هزاران خانواده در بامیان از خشکسالی متضرر شده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بامیان 19 میزان باختر
مسوولان بامیان می گویند که خشکسالی نزدیک به بیست و پنج هزار خانواده را در آن ولایت متضرر ساخته است.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، این مطلب در نشستی از سوی محمد طاهر زهیر والی بامیان در شهر بامیان بیان شد و نگرانی اداره محلی را نسبت به خشکسالی ابراز نمود دراین نشست وی گفت که قرار سروی نهاد های همکار در سراسر ولایت بامیان از اثر خشکسالی نزدیک به بیست و پنج هزار خانواده در سه صدو پنجاه و نه قریه متضرر شده اند.
والی بامیان افزود که در اثر خشکسالی سال جاری بیش از پنج هزار و ششصد راس دام های مردم تلف شدند، شصت و پنج هزار درخت مثمر و غیر مثمر خشکید و کشت نزدیک به شصت و هفت هزار جریب زمین در آن ولایت ازبین رفت.
والی بامیان علاوه کرد که موسسات همکار آمادگی دارند تا برای نزدیک به شش هزار خانواده مساعدت نقدی و برای نهصد خانواده زغال سنگ کمک و توزیع کند و موسسات همکار به اداره محلی وعده نموده اند که برای نزدیک به شش هزار خانواده نیازمند کمک نقدی می کنند.
والی بامیان گفت اداره محلی بامیان که بیش از هشت هزار بسته های کمکی مختلف، نزدیک به چهار هزار تخته ترپال، بیش از چهار میلیون افغانی پول نقد، نزدیک به ششصد خیمه و نه هزار و پنجصد تخته کمپل در اختیار دارد تا در صورت ضرورت برای متضرران کمک کند.
والی بامیان از وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و موسسات همکار ملی و بین المللی خواست که با توجه به میزان بلند آسیب دیدگی ناشی از حوادث طبیعی خصوصآ خشکسالی در بامیان، اداره محلی و مردم بامیان را مورد توجه خاص قرار دهند و نیاز مندی های آن ولایت را مدنظر بگیرند و کمک های بشر دوستانه و پیشگیرانه یی شان را دریغ ننمایند.
سیدعلی هاشمی رییس شورای ولایتی بامیان در این نشست گفت که از سه سال به این طرف گدام های زراعت بامیان خالی است و مواد غذایی در بامیان نیامده است. وی از دولت مرکزی و نهاد های همکار خواست به مشکلات مردم آن ولایت توجه لازم نمایند . احمد نعیم دوستی

back to top