31 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یوناما: فساد مانع اساسی در برابر تأمین صلح در افغانستان است

یوناما: فساد مانع اساسی در برابر تأمین صلح در افغانستان است

کابل باختر 30 ثور دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد...

بازگرداندن بخشی اززمین های پارک صنعتی ننگرهار ازچنگ غاصبان

شهرجلال آباد ۲۹ ثورباختر بخشی از زمین های پارک صنعتی ننگرهار...

افزایش حاصلات شفتالو درننگرهار

افزایش حاصلات شفتالو درننگرهار

شهرجلال آباد ۲۹ ثورباختر حاصلات شفتالو درولایت ننگرهار افزایش یافته است. به...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتملا امامان و واعظان مساجد وتکیه خانه ها صلح و مصالحه را یک ضرورت دانستند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 30/ حمل
امامان ، خطبا ، واعظان مساجد و حسینیه های شهر کابل امروز قبل از ادای نماز جمعه ، درموعظه  های دینی شان صلح ومصالحه را درشرایط فعلی کشور یک ضرورت دانستند و از مخالفان مسلح خواستند تا به ندای مردم افغانستان و امر خداوند لبیک بگویند و برای اعاده صلح درکشور با مردم همگام و هم کلام شوند
به گزارش آژانس باختر ، امامان ، خطبا ، واعظان ، مساجد و تکیه خانه های شهرکابل خاطر نشان کردند که جنگ جاری درکشور ، برادرکشی می باشدکه به هیچ عنوان توجیه شده نمی تواند.
صلح یک امر خداوندی است به همین منظور درآیات قران اعظیم الشان و روایات متعدد برایجاد صلح و سازش بین مردم تاکید شده است و پیامبر اسلام (ص) به صلح چنان ارزش قایل شده است  که آن را برترین صدقه دانسته است .
آنها گفتند که اسلام دین رفاه و عاطفه است ، دین انسان ساز و انسان دوست است که درآن زندگی انسان ها ارزش و قیمت والایی دارد .
با یک مرور مختصر به آموزه های دینی و اسلامی درمی یابیم که سرلوحه کار تمام انبیاء و به صورت مشخص سرور پیامبران حضرت نبی اکرم (ص) صلح و امنیت و نفی منکرات بوده است و قرآن به عنوان کتاب الهی و قانون بشری هیچگاه حکم به جنگ ، کشتار و ویرانی نکرده است ، برعکس انسان را به هم نوع دوستی ، خودشناسی ، خداشناسی پرهیز از جنگ و خونریزی دستور می دهد قتل ناحق یک انسان به منزله قتل تمامی مردم و نجات زندگی یک انسان را به منزله نجات بشریت تلقی کرده است درحالی که امروز جنگ درافغانستان ، برادرکشی و مسلمان کشی است که به هیچ عنوان توجیه شده نمی تواند. پس خوب است که در روشنایی دساتیر الهی که صلح را خیردانسته است وارد عمل شویم اگر اختلاف درعملکرد و گفتار ما وجود دارد آن را در آئینه قرآن، دساتیر شرعی و قوانین بشری حل کنیم .
باید جلو توطیه واغراض حلقات کفری را گرفت و بیش از این کشور را میدان جنگ نیابتی بیگانگان نسازیم  و باتن دادن به یک آتش بس درکنار آنکه از تلفات بیشتر جلوگیری می کنیم فضای وحدت نظر و اعتماد را به وجود می آوریم و دیگر مسلمانی کشته نخواهد شدو سرزمین اسلامی ما تخریب نخواهد شد، مخالفان مسلح از جنگ دست بکشند تا صلح جاگزین جنگ جاری درکشور شود.
ختم/ صائم ...ک..م

Last modified on جمعه ، 30 حمل 1398 ، 11:46

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.