06 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

برنامه ملی راه سازی روستایی و پیامد های آن

برنامه ملی راه سازی روستایی و پیامد های آن

پلخمری/ 6 حوت/ باختر برنامه راه سازی روستایی که یکی از...

مسوولان بلخ :حمایت از تولیدات داخلی در اولویت های کاری شان است

مسوولان بلخ :حمایت از تولیدات داخلی در اولویت های کاری شان است

مزارشریف/ 6 حوت/ باختر مسوولان بلخ می گویند که حمایت از...

چلسی از بایرن مونیخ پذیرایی می کند

کابل/۶حوت/باختر رقابت های فوتبال جام قهرمانان اروپا امشب با دو بازی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ملا امامان و واعظان مساجد وتکیه خانه ها صلح و مصالحه را یک ضرورت دانستند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 30/ حمل
امامان ، خطبا ، واعظان مساجد و حسینیه های شهر کابل امروز قبل از ادای نماز جمعه ، درموعظه  های دینی شان صلح ومصالحه را درشرایط فعلی کشور یک ضرورت دانستند و از مخالفان مسلح خواستند تا به ندای مردم افغانستان و امر خداوند لبیک بگویند و برای اعاده صلح درکشور با مردم همگام و هم کلام شوند
به گزارش آژانس باختر ، امامان ، خطبا ، واعظان ، مساجد و تکیه خانه های شهرکابل خاطر نشان کردند که جنگ جاری درکشور ، برادرکشی می باشدکه به هیچ عنوان توجیه شده نمی تواند.
صلح یک امر خداوندی است به همین منظور درآیات قران اعظیم الشان و روایات متعدد برایجاد صلح و سازش بین مردم تاکید شده است و پیامبر اسلام (ص) به صلح چنان ارزش قایل شده است  که آن را برترین صدقه دانسته است .
آنها گفتند که اسلام دین رفاه و عاطفه است ، دین انسان ساز و انسان دوست است که درآن زندگی انسان ها ارزش و قیمت والایی دارد .
با یک مرور مختصر به آموزه های دینی و اسلامی درمی یابیم که سرلوحه کار تمام انبیاء و به صورت مشخص سرور پیامبران حضرت نبی اکرم (ص) صلح و امنیت و نفی منکرات بوده است و قرآن به عنوان کتاب الهی و قانون بشری هیچگاه حکم به جنگ ، کشتار و ویرانی نکرده است ، برعکس انسان را به هم نوع دوستی ، خودشناسی ، خداشناسی پرهیز از جنگ و خونریزی دستور می دهد قتل ناحق یک انسان به منزله قتل تمامی مردم و نجات زندگی یک انسان را به منزله نجات بشریت تلقی کرده است درحالی که امروز جنگ درافغانستان ، برادرکشی و مسلمان کشی است که به هیچ عنوان توجیه شده نمی تواند. پس خوب است که در روشنایی دساتیر الهی که صلح را خیردانسته است وارد عمل شویم اگر اختلاف درعملکرد و گفتار ما وجود دارد آن را در آئینه قرآن، دساتیر شرعی و قوانین بشری حل کنیم .
باید جلو توطیه واغراض حلقات کفری را گرفت و بیش از این کشور را میدان جنگ نیابتی بیگانگان نسازیم  و باتن دادن به یک آتش بس درکنار آنکه از تلفات بیشتر جلوگیری می کنیم فضای وحدت نظر و اعتماد را به وجود می آوریم و دیگر مسلمانی کشته نخواهد شدو سرزمین اسلامی ما تخریب نخواهد شد، مخالفان مسلح از جنگ دست بکشند تا صلح جاگزین جنگ جاری درکشور شود.
ختم/ صائم ...ک..م

Last modified on ???? ، 30 ??? 1398 ، 11:46

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.