عملیات مشترک نیروهای افغان و امریکایی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تیلگراف – باختر16 قوس
با گسترش نقش مشورتی در افغانستان، خطر در برابر سربازان امریکایی نیز زیاد می‎شود، این عنوان یک مطلب روزنامه واشنگتن پست است.
روزنامه با اشاره به سخنان اخیر جنرال جان نیکلسن، قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نوشته‎است، انتظار می‎رود امریکا مشاوران نظامی تازه به افغانستان بفرستد.
نیکلسن از طریق یک ویدیو کنفرانس به خبرنگاران در پنتاگون گفته‎است که بیش از یک هزار مشاور امریکایی به گونه مشترک با واحدهای نظامی افغانستان عملیات را اجرا خواهند کرد.
روزنامه به نقل از نیکلسن نوشته‎است، پیوستن این مشاوران به واحدهای اردوی افغانستان منجر به افزایش تهدیدها علیه امریکایی‎ها خواهد شد.
به نوشته روزنامه، نیکلسن باور دارد که امریکایی‎ها با تهدید بمب‎های کنار سرک، کمین شورشیان، حمله‎های توپخانه و دیگر خطرها رو به رو خواهند شد.
قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گفته‎است، تغییرات، نیروهای محلی را قادر خواهد ساخت تا روند پسگیری هشتاد درصد خاک افغانستان را ظرف دو سال آینده آغاز کنند.
نیکلسن گفته‎است، بر اساس استراتژی جدید امریکا تلاش صورت می‎گیرد تا اطمینان حاصل شود که ظرف دو سال آینده بیش از سه بر چهار حصه افغان‎ها در ساحات تحت کنترول حکومت زنده‎گی کنند.
واشنگتن پست می‎نویسد، اردوی امریکا تخمین می‎زند که تنها شصت و چهار درصد افغان‎ها در مناطقی زنده‎گی می‎کنند که به گونه پایدار تحت کنترول حکومت کابل است.
روزنامه به نقل از نیکلسن می‎نویسد، مشاوران تازه نفس نیروهای افغان را در بخش گزمه و عملیات در مناطقی که با خطر جدی طالبان مواجه اند، یاری خواهند رساند.
با به قدرت رسیدن دونالد ترمپ، ایالات متحده به فرستادن هزاران سرباز به افغانستان علاقمندی نشان داد.
پنتاگون به روز سه شنبه گفت، که در حال حاضر چهارده هزار سرباز امریکایی در افغانستتان حضور دارند.
این رقم در زمان پایان یافتن ماموریت اداره بارک اوباما، رئیس جمهور پیشین امریکا به هشت هزار و چهارصد تن می‎رسید
خلیل

back to top