30 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با رهبر حزب سیاسی کومیتو جاپان دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با رهبر حزب سیاسی کومیتو جاپان دیدار کرد

کابل/۳۰ میزان/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهور اسلامی افغانستان در جریان...

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید جاپان اشتراک کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید جاپان اشتراک کرد

کابل/۳۰ میزان/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز در...

جشنواره ورزشی در پنجشیر برگزار شد

بازارک/ ۳۰میزان/ باختر جشنواره پایه گذاری فوتبال امروز در باشگاه ورزشی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتفسیربرخبر:

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تلفات حوادث جنگی و تروریستی درکشور افزایش یافته است
کابل باختر/ 9/ عقرب
ارقام ارائه شده درجریان هشت ماه گذشته نمایانگر آن است که افغانستان دراین مدت تا حدی واقعات اسفبار تروریستی و حملات مخالفین مسلح بوده که مرگ شماری زیادی ازمخالفان مسلح نیروهای پولیس و افرادملکی را درپی داشته است.
به گزارش آژانس باختر ، یک مقام بلند پایه وزارت داخله اعلام داشته است که درجریان هفت ماه گذشته درجریان حملات مخالفان مسلح و حوادث تروریستی درکشور دو هزار و نهصدو هشت تن جان باخته اند که یکهزار و دوصدو هفتادو سه تن از افراد پولیس نظم عامه هفتصدو هفتاد نه  پولیس محلی و هشتصدو پنجاه و شش فرد ملکی شامل آن است .
همچنان پنجهزار تن دیگر به شمول افراد پولیس و افرادملکی دراین گونه حوادث زخم برداشته اند . اما درطرف دیگر خط یعنی مخالفان مسلح دوهزارو یکصدو شصت و هشت تن کشته شده اند، پنجصد وچهل و نه تن جراحت برداشته اند و یکهزار و هفتصد و بیست تن شان گرفتار شده اند.
اظهارات جنرال محمد سالم احساس رییس پولیس وزارت امور داخله درحالی صورت میگیرد که پولیس به عنوان تامین کننده نظم عامه و حفظ ثبات درخط مقدم مبارزه قرارداشته است.
به باورآگاهان نظامی  پولیس به عنوان مامورین که بیشتر درصحنه و در بین مردم حضور دارند موارد توجه و هدف مخالفان مسلح و حلقه های تروریستی وابسته به آنان اند شرایط و اوضاع درکشور چنان شکل گرفته است که پولیس از وظیفه اصلی خود که انفاذ قانون است به دور مانده و مجبور شده تا درکنار انجام وظایف امنیتی جنگ مسلحانه علیه عوامل نا امنی را نیز درکشور به پیش برد..
به باور این آگاه پولیس، وظایف سنگین را انجام داده و با وجود نارسایی های تخنیکی از عدم تجهیز گرفته تا عدم آموزش های مسلکی توانسته درانفاذ قانون و دفاع از زنده گی مردم پیشگام باشد .
آنچه به عنوان ارقام تلفات پولیس ارائه شده نمیتواند بنام دستاورد برای مخالفان مسلح قلمداد شود، برخلاف تلفات مخالفان مسلح بالاتر از تلفات پولیس است و آنچه به عنوان تلفات مخالفان مسلح از سوی منابع مربوط به وزارت امورداخله به نشر رسیده تنها احصائیه است که ازسوی این نهادجمعاوری شده درحالیکه تلفات طالبان درجنگ ها و عملیات های تصفیوی که ازسوی نیروهای اردوی ملی و سایر نهاد های امنیتی صورت گرفته به مراتب بیشتر است .
مهم این است که دردو طرف افغانها اند که کشته میشوند و کشورشان ویران میگردد هرگاه تلفات افغانها درجنگ های جاری و حوادث تروریستی بدون مرز بندی ( موافقین و مخالفین) نظام جمع بندی شود تلفات عمده به افغانها وارد شده بهتر است که مخالفان مسلح این مسله را درک نمایند و با یک اندیشته افغانی عمل کنند و دیگر باعث مرگ خود ، همقطاران و هموطنان شان نشوند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.