29 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سیزده طالب در فراه کشته شدند

سیزده طالب در فراه کشته شدند

فراه 29 جوزا باختر ده طالب مسلح دیشب پس از...

تصویب بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا در مجلس سنا

تصویب بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا در مجلس سنا

واشنگتن – صدای امریکا – ۲۹ جوزا - باختر مجلس سنای...

روسیه: آتش بس در افغانستان نباید شامل داعش شود

روسیه: آتش بس در افغانستان نباید شامل داعش شود

مسکو - ایرنا – ۲۹ جوزا – باختر وزارت امورخارجه روسیه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتناتو می‌گوید مسئله پناه گاه‎های تروریستان در پاکستان خیلی جدی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

منابع بین الملل- باختر20 میزان
ناتو می‎گوید، مسئله پناه گاه‎های امن گروه‎های تروریستی در پاکستان خیلی جدی بوده و ناتو در حل این مسئله با حکومت افغانستان کمک می‎کند.
ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو در مصاحبه اختصاصی با رادیو آزادی همچنان گفت، در تلاش‎ها برای تامین ثبات در افغانستان با حکومت این کشور، کمک می‎کند.
وی می‎گوید، ایالات متحده و ناتو به مسئله پناه گاه‎های امن برای گروه‎های تروریستی در پاکستان با جدیت می‎نگرند و برای سرکوب تروریستان با حکومت افغانستان کمک می‎کنند.
ستولتنبرگ در پاسخ سوالی که ناتو در ارتباط به مسئله پناه گاه‎های امن برای تروریستان در پاکستان و در میدان جنگ و مبارزه برای سرکوب جنگجویان مخالف حکومت افغانستان چه کمکی کرده می‎تواند؟ گفت:
"ما افغانستان را در همه تلاش هایش در مبارزه با تروریزم و تامین ثبات این کشور، حمایت می‎کنیم. ما این کار را با کمک به آن‎ها در جنگ علیه تروریزم و طالبان انجام داده، ولی طبعاً به حل جدی مسئله پناه گاه‎های امن تروریستان در پاکستان هم می‎پردازیم. بنا این چیزییست که افغانستان چندین بار آن را مطرح کرده و این موضوع، پیام اصلی ایالات متحده امریکا در استراتژی جدید این کشور برای افغانستان و جنوب آسیا می‎باشد. مسئله پناه گاه‎های امن تروریستان قبل از این هم توسط ناتو و متحدین آن مطرح شده‎است."
این اولین باریست که منشی عمومی ناتو از موضوع پناه گاه‎های امن تروریستان در پاکستان به صراحت یاد می‎کند، اما مقام‎های امریکایی پس از اعلان استراتژی جدید این کشور از پناه گاه‎های تروریستان در پاکستان با جدیت زیاد یاد کرده و از اسلام آباد خواست تا دیگر از حمایت این گروه‎ها دست بردارد.
وزیر دفاع و لوی درستیز نیروهای مسلح امریکا، هردو اداره استخبارات نظامی پاکستان ( آی اس آی ) را به ارتباط با گروه‎های تروریستی متهم کرده گفتند، به نظر می‎رسد که اداره آی اس ای پاکستان پالیسی خارجی جداگانه از حکومت را دارد.ختم/ خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.