28 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دو سرباز امریکایی در میدان وردک کشته شدند

دو سرباز امریکایی در میدان وردک کشته شدند

میدان شهر 27 سرطان باختر دو سرباز امریکایی در ولایت میدان...

بیست و هفت مخالف مسلح در پکتیا کشته شدند

بیست و هفت مخالف مسلح در پکتیا کشته شدند

گردیز 27 سرطان باختر بیست و هفت مخالف مسلح دیشب در...

سی و شش طالب مسلح در بدخشان کشته شدند

سی و شش طالب مسلح در بدخشان کشته شدند

فیض آباد 27 سرطان باختر سی و شش طالب مسلح به...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنظر روزنامه فارن پالیسی در باره اخراج طالبان از قطر

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

صدای امریکا – باختر20 میزان
"اخراج طالبان از قطر یک اشتباه بزرگ خواهد بود" عنوان مقاله‎است که به قلم چهار نماینده خاص امریکا برای افغانستان و پاکستان و یک معاون نماینده خاص، در تازه ترین شماره نشریه فارن پالیسی به نشر رسیده‎است.
درین مقاله از عدم مسدود شدن دفتر سیاسی طالبان در قطر حمایت شده و گفته می‎شود که رئیس جمهور امریکا و مقامات دیگر اداره وی، این را می‎پذیرند که معضله افغانستان جوانب سیاسی، نظامی و اقتصادی دارد و هدف نهایی این است که معضل افغانستان بلاخره از راه سیاسی حل گردد.
فارن پالیسی می‎نویسد با وجود آنکه ایالات متحده به اعزام قوای بیشتر به افغانستان و عدم اعلان زمان خروج قوایش از افغانستان تصمیم گرفته‎است، مقامات ارشد امنیتی امریکا تائید می‎کنند که تنها جنگ در جبهه منتج به پیروزی نمی‎شود و باید مذاکره شود.
فارن پالیسی می‎نویسد ایالات متحده منافع ملی اش را تنها از راه مذاکره سیاسی میان حکومت افغانستان و طالبان به دست آورده می‎تواند.
به نوشته نشریه، نه امریکا و نه هم حکومت افغانستان باید انتظار آن را نداشته باشند که در جنگ دست بالا یافته و سپس مذاکرات صلح آغاز شود.
به نوشته فارن پالیسی به همان شکلی که امریکا و حکومت افغانستان به صلح نیاز دارند طالبان هم به آن نیازمندند.
رئیس جمهور ترمپ به تاریخ ۲۱م اگست گفت بعد از تلاش‎های موثر نظامی ممکن یک راه برای مصالحه هموار گردد، ولی فارن پالیسی می‎نویسد هیچ‎کس نمی‎داند آن روز چی وقت می‎رسد، برای ختم جنگ به مذاکره نیاز است، پس چرا مذاکره زودتر آغاز نشود.
به باور نویسنده‎گان مقاله فارن پالیسی موضوع دیگر این است که اگر دفتر طالبان مسدود گردد تماس با این گروه محدود شده و سد راه مذاکرات صلح ایجاد خواهد شد.
نشریه در دفاع از باقی ماندن دفتر طالبان در قطر می‎گوید، این چینل موجود است و نیاز است برای مذاکره باز نگهداشته شود. ولی روزنامه واشنگتن پست در مقاله نوشته است که رئیس جمهور افغانستان و قوماندان ماموریت حمایت قاطع به این نظرند که تقویت نیروهای هوایی این کشور می‎تواند منتج به شکست طالبان گردد. ختم /خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.