28 جدی 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دو سر گروه طالبان در لوگر کشته شدند

پل علم/ ۲۸ جدی/ باختر دو سر گروه طالبان در عملیات...

ده ها تن در بخش شیوه‌های موثر باغداری در بلخ آموزش دیدند

مزارشریف/28 جدی/باختر ده ها کارمند ریاست زراعت بلخ در بخش شیوه‌های...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر جمهوری خلق چین دیدار کرد

کابل/۲۸ جدی/باختر در دیدار عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رییس‌جمهوری و وزیر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاعلامیه وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 3 سنبله
از آنجایی که در سال جاری نزدیک به 300 هزار هموطن ما از کشورهای میزبان شان برگشته اند و از سوی دیگر حدود 360 هزار نفر دیگر در اثر حوادث طبیعی و جنگ ها محلات اصلی شان را ترک کرده اند، آمار بیجاشدگان و عودت کنندگان در پنج سال اخیر به بیش از سه و نیم میلیون نفر برگشت کننده و سه میلیون نفر بیجاشده افزایش می یابد که یک رقم قابل توجه آن نیاز به کمک دارند.
بلند رفتن آمار خانواده های نیازمند ایجاب می کند که دولت افغانستان و جامعه جهانی کمک هایش را به این خانواد گان افزایش دهد، به این سبب در سال جاری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان نیز 145 میلیون افغانی را از بودجه مشخص دولت، در 14 ولایت کشور به خانوادگان بیجاشده توزیع می کند.
همچنان اختصاص یافتن 125 میلیون دالر کمک اخیر ایالت متحده امریکا به خانوادگان نیازمند بیجاشده، عودت کننده و آسیب دیده از سیلاب ها، امیدواری های این وزارت را در عرصه رسیدگی بهتر به این خانواد گان افزایش داده است و از دولت امریکا به این سبب، صمیمانه سپاسگزاری می کند و این اقدام را به دیده قدر می نگرد. 
این کمک برای تأمین مواد غذایی اضطراری، تغذیه، آب آشامیدنی پاک ، سرپناه، محافظت، همکاری بشردوستانه و مواد غیرغذایی برای آسیب‌دیدگان سیلاب ها، وبیجاشدگان داخلی در نتیجه‌ی درگیری‌ها و عودت‌کنندگان استفاده خواهد شد.
همچنان از این بسته‌ کمکی برای پرداخت هزینه‌ بازگشت مهاجران، آموزش، معیشت و دیگر تلاش‌ها برای ادغام درازمدت مهاجران نیز استفاده خواهد شد.
تطبیق و توزیع این کمک ها را در داخل کشور نهادهای بین المللی همکار وزارت امور مهاجرین به عهده دارد و این وزارت امیدوار است که با توجه به تجربه چندین ساله و تخصصی بودن نهادهای تطبیق کننده، کمک های مذکور مطابق به نیازمندی خانوادگان و ارائه خدمات انکشافی برای استقرار و ادغام دوامدار بیجاشدگان و عودت کنندگان به مصرف خواهد رسید.
گفتنی است که کمک های ایالت متحده امریکا در سال گذشته میلادی 110 میلیون دالر بود که اینک به 125 میلیون دالر افزایش یافته است. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.