30 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل باختر30 سرطان به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

کشته شدن یازده طالب مسلح در ارزگان

کشته شدن یازده طالب مسلح در ارزگان

شهرترینکوت ۳۰ سرطان باختر یازده طالب مسلح درنبرد با نظامیان در...

کشته شدن چهارده طالب مسلح درحمله های هوایی درهلمند

کشته شدن چهارده طالب مسلح درحمله های هوایی درهلمند

شهرلشکرگاه ۳۰ سرطان باختر چهارده طالب مسلح در تازه ترین حمله...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتامضای تفاهم‌نامه سازمان غذایی جهان و وزارت مهاجرین افغانستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 25 ثور
تفاهم‌نامۀ همکاری پروگرام اسکوپ میان وزارت امور مهاجران و سازمان جهانی غذا (WFP) با حضورداشت رییس اجراییه کشور در قصر سپیدار به امضا رسید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، رییس اجراییه در این برنامه گفت که امضای این تفاهم‌نامه تأثیر مستقیم و مثبت بر وضعیت برگشت‌کنندگان و بی‌جا شدگان دارد. آغاز این برنامه هم در راستای خدمات بشری و هم در بخش توسعه ممد واقع می‌شود.
داکتر عبدالله عبدالله با سپاس‌گزاری از ادامۀ کمک‌های سازمان غذایی جهان، به وزارت امور مهاجرین هدایت داد که از این فرصت باید استفادۀ خوب برای بهبود وضعیت بی‌جاشدگان و برگشت کنندگان کند. زیرا هر دالری که کشورها برای افغانستان کمک می‌کنند، پول مالیه دهند‌گان است و اگر حکومت افغانستان این کمک‌ها را به گونۀ شفاف به مصرف برساند، سبب دلگرمی بیشتر کمک کنندگان می‌شود و گام بلند برای نابودی فساد برداشته خواهد شد.
رییس اجراییه بیان داشت که متأسفانه به دلیل تداوم جنگ و حوادث گوناگون هنوز میزان مهاجرت و بی‌جا شدگان و برگشت کنندگان در کشور بالا است و این برنامه که در سراسر جهان نتیجه مثبت داده است؛ برای افغانستان اهمیت فراوان دارد.
سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین گفت که با امضای این تفاهم‌نامه وزارت مهاجرین و سازمان جهانی غذا تا سال 2022 برنامه اسکوپ را مشترکاً به پیش می‌برند. وی افزود که از طریق این برنامه فرصت ثبت و راجستر تمام مهاجران، برگشت‌ کنندگان و بی‌جا شد‌گان فراهم می‌شود. این کار سبب می‌شود تا هم میزان دقیق آنان مشخص شود و هم کمک‌هایی که برای شان در نظر گرفته می‌شود به گونۀ شفاف و درست به مصرف برسد.
زیلیتن ملیسیک رییس بخش سازمان جهانی غذا برای افغانستان در این برنامه اظهار داشت: خرسندیم که برنامۀ جدید را در افغانستان آغاز کردیم و این گام خوبی برای ثبت و راجستر شدن مهاجران، برگشت کنندگان و بی‌جا شدگان است. او افزود که سازمان جهانی غذا همیشه متعهد به همکاری با حکومت افغانستان است تا بتواند برای بهبود وضعیت بشری کمک کند.
ملیسیک گفت که تجربه ما از این سیستم این است که با عملی شدن آن، زمینه‌های استفادۀ سوء از بین می‌رود و شفافیت به میان می‌آید. بناً سازمان جهانی غذا تمامی ابزارهای لازم برای عملی شدن این برنامه را به وزارت امورمهاجرین فراهم می‌کند و برنامۀ ارتقای ظرفیت کارمندان این وزارت را نیز روی دست دارد. #/ حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.