نقش زنان در تامین صلح در لوگر اساسی بیان شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پل علم 21 سنبله باختر
در اجماع ملی زنان برای صلح در کشور که امروز در لوگر برگزار شد، نقش زنان در تامین صلح محوری و اساسی بیان شد.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در این اجماع که با حضور والی لوگر، مشاور اجتماعی دفتر بانوی اول، داکتر عایشه نورزی عضو شورای عالی صلح، روسای برخی ادارات دولتی و ده ها تن از زنان در پل علم برگزار شد، شرکت کنندگان صلح را از نیاز های مبرم افغان ها به خصوص زنان خواندند و در تامین آن نقش زنان را محوری و مهم تلقی کردند.
محمد انور خان اسحاق زی والی لوگر در این گردهمایی تامین صلح پایدار را یکی از اهداف عمده و اساسی دولت خواند و علاوه نمود که نقش زنان در این امر مهم ونهایت اساسی می باشد و همکار شدن مادران در این راستا ما را به ساحل نجات از نا بسامانی های موجود در کشور خواهد رساند.
پلوشه امین احمدزی مشاور اجتماعی دفتر بانوی اول کشور پیام رولاغنی را در مورد صلح و نقش زنان در شرایط کنونی به خوانش گرفت و افزود که اگر مادران از ته دل سعی و تلاش نمایند، میتوانند دوشا دوش مردان این برنامه ملی را به موفقیت برسانند.
در این گردهمایی سایر سخنرانان نیز پیرامون صلح، صحبت نمودند و اجماع و تعهد ملی زنان در تامین صلح دایمی در کشور را یک امر  ضروری خواندند و افزودند که مادران وزنان با تعلیم وتربیه درست اولادشان در حصه وطن دوستی میتوانند در آوردن صلح نقش اساسی ایفا نمایند.
آنان افزودند که در نبود صلح فرزندان شان از تعلیم و تحصیل بی بهره مانده است و نمی توانند به خود کفایی برسند، اگر زنان در شرایط فعلی یکجا با دولت در آوردن صلح همکار شوند، دور نخواهد بود که به این آرمان دیرینه افغانها دست یابند.احمد نعیم دوستی

back to top