30 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزیر ترانسپورت : از سیرت پیامبربزرگ اسلام باید آموخت

وزیر ترانسپورت : از سیرت پیامبربزرگ اسلام باید آموخت

کابل باختر 30 عقرب مراسم ختم قرآنکریم به مناسبت...

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد

کابل باختر 30 عقرب جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست...

با قیر ریزی جاده یی در ده صلاح تسهیلات ترنسپورتی  فراهم شد

با قیر ریزی جاده یی در ده صلاح تسهیلات ترنسپورتی فراهم شد

پلخمری 30عقرب: کار قیرریزی بخش دوم سرک ولسوالی ده صلاح بغلان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

کابل  باختر 30 عقرب
مراسم ختم قرآنکریم به  مناسبت گرامی‌ داشت از میلاد با سعادت سرور کائنات حضرت محمد مصطفی(ص) دروزارت ترانسپورت برگزار شد .
به گزارش آژانس باختر : از سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت و پیشوای مسلمانان جهان حضرت محمد مصطفی(ص) طی محفلی با حضورداشت محمد حمید طهماسی وزیر ترانسپورت، امام محمد وریماچ معین مالی واداری، روئسا و کارمندان، در تالار کنفرانس‌های این وزارت بزرگداشت به عمل آمد.
در این محفل، وزیر ترانسپورت ، مولود مبارک نبی اکرم(ص) را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض کرد و گفت:  درشرایطی که ما در آن  قرار داریم  نسبت به هر زمان دیگر، ایجاب می نماید تا از سیرت پیامبر گرامی اسلام (ص)آموخته و با استفاده از آن در جامعۀ خویش فرهنگ صلح و اخوت را تقویت بخشیم.
مراسم ختم قران مبارک  با دعا به روح شهدای حوادث اخیر و تامین صلح سراسری در کشور خاتمه یافت . نیلوفر دانش

سمنگان 30 عقرب باختر
ده کیلو متر سرک در سمنگان پس از قیر ریزی به بهره برداری سپرده شد.
عبد الطیف ابراهیمی والی سمنگان به آژانس باختر گفت که این سرک از شهر ایبک تا ولسوالی خرم سارباغ به درازای ده کیلو متر و پهنای هشت متر به هزینه یک اعشاریه هفت میلیون دالر امریکایی از کمک های کشور سویدن قیر ریزی شده است .
  ابراهیمی افزود : این سرک دو ولسوالی را باهم وصل کرده است و بیش از یکصدو بیست و پنج هزار نفر به گونه مستقیم از آن مستفید شده اند .
والی سمنگان اضافه کرد که در مسیر این سرک بیست و هشت پلچک و هشتصد و شانزده متر دیوار استنادی نیز ساخته  شده است .
ولایت سمنگان در شمال افغانستان از امنیت نسبتآ بهتری  برخوردار است . اما طالباندر شماری از ولسوالی های دور دست آن ولایت از جمله دره صوف پائین حضور دارند  . لیلما

