06 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشاورامنیت ملی جلسه بررسی وضعیت امنیتی ولایات شمال را رهبری کرد

مشاورامنیت ملی جلسه بررسی وضعیت امنیتی ولایات شمال را رهبری کرد

کابل/6دلو/باختر داکترحمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان امروز در...

حدود ۹،۱ میلیون کودک افغان در مقابل پولیو واکسین می شود

حدود ۹،۱ میلیون کودک افغان در مقابل پولیو واکسین می شود

کابل/ ۶ دلو/ باختر کمپاین سرتاسری واکسین پولیو در ۳۰...

نخستین لابراتوار DNA به سطح کشور به بهره برداری سپرده شد

کابل/ ۶ دلو/ باختر داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

کابل/ 6 دلو/باختر
هوا در سالنگ ها پاک و آفتابی است و شاهراه به روی تمام وسایط باز است.
عبدالظاهر محمدی، انجنیر ریاست حفظ و مراقبت سالنگ ها به آژانس باختر گفت که هوا در سالنگ ها پاک و آفتابی است و تمام وسایط می توانند با تجهیزات زمستانی و رعایت مقررات از این مسیر رفت و آمد کنند.
در حال حاضر ساحه دید در شاهراه ده کیلو متر، سرعت باد سه متر در فی ثانیه، رطوبت چهل و نه درصد، سردی هوا سیزده درجه زیر صفر و در ۲۴ ساعت آینده امکان برفباری در سالنگ ها وجود ندارد.  احمد نعیم دوستی

جلال آباد/ ۶ دلو/ باختر
ده ها فروشگاه در ننگرهار به دلیل گران فروشی و استفاده از روپیه پاکستانی در داد و ستدشان بسته شد.
گروه بررسی کننده که متشکل از نهادهای مختلف در ننگرهار است می گوید که این فروشگاه ها در بخش هایی از شهر جلال آباد و برخی بازارهای دیگر بسته شد.
در کنار بسته شدن ده ها فروشگاه، برخی از مالکان فروشگاه ها به دلیل فروش اجناس بی کیفیت، گران فروشی و عدم استفاده از پول رایج افغانستان در معاملات شان جریمه نقدی شدند.
دفتر رسانه های ننگرهار با پخش خبرنامه یی می گوید که این فروشگاه ها در جریان یک هفته اخیر از سوی گروه بررسی کننده بسته ویاهم جریمه نقدی شدند.
پیش از این شاه محمود میاخیل والی ننگرهار٬ به فروشندگان هشدار داده بود چنانچه از گران فروشی و استفاده از روپیه پاکستانی در داد و ستدشان دست بر ندارند مجازات خواهند شد. ابوی

کندز/ ۶ دلو/ باختر
مسوولان در کندز می گویند که بیش از دوصد پروژه عام‌المنفعه‌ در آن ولایت در جریان یک سال گذشته به بهره برداری سپرده شده است.
دوست محمد ریحان، رییس بازسازی و انکشاف دهات کندز به آژانس باختر گفت که این پروژه ها را وزارت باسازی و انکشاف دهات با ده درصد سهم مردم و همچنان از برنامه میثاق شهروندی در ولسوالی‌های امام‌صاحب، خان‌آباد، علی‌آباد، دشت‌ارچی، قلعه‌زال‌، چهار دره و مرکز شهر کندز در آن ولایت به بهره برداری سپرده شده است.
وی افزود که از این پروژه ها هزاران خانواده در آن ولایت مستفید شده اند.
رییس بازسازی و انکشاف دهات کندز گفت که کار بالای نزدیک به چهارصد پروژه عام‌المنفعه دیگر  در آن ولایت جریان دارد. احمد نعیم دوستی

فیروز کوه/ ۶ دلو/ باختر
تحصن کنندگان در فیروز کوه مرکز غور در چهار مین روز تحصن شان نیز بر خواسته شان تاکید کردند.
صد ها تن از شهروندان غورظاهراَ در اعتراض به عدم توازن در بودجه انکشافی از چهار روز به این طرف  دست  به تحصن زده اند ودروازه های ادارات دولتی را بسته اند .
به گزارش خبرنگار آژ انس باختر: از شهر فیروز کوه مرکز غور تحصن کنندگان شامل اعضای نهاد های مدنی جوانان بزرگان آن ولایت اند ومدعی اندکه حکومت در باز سازی و تطبیق پروژه های عام المنفعه آن ولایت توجه نکرده است .
غلام ربانی بهزاد تحصن کنندگان را اعضای حرکت راه وروشنایی بیان کردوگفت که کار بند برق پوزلیچ و قیر ریزی  سرک های این ولایت به سمت کابل وهرات شامل بودجه انکشافی شود.
وی گفت این تحصن تا زمانی برپا خواهد شد که حکومت مرکزی به خواست های شان توجه کند .
فضل الحق احسان رییس شورای ولایتی غور واحمد عضو این شورا با تحصن کنندگان دیدن کردند و آنان نیز حمایت شان را از خواست های تحصن کنندگان بیان کردند .
در همین حال والی غور دیروز در دیدار با تحصن کنندگان گفت که خواست های شان را با دولت مرکزی در میان می گذاردو بر خواست های بر حق شان رسید گی می شود . شکریه

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL