24 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ساختار تشکیلاتی وزارت اطلاعات وفرهنگ موردبحث قرارگرفت

ساختار تشکیلاتی وزارت اطلاعات وفرهنگ موردبحث قرارگرفت

کابل/ 23 سرطان باختر/ محمد طاهر زهیرسرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ واحمد...

وزرای امور خارجۀ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان تماس ویدیویی برقرارکردند

وزرای امور خارجۀ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان تماس ویدیویی برقرارکردند

کابل/23 سرطان/ باختر محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجۀ کشور،...

جلسۀ شورای عالی حاکمیت قانون و حکومتداری به ریاست رئیس جمهور برگزار شد

جلسۀ شورای عالی حاکمیت قانون و حکومتداری به ریاست رئیس جمهور برگزار شد

کابل/ 23 سرطان/ باختر جلسۀ شورای عالی حاکمیت قانون و حکومتداری،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ملا امامان در کابل ٬صلح امر خداوندی است از آن حمایت کنید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر   ۲۱  سرطان
ملا امامان ٬ واعظان و خطیبان مساجد و تکیه خانه های شهر کابل ٬ از مردم خواستند تا برای تامین صلح در کشور که امرخداوندی است تلاش کنند.
به گزارش آژانس٬ باختر ملا امامان٬ واعظان و خطیبان مساجد و تکیه خانه های شهر کابل امروز قبل از ادای نماز جمعه٬ در موعظه های دینی شان روی بستر سازی برای صلح در کشور تماس گرفتند و با استناد آیات قرآنی و احادیث نبوی(ص) از مردم ٬ سیاسیون٬ دولت و مخالفان دولت خواستند تا برای تامین صلح در کشور تلاش کنند.
آنها گفتند که قرآن عظیم الشان به عنوان جامع ترین کتاب آسمانی تمام امور زندگی بشر٬حال و آینده آنها را چوکات بندی کرده است و برای تامین یک نظم سالم زندگی دساتیر وارشادات منظم٬ مشخص وپر معنا را دارد که هرگاه به آن مراجعه شود بسا از مشکلات دور خواهد شد و راه حل معضل جاری در کشورسهل و آسان خواهد بود.
آنها گفتند که خداوند معز٬ برای انسان جلال و ارزش خاص بخشیده است و انسان را اشرف مخلوقات خطاب کرده است. پس در وجود چنین یک ارزش که رب العالمین برای انسان و بشریت قایل است  ما چرا به خود حق دهیم که جان بهترین مخلوق خدا را که انسان است بگیریم.
آنها گفتند که در جنگ های جاری بیشترین تلفات٬ زیان و خسارات به مسلمانان وارد می شود واین نشان می دهد که حلقات معین برای اسلام ستیزی و دین ستیزی فعالیت می کنند در حالیکه مسلمانان در خنثی سازی توطیه ها و دسایس بیرونی ها کم کار کرده اند.
واعظان تاکید داشتند که قتل یک مسلمان و یک انسان بدون دلیل موجه و یا به دلایل خود ساخته٬ به معنای قتل تمامی بشر پنداشته می شود پس نه باید بیشتر از این با انتحار ٬ انفجارو یا دلایل دیگر که نمی تواند موجه و اساس داشته باشد٬ افغان کشی کرد و وطن را تخریب کرد.
آنها گفتند که فرصت های تازه به میان آمده است که می توان از آن برای حل مشکلات و ختم مخاصمات در کشور کار گرفت . چه خوب است که افغانان مانند دو برادر مسلمان٬ هم دین و هم نژاد با هم بینشینند و در پرتو احکام قرآنی٬ احادیت نبوی (ص) ٬عرف و عنعنات پسندیده مردم و کشورمشکل وطن شان را حل کنند و روند صلح و گفت وگو های صلح را از انحصار خارجی ها بیرون کشند. صائم

Last modified on ???? ، 21 ????? 1398 ، 18:03

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.