05 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل/ 5 دلو/ باختر بهای مواد اولیه در بازارهای کابل امروز...

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل/ 5دلو/ باختر به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

کشته شدن هفت طالب مسلح در دو رویداد در ارزگان

شهرترینکوت / 5 دلو/ باختر هفت طالب مسلح در دو رویداد...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکمیسیون جلوگیری از آلودگی هوا کارهایشان را سرعت داده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 19قوس
پس از آنکه رییس جمهوربه کمیسون  کمیسیون جلوگیری از آلودگی هوا ده روز مهلت داد تا تدابیر اساسی برای جلوگیری از آلودگی هوا در کابل اتخاذ کند،مسوولان این کمیسون مدعی شده اند که کاررا به صورت جدی  در این بخش آغاز کرده اند. 
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، سخی سخا آمر اطلاعات اداره حفاظت محیط زیست به خبرنگار آژانس باختر گفت که  رییس جمهوراز کار کمیسیون جلوگیری از آلودگی هوا راضی نیست وبه همین منظور ضرب الا جل  ده روزه را برای رییسان این اداره تعیین کردوخواستار برنامه واضح برای نجات مردم از آلودگی هوا شده است .
سخا افزود با  آن که آلود گی محیط زیست آنی وزودگذر نیست به همین منظور اداره حفاظت محیط زیست  برنامه پنج ساله را که تمام ادارات دولتی وغیر دولتی مرتبط آن در آن ذیدخل است تهیه وبه صورت ماهوار نشست های را ترتیب داده وگزارش های وکارکردهای خود را شریک می کند اما رییس جمهور با تعیین ضرب الاجل خواستار جدیت بیشتر کار کمیسیون شده است .
عزت الله صدیقی معین مسلکی اداره حفاظت محیط زیست در رابطه به کمیسیون جلوگیری از آلودگی هوا گفت که کمیسیون یاد شده متشکل از اداره های دولتی ونهاد های غیر دولتی است که در این مورد کار می کنند واداره حفاظت محیط زیست مسوولیت هماهنگی این کمیسیون را بر عهده دارد واعضای کمیسیون کارکردهای شان را ار جلسات با هم شریک می کنند.
تحقیق این برنامه ها مستلزم زمان است اما به هدایت رییس جمهور روند تحقیق آنچه گفته شد سرعت بیشتر کسب کرده است.
وی در مورد طرح های که ادارات زیربط به این کمیسیون ارائه کرده است گفت اداره حفاطت محیط زیست  پیشنهاد رخصتی یک روز در هفته در طول زمستان ،تنظیم رفت وآمد موترهای کلان باربری در کابل ،ثابت نگهداشتن قیمت وکیفیت گاز مایع برای کاهش استفاده از زغال سنگ ،نظارت سیستم تسخین اپارتمان ها ،ایجاد سیستم نظارت هوا، ایجاد سیستم ترانسپورت عامه کارزارآگاهی دهی واستفاده از ماسک ها وغرس نهال ومراقبت از آنها را داده است .
آلودگی هوا معضلی است که همه ساله در فصل زمستان گریبانگیر شهروندان کابل می شود وصدها شهروند از این بابت سلامتی شانرا از دست می دهند.
محمد کاظم یک باشنده شهر کابل گفت که وضعیت آلودگی هوا در پایتخت نگران کننده است به همین دلیل رییس جمهوری به اداره محیط زیست فرصت داد که در ده روز برنامه عملی جامع وقابل تطبیق را ارائه کنند.
او از مسوولان امور خواست که توجه به سلامت مردم توجه به سلامت جامعه است وباید در این مورد زود جستند.فرزانه

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.