04 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ به روسا و کارمندان آن وزارت معرفی شد

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ به روسا و کارمندان آن وزارت معرفی شد

کابل باختر4 سرطان استاد سروردانش معاون ریاست جمهوری امروز حسینه صافی...

مبلغ  20 ملیون دالر  به فروش می رسد

مبلغ 20 ملیون دالر به فروش می رسد

کابل 4 سرطان باختر بانک مرکزی...

آریانا سعید جایزه اش را به دو زن قربانی خشونت ها اهدا کرد

آریانا سعید جایزه اش را به دو زن قربانی خشونت ها اهدا کرد

کابل باختر/ 4/ سرطان برای نخستن بار یک هنرمند افغانستان جایزه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتیوناما حملات مرگبار در کابل و قندهار را محکوم کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل، 22 جدی باختر
هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) حملات روز گذشته در شهرهای کابل و قندهار که جان بیش از ۴۰ غیرنظامی به شمول نمایندگان دیپلماتیک را گرفت، محکوم می کند.
در قندهار ۱۳ غیر نظامی از اثر انفجاری در مهمانی نان شب در محل اقامت والی قندهار زمانی که والی قندهار مصروف ملاقات با دیپلمات ها و مقامات بود، کشته شدند. امارات متحده عربی امروز اعلام کرد که ۵ دیپلمات این کشور در میان کشته شدگان این حادثه هستند. در این انفجار شماری دیگر به شمول والی قندهار و سفیر امارات متحده عربی زخمی شدند. هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
در کابل یک حمله کننده انتحاری مواد انفجاری همراهش را در محوطه بیرونی ساختمان اداری پارلمان در منطقه دارالامان منفجر ساخت. بلافاصله بعد از حمله اول یک موتر بمبگذاری شده در سرک اصلی منفجر شد که موتر بس حامل غیر نظامیان، کارمندان پارلمان، محافظین امنیتی و کسانی که برای رسیدگی به انفجار اول در صحنه حاضر شده بودند را هدف قرار داد. این حمله باعث کشته شدن ۳۵ تن و زخمی شدن بیش از ۵۰ تن دیگر گردید. در حالیکه مسوولین کشته شدن ۲ مقام اداره امنیت ملی و زخمی شدن ۴ تن از آنها را تائید می کنند، معلومات مقدماتی نشان می دهد که بیشتر تلفات مربوط به غیرنظامیان می باشد. طالبان مسوولیت این حمله را پذیرفتند و گفته اند که هدف آنها اداره امنیت ملی بوده است. طالبان همچنان اذعان کرده اند که آنها عمداً حمله دوم را زمانی انجام دادند که شماری تلاش داشتند تا به کسانی که در انفجار اول گیر مانده بودند، رسیدگی کنند.
پرنیل کاردیل معاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت:" چنین حملات بی هدف، غیرقانونی و اسفبار، باعث افزایش بحران بشری می شود و دست یافتن به صلح که افغان ها به آن نیاز دارند و شایسته آن هستند را بیشتر با مشکل مواجه می سازد. خانم کاردیل که سرپرست دفتر یوناما نیز می باشد افزود:" عاملین این حملات باید پاسخگو باشند."
یوناما با مردم، حکومت افغانستان و امارات متحده عربی ابراز همدردی می کند و مراتب تسلیت خویش را با خانواده های قربانیان این حوادث ابراز می دارد و برای زخمیان صحت عاجل آرزو دارد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.