24 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

طالبان در بادغیس متحمل تلفات شدند

طالبان در بادغیس متحمل تلفات شدند

قلعه نو/۲۴ اسد/ باختر چهارده طالب مسلح در نبرد با نظامیان...

طالبان در غزنی متحمل تلفات شدند

طالبان در غزنی متحمل تلفات شدند

غزنی/ ۲۴ اسد/ باختر در تازه ترین نبرد درغزنی شانزده طالب...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

افزایش میزان اقدام به خود کشی درهرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات ۳۱ سرطان باختر
مسوولان از افزایش میزان اقدام به خود کشی درهرات ابراز نگرانی کردند.
به اساس ارقام ارائه شده، از آغاز سال روان تا اکنون شش صد و شصت تن  از شهروان هرات اقدام به خودکشی کرده اند درحالیکه این رقم درچهارماه نخست سال گذشته به پنج صد تن رسیده بود.
داکتر محمد عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزه یی هرات در مصاحبه اختصاصی به خبرنگار آژانس باختر گفت: ازشروع سال جاری تا کنون ششصد و شصت تن از شهروندان اقدام به خودکشی کرده اند که از این میان چهارصد و پنجاه و هشت زن و دوصد و دو تن دیگر را مردان تشکیل می دهند.
جلالی همچنان از ثبت پنج واقعه خودسوزی که یکتن از این میان جان خود را از دست داد و متباقی در شفاخانه مرکزی هرات تداوی گردیده است، نیز خبرداد.
سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات بیان داشت، بیش از نود درصد واقعات را جوانانی تشکیل می دهند که بین سنین پانزده تا سی سال قرار دارند و ده درصد آن را افراد مسن نیز به خود اختصاص می دهد.
جلالی  گفت: " هفتاد و پنج درصد این افراد با استفاده از دارو های قوی اقدام به خودکشی کرده اند و بیست پنج درصد دیگر آن با استفاده از تناب ، مرگ موش، مواد شوینده، پرتاب از ارتفاع بالا، اقدام به خودکشی کرده اند."
وی دلیل اقدام به این خودکشی ها را ازدواج های اجباری، مشکلات روحی و روانی، اقتصادی و اجتماعی تلقی کرد.
آمارها نشان می دهد که عوامل خودکشی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است به این دلیل که در سال گذشته هزار و هشتصد و بیست و شش واقعه ثبت شده است، اما از آغاز سال  جاری تا کنون ششصد و شصت واقعه به ثبت رسیده است که این آمار نگران کننده است.
در همین حال یک مسوول ریاست امور زنان هرات با ابراز نگرانی از افزایش میزان اقدام به خود کشی دراین ولایت می گوید که این ریاست جهت کاهش و پیشگیری از اقدام به  خودکشی، کارزار های آگاهی دهی را در سطح شهر و ولسوالی ها راه اندازی کرده است و برای کسانی که در اثر خشونت های خانوادگی خودکشی کرده اند دادخواهی کرده است. ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.