28 اسد 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اجتماعی

داکه – بی بی سی نیوز -  28 اسد – با ختر .
فدراسیو ن صلیب سرخ بی ا لمللی و انجمن ها ی هلا ل احمر  میگو یند که یکی از شدید ترین بارانهای  موسمی  سا لهای اخیر  در جنوب شرق آسیا  زنده گی  شانزده میلیون  نفر را تحت تا ثیر قرار داده است .
به گفته صلیب سرخ  بین المللی  این بزرگترین فا جعه  انسا نی منطقه در سا لهای  اخیر است .
بر اسا س گزارش ها  تا حا ل پنجصد نفر  به علت  جا ری شدن سیل و آب گرفتگی   جا ن خود را در نیپا ل – بنگله دیش وشرق  هندوستا ن  از دست داد ه اند
به نوشته سایت انتر نیتی را دیو بی بی سی بر اثر بارنده گی شدید و طغیان رود خا نه ها  بخشهای بزرگی در نیپا ل و بنگله دیش زیر آ ب شده – راه های برخی روستا ها قطع و مردم محلی  با مشکل سر پنا ه – آب اشا میدنی  و غذا  موا جه شده اند .
بسیاری ازین افراد عصبا نی هستند و میگو یند که تما م زنده گی خودرا از دست داده و نیا زمند کمک هستند .
کمبود خد ما ت صحی و در ما نی– اب اشا میدنی  و دوا  مردم را در معرض خطر شیو ع امراض قرار داده است .در بنگله دیش  زنده گی پنج میلیون نفر تحت تا ثیر سیلا ب ها قرار گرفته و حد اقل دو صد هزار با ب منزل  ویران شده  و حکو مت هشدار داده است که با طغیا ن یا لبریز شدن  رود خا نه های دیگر  وضعیت وخیم تر خوا هد شد . آشنا

دویچه وله – باختر- 28 اسد
شهابی غول‌پیکر به تاریج 20 میزان از فاصله ۴۴ هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد. اگر تصور می‌کنید که این فاصله‌ای بسیار زیاد است، کافی است توجه کنید که مسافت میان زمین و کره ماه هشت برابر این است.
روز ۲۰ میزان شهابی به بزرگی یک خانه به زمین نزدیک خواهد شد. دانشمندان می‌گویند فاصله این شهاب با زمین از کره ماه کم‌تر خواهد شد، اما خطری از بابت آن متوجه زمین نمی‌شود.
به گفته آژانس فضایی اروپا این سنگ کیهانی با ماهواره‌های زمین آهنگ که در شعاع ۳۵۸۷۶ کیلومتری زمین مستقر شده‌اند، تنها حدود هشت هزار کیلومتر فاصله پیدا خواهد کرد.
دتلف کوشنی از کارشناسان این مرکز اطمینان می‌دهد که شهاب یاد شده خطری برای کره زمین ندارد و می‌گوید: «ما مطمئنیم که این شهاب به زمین برخورد نخواهد کرد.» فاصله بسیار کم این شهاب با ماهواره‌هایی که در مدار زمین می‌چرخند به دانشمندان فرصتی نادر می‌دهد که توانایی‌های خود در ردگیری این شهاب و سایر مشخصات آن را بررسی کنند. خلیل

منابع خبری – باختر- 28 اسد
منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند که طرح توسعه حرم مکی در مسجد الحرام پس از دو سال وقفه ماه آینده از سر گرفته خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز و به نقل از منابع سعودی، طرح توسعه حرم مکی با سرمایه گذاری 26.6 میلیارد دلاری از ماه آینده آغاز خواهد شد.
بر اساس این گزارش این طرح که در پی حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام در سال 2015 که منجر به کشته شدن دستکم 107 نفر شده بود، پس از پایان مناسک حج امسال از سر گرفته می شود.
وزارت دارایی عربستان سعودی پیش تر از تخصیص بودجه های عمرانی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام این کشور خبر داده بود.
مساحت طرح توسعه مسجدالحرام 750 هزار متر مربع است که شامل توسعه صحن طواف و توسعه حرم، افزایش طبقات آن به شش طبقه، ساختمان تهویه مرکزی و احداث 63 هتل در اطراف صحن های حرم می شود.خلیل

کابل باختر 28  اسد
مقامات  سویدن درخواست بی بی گل افغان پناهجو  را رد کردند.
از این خانم که باشنده صفحات شمال افغانستان است به عنوان کهن سال ترین پناهجو در جهان یاد شده است.
وی  با قبول یک سفر پر خطر دریایی از مسیر آبهای ترکیه به یونان امد و بلاخره خود را به سویدن رسانید.
مگر حالا خود را در یک وضعیت غیر عادی یاقته است و احتمال اخراج وی از این کشور اروپا شمالی زیاد است .
مقامات سویدن درخواست پناهندگی بی بی گل را که 106 سال دارد  نپذیرفتند.
وی که با رویای پیوستن با  بستگانش به اروپا آمده بوددیگر ناامید است  حالا اگر کشورهای دیگر اروپایی درخواست پناهندگی او را نپذیرند، مجبور به بازگشت به افغانستان می شود.
بی بی گل 106 ساله که در سال 2015 در یک اردوگاه مهاجران در کرواسی زندگی می کرد، که توسط روزنامه نگاران به شهرت رسید. او از طریق ایران، ترکیه و یونان همراه با اعضای خانواده اش از جمله پسر 67 ساله و نواسه 19 ساله اش با گذر از کوه ها به اروپا خود را رساند.
سپس اعضای خانواده بی بی گل به امید گرفتن اقامت پناهندگی رسمی عازم سویدن شدند. با این حال مسئولان اداره مهاجرت سویدن درخواست پناهندگی او را نپذیرفتند. خانواده بی بی گل به دادگاه عالی اداره مهاجرت سویدن درخواست تجدید نظر در این مورد را کرده اند.
مقامات سویدن بر این باورند، که علیرغم درگیری های نظامی در افغانستان، وضعیت در برخی نقاط این کشور نسبتا امن است و جنگ در آن حدی نیست که تمام شهروندان این کشور را ما بتوانیم به عنوان پناهنده بپذیریم.
در همین حال به رغم اعتراضات مدافعان حقوق بشر، بخش قابل توجهی از پناهندگان افغانستانی از سویدن اخراج خواهند شده اند ختم عبدالخالق

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL