28 جدی 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دو سر گروه طالبان در لوگر کشته شدند

پل علم/ ۲۸ جدی/ باختر دو سر گروه طالبان در عملیات...

ده ها تن در بخش شیوه‌های موثر باغداری در بلخ آموزش دیدند

مزارشریف/28 جدی/باختر ده ها کارمند ریاست زراعت بلخ در بخش شیوه‌های...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر جمهوری خلق چین دیدار کرد

کابل/۲۸ جدی/باختر در دیدار عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رییس‌جمهوری و وزیر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتگرامی داشت از صدمین سال‌روز استقلال کشور در کندز

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کندز 28 اسد باختر
از بیست و هشت اسد صدمین سال‌روز استقلال کشور در کندز امروز به گونه شان‌دار و بی پیشینه یی گرامی داشت شد.
به گزارش خبرنگارمحلی آژانس باختر، به همین مناسبت محفل شانداری با حضور پر رنگ رهبری ملکی و نظامی، وکلای شورای ولایتی، روسای ادارات دولتی، علمای دین، بزرگان، محاسن سفیدان، زنان‌ و جوانان آن ولایت در شهر کندز برگزار شد.
در این محفل ابتدا نجیب‌الله عمرخیل، سرپرست ولایت کندز، بر روح شهدای حادثه اخیر کابل اتحاف دعا کرد و برای زخمی شدگان شفای کامل از بارگاه ایزد متعال خواست.
عمر خیل همچنان صدمین سال‌روز آزادی افغانستان که با خون‌ریزی و جان فشانی نیاکان تحت زمامت غازی امان‌الله خان به دست آمد، برای مردم این سرزمین گرامی‌باد گفت و افزود که مردم افغانستان استقلال شان را حاصل کارنامه‌های سیاسی، مبارزاتی و آزادی خواهانه شاه امان‌الله غازی می دانند که این افتخار را از یک کشور ابر قدرت وقت (انگلیس) گرفت.
وی گفت که شاه امان الله خان غازی در کنار گرفتن استقلال کشور، در بخش‌های معارف، مطبوعات، سیاست‌ خارجی، داخلی و صنعت و سایر بخش ها کارهای سود مندی انجام داد.
سرپرست والی کندز، همه اتباع کشور به خصوص باشندگان کندز را به اتحاد، اتفاق و همدلی فرا خواند و افزود که امروز وقت آن‌است که از صدمین جشن آزادی کشور یک مفهوم کلی بگیریم و به خاطر تامین صلح، حمایت از طرح های عمرانی و نظام تلاش کنیم و در شگوفایی کشور، رشد معارف، صنعت، اقتصاد، صحت و زراعت طور شبانه روزی تلاش کنیم و به جهان ثابت کنیم که ملیت‌های ساکن در افغانستان به یک ملت واحد تبدیل شده اند در شگوفایی کشور شان تلاش می‌کنند.
سایر سخنرانان نیز  یاد بود از استقلال درکشور را در واقع، یاد بود از پایمردی نیروهای امنیتی و دفاعی در برابر دشمنان مردم و کشور دانستند که در راه حفظ استقلال کشور جان نثاری کردند و‌ حماسه خلق کردند و تاکنون در برابر تهاجم بیگانگان و گروه های تروریستی مبارزه می‌کنند.
در جریان این مراسم  شاگردان معارف ترانه‌های حماسی را اجرا کردند و اشعار میهنی نیز دکلمه شد و فلم مستند در مورد زندگی و کارنامه‌های غازی امان‌الله خان که از طرف دفتر مطبوعاتی ولایت تهیه شده بود؛ به نمایش گذاشته شد.
احمد نعیم دوستی

Last modified on دوشنبه ، 28 اسد 1398 ، 14:06

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.