03 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس‌جمهور با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت های کندز و بغلان دیدار کرد

رئیس‌جمهور با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت های کندز و بغلان دیدار کرد

کابل باختر 3 میزان محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با...

مسایل منطقه یی محور بحث معین وزارت امور خارجه در ملاقات با معاون سفارت امریکا

کابل باختر 3 میزان معین وزارت امور خارجه با معاون سفارت...

دو سرک در بغلان جغل و گانکریت ریزی می شود

دو سرک در بغلان جغل و گانکریت ریزی می شود

پلخمری ۳ میزان باختر کار جغل و کانکریت ریزی دو سرک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتناتو می‌گوید مسئله پناه گاه‎های تروریستان در پاکستان خیلی جدی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

منابع بین الملل- باختر20 میزان
ناتو می‎گوید، مسئله پناه گاه‎های امن گروه‎های تروریستی در پاکستان خیلی جدی بوده و ناتو در حل این مسئله با حکومت افغانستان کمک می‎کند.
ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو در مصاحبه اختصاصی با رادیو آزادی همچنان گفت، در تلاش‎ها برای تامین ثبات در افغانستان با حکومت این کشور، کمک می‎کند.
وی می‎گوید، ایالات متحده و ناتو به مسئله پناه گاه‎های امن برای گروه‎های تروریستی در پاکستان با جدیت می‎نگرند و برای سرکوب تروریستان با حکومت افغانستان کمک می‎کنند.
ستولتنبرگ در پاسخ سوالی که ناتو در ارتباط به مسئله پناه گاه‎های امن برای تروریستان در پاکستان و در میدان جنگ و مبارزه برای سرکوب جنگجویان مخالف حکومت افغانستان چه کمکی کرده می‎تواند؟ گفت:
"ما افغانستان را در همه تلاش هایش در مبارزه با تروریزم و تامین ثبات این کشور، حمایت می‎کنیم. ما این کار را با کمک به آن‎ها در جنگ علیه تروریزم و طالبان انجام داده، ولی طبعاً به حل جدی مسئله پناه گاه‎های امن تروریستان در پاکستان هم می‎پردازیم. بنا این چیزییست که افغانستان چندین بار آن را مطرح کرده و این موضوع، پیام اصلی ایالات متحده امریکا در استراتژی جدید این کشور برای افغانستان و جنوب آسیا می‎باشد. مسئله پناه گاه‎های امن تروریستان قبل از این هم توسط ناتو و متحدین آن مطرح شده‎است."
این اولین باریست که منشی عمومی ناتو از موضوع پناه گاه‎های امن تروریستان در پاکستان به صراحت یاد می‎کند، اما مقام‎های امریکایی پس از اعلان استراتژی جدید این کشور از پناه گاه‎های تروریستان در پاکستان با جدیت زیاد یاد کرده و از اسلام آباد خواست تا دیگر از حمایت این گروه‎ها دست بردارد.
وزیر دفاع و لوی درستیز نیروهای مسلح امریکا، هردو اداره استخبارات نظامی پاکستان ( آی اس آی ) را به ارتباط با گروه‎های تروریستی متهم کرده گفتند، به نظر می‎رسد که اداره آی اس ای پاکستان پالیسی خارجی جداگانه از حکومت را دارد.ختم/ خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.