شهروندان پلخمری از آلوده شدن آب نهر بالادوری شاکی اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

پلخمری/ 24 عقرب/ باختر
باشندگان پلخمری می گویند که رنگ، بو و ذایقه آب نهر بالادوری مکتب
تغییر کرده است.
هر چند از دید طبابت آب های سر باز از جمله چاه ها و آب های جاری در شهر ها آلوده است، اما برخی از این آب ها به حدی آلوده به کثافات است که حتی طعم و رنگ آن ها تغییر کرده است.
از جمله نهر بالادوری مکتب که از میان شهر پلخمری عبور کرده است و در دو کنار آن منازل مسکونی ساخته شده است، ده ها هزار خانواده از آن استفاده می کنند، اما شماری از خانواده ها و دکانداران، آب های تشناب ها و فاضلاب را شان در این نهر وصل کرده اند که باعث آلوده شدن و کثیف کردن آب نهر بالادوری مکتب شده است.
محمد طلا باشنده قریه گاوسواران که یکی از استفاده کنندگان این نهر است به آژانس باختر گفت که نهر بالادوری مکتب که از ساحه کپرک شهر پلخمری از دریای بغلان سرچشمه گرفته است و از داخل شهر پلخمری عبور می کند، از نهر بالادوری شهروندان شهر پلخمری به حیث وسیله انتقال تمام کثافات شان حتی مبرز های شان استفاده می کنند.
وی افزود که حجم کثافات در این نهر به حدی است که کاملاً رنگ، بو و طعم آب آن تغییر کرده است.
بادام گل یک تن از باشندگان قریه کتب خیل با گلایه از شهروندان شهر پلخمری گفت که استفاده از آب ناپاک نهر بالادوری برای حتی مواشی ما زیان آور شده است و هر قدر که التماس کردیم، جایی را نگرفت.
نورالله امینی، رییس محیط زیست بغلان، دسترسی مردم را به آب صحی حق شان دانست و شاروالی پلخمری را متهم به بی توجه یی در این مورد کرد.
در همین حال فریدون شینواری، معاون مالی و اداری شاروالی پلخمری وعده می داد که برای جلوگیری از آلوده کردن آب به خصوص نهر بالادوری مکتب تلاش می کنند.  احمد نعیم دوستی

back to top