر کارکردهای تان، تصویر جمهوریت است و ما و شما تحت نظام مشروع جمهوری اسلامی افغانستان به وطن و مردم خدمت می کنیم.

بعداً ضیا عاصی رییس تزکیه و انکشاف رهبری بخش امنیتی دفتر شورای امنیت ملی در مورد کمیتۀ تخنیکی که به منظور تعیین قومندانان متذکره گماشته شده بود، معلومات داد و گفت که بنابر هدایت قاطع و صریح رییس جمهور کار تغییر رهبری قومندانی های امنیۀ ۲۵۸ ولسوالی آغاز شد و کمیته پس از ۴۵ روز کار و ارزیابی نزدیک به ۶۰۰ تن از بریدملان ارشد و افسران، به تعداد ۱۰۰ تن از آنان را موفق ارزیابی کرد و قومندانان امنیه در ۲۹ ولایت تعیین شدند.

سپس سید جلال سادات به نمایندگی از قومندان جدیدالتقرر ولسوالی ها صحبت کرد وبا تشکر از اعتماد سرقومندان اعلی قوای مسلح، گفت که کارکردها، اجراات و هماهنگی ما را با مردم، از زبان خود مردم خواهید شنید.

وی افزود: وظایف خویش را منحیث فرزندان راستین کشور در هر گونه شرایط انجام می دهیم و در زمینۀ انفاذ قانون، دفاع از مال و جان مردم و فراهم کردن زمینۀ آرام زندگی به آنان، از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نمی کنیم.

متعاقباً امرالله صالح معاون اول رییس جمهور صحبت کرد و گفت که امروز فرصت واقعاً با افتخار و نادر فراهم شده است. وی افزود که انگیزه، سوق و اداره و امکانات سه عنصر مهم است که باعث موفقیت شما می شود و باید این عناصر را جداً مدنظر گیرید.  

امرالله صالح افزود که شما باید در کارهای تان تعادل را در نظر بگیرید، با هر قشر جامعه به نیکی رفتار کنید و از اراضی باید شناخت داشته باشید و در راستای تجرید و عقب زدن دشمن با مردم هماهنگ باشید.

معاون اول رییس جمهور خطاب به آنان، گفت که در محدودۀ ولسوالی ها باقی نمانید و سرمایه گذاری تان را بر دهکده کنید. شما نمایندۀ رییس جمهور و نظام استید و قضاوت مردم بر اساس کارکردهای تان خواهد بود.

رییس جمهوری پس از استماع صحبت های آنان، خطاب به قومندانان جدیدالتقرر ولسوالی ها، گفت که با رفتن تان به ولسوالی ها، در آنجا انگیزه، مدیریت، تعهد و تحرک خواهد آمد که در تاریخ افغانستان بی نظیر خواهد بود.

رییس جمهور افزود: شما به خاطری انتخاب شده اید که با دل و جان بر مملکت باورمند استید و قربانی داده اید. ملت تعهد و فداکاری می خواهد و شما فرزندان متعهد و فداکار استید.

رییس جمهور گفت که هویت تان، تنها هویت ملی باشد و باید آغوش تان برای مردم باز باشد و با رفتن تان ماحول را تغییر مثبت دهید. وی به مسوولان بخش های امنیتی و دفاعی هدایت داد که به قومندانان متذکره توجه و تماس دوامدار داشته باشند.

همچنان رییس جمهور خاطرنشان کرد که با رفتن قومندانان امنیه ۱۰۰ ولسوالی، ثروت ملی افغانستان به کار انداخته خواهد شد و زمینۀ اعمار کشور به صورت همه جانبه فراهم می شود.

رییس جمهور در اخیر سخنانش با تاکید بر اینکه شما حمایت سرقومندان اعلی قوای مسلح را با خود دارید، گفت: ثابت کنید که با هموطنان تان ابریشم و با دشمنان وطن مشت فولادین استید.


 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.