01 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهور از محل رویداد هراس افگنی دیروز در وزارت مخابرات، دیدن کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور از محل رویداد هراس افگنی دیروز در وزارت مخابرات، دیدن کرد

کابل باختر 1 ثور محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

جمع آوری لوحه های غیرمعیاری آغازشد

جمع آوری لوحه های غیرمعیاری آغازشد

کابل باختر/1/ثور اعضای کمیسیون تنظیم امور لوحه ها امروز به رهبری...

کشف یک ذخیرگاه مهمات درنیمروز

کشف یک ذخیرگاه مهمات درنیمروز

نیمروز / باختر/ 1/ ثور یک ذخیره گاه مهمات دیروز درولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتگروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی :طالبان در ماه اگست انسانهای زیادی را کشتند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر-11سنبله
گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی در گزارش تازه خود گفته است که در يک ماه گذشته؛ نزديک به 800 غيرنظامي در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند وطالبان مسول بيشترین کشتار مردم در افغانستان اند.
این گروه که در ختم هر ماه گزارش خود از تلفات غيرنظامی را نشر می‌کند میگوید: بیشترین تلفات افراد در افغانستان ناشی از حملات انتحاری و ماین گذاری ها است که طالبان مسبب آن اند.
گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی در مورد تلفات غيرنظامی در جنگ چهار روزه شهر غزنی گفته است که بربنياد آمار حکومتی در اين جنگ، حدود 300 فرد ملکی کشته و مجروح شده اند، "ما گزارش اين نهاد حاکيست که هنوز رقم دقيق تلفات و جراحات افراد ملکي از جنگ شهر غزنی برملا نشده است".
بربنياد اين گزارش،  حمله بر يک مسجدی در شهر گرديز مرکز ولايت پکتيا وحمله بر مرکز آموزشی موعود واقع در دشت برچی در غرب کابل و از خونين ترين حملات در ماه اگست بوده است.
در حمله به مسجدي در ولايت پکتيا 299 فرد ملکی کشته و 54 تن مجروح شدند.ودر حمله به مرکزآموزشی موعود 69 دانش آموز کشته و 95 تن مجروح شدند.
گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، مسوول بيشترين تلفات افراد ملکی گروه طالبان را دانسته است؛ اما مسوليت حمله بر مرکز آموزشی موعود در کابل و حمله بر يک مسجد در پکتيا را گروه داعش به دوش گرفته بود.
گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی با نشر اين گزارش از طرف‌های درگير خواسته تا تأسيسات ملکی و مکان‌هاي آموزشی را هدف قرار ندهند.
همچنان در اين گزارش از سازمان ملل متحد و ايالات متحده خواسته شده که به گونه همه جانبه و عاجل در زمينه جلوگيري وکاهش تلفات افراد ملکي در افغانستان، اقدام نمايند. .
باید گفت تلفات غيرنظاميان در افغانستان در ماه اگست  نسبت به ماه قبل آن افزايش داشته است؛ بربنياد آمار گروه دادخواهي حفاظت از افراد ملکي، در ماه جولاي در 23 ولايت افغانستان، 232 فرد ملکي کشته و 313 تن مجروح شده بودند.
فعالان مدنی در افغانستان میگویند که تنها نشر ارقام کشته شدگان و یا محکومیت کشتار مردم از سوی نهاد های معتبر بین المللی دردی را دوا  نمیکند .
این نهاد ها و سازمان ها باید برای کاهش و در نهایت  ختم کشتار مردم  از سوی طرفین درگیر جنگ برنامه و راهکار را ترتیب دهند یکی از این اقدامات جستجوی راه های تنبیه است  که می توان آن را از مسیر سازمان ملل و یا سازمان های دیگر جهانی و بین المللی اعمال کرد تحریم سازمان های تروریستی و کشور های حامی آن  منجمد ساختن منابع پولی این گروه ها میتواند گروه های تروریستی را از برنامه ها و خواست های بلند پروازنه آنان کوتاه آورد.  ختم  زیوری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.