02 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های بیجاشده فاریاب کمک دریافت کردند

خانواده های بیجاشده فاریاب کمک دریافت کردند

میمنه باختر 2 دلو سه صد خانواده بیجا...

اخبار کوتاه ازدنیای فوتبال

اخبار کوتاه ازدنیای فوتبال

کابل باختر/ 2/ دلو به گزارش رسانه ها زپانا ، بازی...

تیم ملی کرکت افغانستان به تمرینات آغاز خواهد کرد

تیم ملی کرکت افغانستان به تمرینات آغاز خواهد کرد

کابل باختر/ 2/ دلو تیم ملی کرکت افغانستان دربنگ لور هندوستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتپنجمین جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم بین المللی (TIR) برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 18 میزان
پنجمین جلسه کمیته تطبیق سیستم بین المللی(تیر) در وزارت ترانسپورت برگزار شد .
این جلسه به ریاست محمد حمید طهماسی وزیر ترانسپورت با اشتراک نمایند گان وزارت امور خارجه، مالیه، صنعت و تجارت، امور داخله، فواید عامه، ریاست عمومی ترافیک، اتاق تجارت وصنایع افغانستان و اتاق تجارت بین المللی افغانستان برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر : محمد حمید طهماسی، اعضای کمیته ملی تطبیق سیستم تیر راخوش آمدید گفته و تاکید نمود که تطبیق این سیستم در افغانستان یکی از اهداف عمده و اساسی وزارت ترانسپورت می باشد.
در این جلسه، رییس قوانین و ارتباط خارجه وزارت ترانسپورت، گزارش مختصر در مورد سفر ترکیه در رابطه به سیستم تیر ارائه نمود.
سپس اشتراک کننده گان جلسه، در رابطه به ایجاد تسهیلات  به محموله آزمایشی به این سیستم میان افغانستان و پاکستان با درنظر داشت مصوبه شورای وزیران، اخذ ویزه و رود پاس، طرزالعمل های گمرکی و تطبیق این سیستم در کشورصحبت های همه جانبه نموده ودر موارد ذیل به نتیجه رسیدند.
ریاست قوانین و ارتباط خارجه وزارت ترانسپورت، عنوانی مقام عالی ریاست جمهوری پیشنهاد مشخص را در رابطه به تردد وسایط پاکستانی به این سیستم ترتیب و ارسال نماید.
ریاست پلان و پالیسی وزارت ترانسپورت، در قسمت احداث تیر دربنادر و شاهراهای کشور جلسه مشترک را با مسولین اداره اراضی ترتیب و اقدامات عملی صورت گیرد.
وزارت امورخارجه در مورد ویزه و ردوپاس برای دریوران وسایط افغانی با کشور های همسایه به ویژه کشور های آسیای مرکزی را از مجرای دیپلوماتیک بحث کنند.
اتاق تجارت و صنایع افغانستان، طرزالعمل گمرکات راجع به کنوانسیون سیستم تیر را مورد بازبینی قرارداده و در صورت اختلاف با مواد کنوانسیون سیستم تیر تعدیلات لازم را پیشنهاد نماید.
اتاق تجارت و صنایع افغانستان، راجع به این سیستم چک لیست را ترتیب و تهیه نموده در اختیار ادارات مربوطه قرار دهد.
وزارت مالیه و اتاق تجارت و صنایع افغانستان، برنامه آگاهی دهی این سیستم را  به کارمندان گمرکات و ادارات ذیربط روی دست گیرند.
ریاست عمومی گمرکات وزارت مالیه، نشست مشترک را به منظورهماهنگی بیشتر در رابطه به این سیستم با مسولین گمرکات پاکستان  روی دست گیرند.
تمام ادارات ذیدخل در تطبیق این سیستم مکلف اند که تمام مقررات، لوایح و طرزالعمل های شانرا در که مخالفت با مواد کنوانسیون این سیستم قرار دارد تعدیل نماید. نیلوفر دانش .

Last modified on شنبه ، 21 میزان 1397 ، 05:52

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.