06 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سیلاب جان 17 تن را در ایران گرفت

سیلاب جان 17 تن را در ایران گرفت

تهران- ایرنا- 5 حمل – باختر جاری شدن سیلاب ها در...

تبصره

تبصره

کابل 5 حمل باختر محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

شهرهرات 5 حمل باختر
جشن دهقانان با نمايش فرآورده هاي زراعتي دهقانان ومالداران، امروز درشهرهرات برگزار شد.
درین جشنواره که با حضور عبدالقیوم رحیمی والی هرات وشمارزیادی ازمسوولان ادارات دولتی ومردم درریاست زراعت برگزارشد، دهقانان پیشتاز نیز تقدیرشدند.
عبدالصبور رحماني رييس زراعت هرات ميگويد که درسال گذشته به ارزش يك ميليارد افغاني دربخش زراعت درین ولایت سرمايه گذاري شده است كه شامل ساخت كانال هاي آبي ، مصوون سازي مالداري، توزيع دستگاه هاي زراعتي، توزيع تخم وكود اصلاح شده و جلوگيري از شيوع آفات نباتي و حيواني ميباشد.
نفس گل جامي بانويی كه دربخش زراعت فعاليت دارد، خواهان حمايت بيشتر از زنان دهقان شد وگفت که جامعه بايد به توانايي زنان باورداشته باشد.
والی هرات با اشاره به پيداوار زراعتي هرات ودیگر ولایات کشور در سال هاي پيش از جنگ، نياز به اقدامات بنيادي به خاطر خود كفايي اقتصادي در كشور را جدي خواند وگفت :" شرايط اقليمي و جوي در کشور به گونه یي است كه توليدات زراعتي از كيفيت بالايي برخوردار است.
والي هرات تنظيم آب هريرود را يك اولويت خواند وافزود:"  توزيع ومديريت درست منابع آبي سبب افزايش محصولات وصادرات زراعتي ميشود.
این مقام بلند رتبه دولتی با ابراز تاسف از واردات گندم به كشور گفت:" ظرفيت و شرايط مناسب بخاطر توسعه ساحات كشت وا رتقاي كيفيت محصولات زراعتی در کشور وجود دارد، بايد درين راستا سرمايه گذاري بیشترصورت گیرد.ختم/حبیب سادات

نیمروز 5 حمل باختر
از سال نو و جشن  دهقان دیروز در ولایت نیمروز  تجلیل به عمل آمد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر، در این محفل محمد اکبر شریفی رییس زراعت ، مولوی گل احمد احمدی معاون شورای ولایتی، روسای ادارات  دولتی ، علمای کرام  و عده کثیری از مردم اشتراک داشتند، انجنیرمحمد اکبر شریفی رییس زراعت آبیاری و مالداری هدف از تجلیل این روز را احترام و قدردانی از تلاش  های  دهقانانی که در تمام  سال زحمت می کشند عنوان کرد و در مورد  پروژه های انکشافی تطبیق شده سال1397 و پلان های انکشافی منظور شده سال 1398 معلومات داد.
در پایان محفل محمد حسن مختار سرپر ست مقام ولایت، مولوی  گل احمد احمدی  معاون شورای ولایتی ، عبدالغنی معاون اتحادیه دهقانان   پیرامون این روز صحبت کردند و این روز را به دهقانان و دامداران تبریک گفتند. شکریه

نیمروز 5 حمل باختر
ده جر یب زمین در ولایت نیمروز از سوی  ریاست اراضی به ریاست عدلیه  آن ولایت  تسلیم داده شد.
عبدالقدیر عادل  رییس   اراضی ولایت نیمروز به خبرنگار آژ انس باختر گفت  که این زمین به منظور اعمار یک مرکز  اصلاح و تر بیت کودکان در شهر زرنج به دسترس ریاست عدلیه آن ولایت  قرار داده شد.
وی افزود  وزارت شهر سازی واراضی در پنج سال اخیر در مجموع بیشتر از دو صدو پنجاه هزار جر یب زمین دولتی رابه  هدف تطبیق  پروژه های  عام المنفعه  به دسترس  ادارات مختلف قرار داده است . شکریه

کابل باختر/ 5/ حمل
درجریان سال گذشته هجری خورشیدی 753 واقعه ترافیکی درکابل ثبت شده است که 292 نفر درچنین واقعه جان باخته اند.
سمونوال عبدالشکور صافی آمرحادثات ترافیک کابل به خبرنگار آژانس باختر گفت که درطول سال پار 753 حادثه  ترافیکی درشهر وحومه کابل رخ داده است که دراین رویدادها 292نفر جان باخته اند .
وی با ارائه جزئیات گفت که دررویداد های ترافیکی که درسال گذشته اتفاق افتاده است 172 مرد ، 42زن و 78کودک جان شانرا از دست داده اند.
همچنان 706مرد ، 111 زن و 154 کودک از بابت حادثات ترافیکی در کابل جراحات برداشته اند.
به گفته آمر حادثات ترافیک کابل، بیشترین واقعات درمسیر شاهراه سروبی ، کابل و سرک نو کابل و بگرام رخ داده است.
وی عدم بلدیت شمار رانندگان و شهریان را از قوانین ترافیکی ، بی احتیاطی رانندگان و عابران، کم عرض بودن جاده ها و خرابی جاده ها را عامل وقایع ترافیکی درکابل می داند. فریبا احسان زاده

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL