01 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

كابل باختر اول جوزا موظفان امنيت ملي گروه هشت...

تبصره

تبصره

کابل باختر اول جوزا وزیر خارجه چین...

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

کابل اول جوزا باختر اول جوزا، روزی جنجالی میان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتیادبود ازسالروز قیام خونین بیست و چهارم حوت درهرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 24 حوت باختر
ازچهلمین سالروز قیام خونین بیست وچهارم حوت، امروز با حضور ده ها هزار تن از شهروندان هرات در جوار آرامگاه شهدای گمنام یاد بود به عمل آمد.
درین مراسم که عبدالقیوم رحیمی والی هرات وشماری ازمقامات دولتی وقومندانان جهادی، علمای کرام دین وشخصیت های روحانی وسیاسی حضور داشتند، پیام محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور ازسوی والی هرات قرائت شد که دران بروان پاک شهدای انقلاب اسلامی اتحاف دعا شده است .
درپیام رییس جمهور آمده است: رویداد تاریخی بیست و چهار حوت زمانی اتفاق افتاد که سرکوب و ستم آغاز به کار کرده بود و رُعب و هراس به مثابه شیوه تعامل با مردم آزاده افغانستان در پیش گرفته شده بود. در آن روزها دسته دسته از فرزندان رشید و آگاه افغانستان از مکاتب و پوهنتون‌ها دستگیر می‌شدند، اهل فکر و قلم مورد اهانت و تعذیب قرار می‌گرفتند، روحانیان و روشنفکران به جوخه‌های اعدام سپرده می‌شدند و برای بهترین فرزندان کشور گورهای دسته‌جمعی ساخته می‌شد.
درپیام رییس جمهور بیان شد:" تاریخ هرات به کتاب قطوری می‌ماند که صفحه به صفحه‌اش با خون دلیران و شرزه ‌شیران این سرزمین مزین شده است، و بیست و چهارم حوت یکی از این صفحات درخشان و سرنوشت ساز است.
همچنان داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی درپیامی با اشاره به ایثار و فداکاری فرزندان رشید هراتی ، شهروندان کشور را به یکدلی و یک پارچگی دعوت کرده است.
درین میان عبدالقیوم رحیمی والی هرات نیز با اتحاف دعا بروان پرفتوح شهدای انقلاب اسلامی، گفت: با وجودی که میلیون ها تن ازبهترین فرزندان این سرزمین از بیست وچهارم حوت 1357 تا اکنون  جان های خود را مخلصانه در  راه خدا ازدست دادند، تا  فصل نا تمام شكوه وعظمت افغانستان را به پایان برسانند ولی جدی ترین نیاز امروز ما وحدت وبرادری،صلح سرتاسری وامنیت واقعی است.
رحیمی آناني را درصف مخالفت نظام قرار دارند مخاطب قرارداد وگفت : شما بايد بدانید که بهترين گزينه امروز افغانستان صلح است ،جنگ كنوني باید به شیوه افغاني خاتمه داده شود تاهمه باهم افغانستان را بسازيم.ختم/حبیب سادات

Last modified on جمعه ، 24 حوت 1397 ، 11:16

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.