کابل/ باختر/ 30 عقرب
باشنده های مکروریان ها از پرداخت هزینۀ گزاف دربدل تسخین منازل شان  از طریق مرکزگرمی های شان شاکی اند. آنان مدعی اند که از یک طرف منازل شان حرارت کافی در زمستان ازمرکز گرمی ها نمی گیرد از جانب دیگر نسبت به سایر شهرک ها هزینۀ گزافی دربدل فعالیت مرکزگرمی می پردازند.
انجنیرعبدالواسع باشندۀ بلاک ۲۱ مکروریان اول به خبرنگار آژانس باختر گفت که در اپارتمان سه اتاقه زندگی می کنند وهزینه اجرت مرکزگرمی اپارتمان شان را حدود هفده هزار افغانی تحویل کردند .
اوگفت از یک طرف ازحرارت کافی مرکزگرمی های اتاق های شان مستفید نمی شوند وازجانب دیگر پول گزاف را از این ناحیه باید سالانه بپردازند.
یک باشنده بلاک ۲۲ مکروریان سوم گفت که مسولان تدویر مراقبت مکروریان ها باشنده های مربوط را در وضعیتی قرار داده است وجبرا باید سالانه هزینۀ هنگفتی از مدرک مرکزگرمی های پارتمان های شان تحویل کنند .
ادیب الله از بلاک ۱۴ مکروریان سوم گفت که از آپارتمان چهار اتاقه شان ۲۲۹۰۰ افغانی بابت خدمات مرکزگرمی تحویل کرده اند اوگفت در بلاک شهرک های خصوصی باشندگان حدود نیم هزینه مکروریان را دربدل خدمات مرکزگرمی اتاق های شان پرداخت می کنند.
خبرنگار آژانس باختر به خاطر صحت و سقم ادعا های باشنده های مکروریان ها سرزد به شهرک خصوصی خوشحال خان که درمقابل پوهنتون پولی تخنیک واقع است وحامد باشندۀ آپارتمان ۲۴ بلاک ۴ آن شهرک گفت که از آپارتمان سه اتاقۀ شان که ۱۳۳متر مربع را احتوا می کند مبلغ ۱۳۰۰۰ هزار افغانی بابت خدمات مرکزگرمی به متصدیان آن شهرک تحویل کرده است.
او همچنان خاطر نشان کرد که خدمات مرکزگرمی آن شهرک از اول قوس تا اخیر برج حوت محاسبه می گردد یعنی چهار ماه منازل باشندگان گرم می باشد درحالی که تدویر مراقبت مکروریان ها درسه ماه یعنی از ۱۵ قوس تا ۱۵ منابع یاد شده
خبرنگارآژنس باخترشکایات باشنده های مکروریان هارابا انجنیر اسحاق یادگاری معاون فنی و وارسی کننده تصدی ریاست تدویر مراقبت مکروریان ها درمیان گذاشت واو گفت که به دلیل بلند رفتن بهای مواد نفتی هزینه بیشتر درفعالیت مرکزگرمی های مکروریان ها به مصرف می رسد او همچنان از تاخیر در تدارکات مواد نفتی آن اداره نیز یاد آور شد و گفت که به تازگی خریداری ۳۵۰۰ تن مواد نفتی برای این اداره از جانب رییس جمهور منظور شده است .
وی اضافه کرد که هم هزینۀ مواد سوخت دستگاه های مرکزگرمی گزاف است وهم صرفیه برق این اداره همچو ساحات تجارتی محاسبه می شود که این همه را باشنده های مکروریان ها متقبل می شوند به هرصورت این گفته ها پاسخ حسابی و مقنع برای باشنده های مکروریان ها نیست زیرا هزینه یی که سالانه به عنوان اجرت مرکزگرمی حدود ده هزار آپارتمان مکروریان ها دربانک به حساب ریاست تدویر مراقبت مکروریان ها گرد آوری می شود غیر قابل باور است که درمواد سوختی و صرفیه برق به مصرف برسد وگرنه چگونه می توان باور کرد که شهرک های شخصی خدمات مرکزگرمی را نیم قیمت ریاست تدویر مکروریان ها ارائه می کند. نازیلا عزیزی

کابل 29 عقرب /باختر امروز از میلاد با سعادت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) با ختم های قرآنکریم و حضور گسترده مردم درمساجد جامع واماکن مقدس درکابل گرامیداشت به عمل امد . گزارشگرآژانس باختر مینگارد : امامان وخطیبان مساجد دراین مراسم درکنارانکه ختم قرانکریم را بجا اوردند برروح پاک حضرت محمد مصطفی (ص) جمله شهدا اسلام دعا کردند وازبارگان ایزد منان صلح وارامش و تامین امنیت را درسراسر کشور استدعا کردند. انان درسخنرانی های شان تاکید داشتند که امت مسلمان باید روش پیامبراسلام را درهمه امور زنده گی خود عملی واخلاق آن حضرت رالگو خود قراردهند . به گفته انان آنچه که مایه خوشنودی پيامبر گرامی اسلام را فراهم می ‌سازد؛ عمل کردن به سیرت و سنت آن بزرگوار است و تامين عدالت را يکى از مهمترين اهداف بعثت پيامبر اسلام خوانده گفتند که بيشترين مشکلات کنونى جامعه ناشى از نبود عدالت در جوامع بشری است . این عالمان دین تاکید نموده اند که دین اسلام دین خیر و صلح است و جنگ در آن جا ندارد، اما برخی از گروه ها با استفاده از نام اسلام بر ضد اسلام قرار دارند و می خواهند که تصویری غلط از اسلام را برملا سازند. درحالی که دردین سلام کشتار و جنگ هیچ جایی ندارد. از میلاد نبی (ص) همه ساله در تمام کشورهای اسلامی وبخصوص درافغانستان با برگزاری ختم های قرآن کریم و خیرات ها بزرگداشت و از کارکرد ها و اخلاق نیکوی حضرت محمد ص یاد بود میشود تا مردم خود شان را بیشتر با آموزه های اسلام برابر سازند. به اساس روایت ها حضرت محمد مصطفی (ص) آخرین پیامبران به تاریخ دوازدهم ربیع الاول سال 570 میلادی به دنیا آمد و در سال 632 میلادی به عمر 63 سالگی از جهان فانی رحلت کرد. جاوید روشان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL