15 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دهقانی درکندزمی گویدکه کشت رومی به شیوۀ جدید، حاصلاتش را دو برابر کرده است

دهقانی درکندزمی گویدکه کشت رومی به شیوۀ جدید، حاصلاتش را دو برابر کرده است

کابل /۱۵ اسد/ کابل غلام حیدردهقان ولسوالی امام‌ صاحب کندز، می‌گوید...

انفجارماینی درنیمروزجان هفت فرد ملکی راگرفت

انفجارماینی درنیمروزجان هفت فرد ملکی راگرفت

زرنج /۱۵ اسد / باختر هفت فردملکی درانفجار ماینی پس از...

وزارت صحت عامه تیم های صحی رادر تالار لويه جرگه توظیف کرده است

وزارت صحت عامه تیم های صحی رادر تالار لويه جرگه توظیف کرده است

کابل / ١٥ اسد / باختر داكتر احمد جواد عثماني سرپرست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

گرسنگی ناشی از کرونا بیشتر از خود این ویروس قربانی خواهد گرفت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

برلین/ دویچوله/ ۲۰ سرطان/ باختر
بنا بر یک گزارش در اثر پیامدهای کرونا تا پایان امسال روزانه در جهان تا ۱۲۰۰۰ نفر بر اثر گرسنگی جان خواهند داد که احتمالاً حتی بیشتر از قربانیان کرونا خواهد بود. مطابق این گزارش، یک سوم جمعیت افغانستان امنیت غذایی ندارند.
  سازمان توسعه یی و امدادی آکسفام با نشر گزارشی انتقاد کرده است که در حالی که بحران گرسنگی در نتیجه بحران کرونا شدیدتر شده است، هشت شرکت بزرگ مواد غذایی و نوشیدنی در جهان از ماه جنوری به بعد ۱۸ میلیارد دالر را به سهامداران خود پرداخت کرده اند. در گزارش آمده است که این ده برابر بیشتر از مبلغی است که سازمان ملل متحد برای مبارزه با گرسنگی در جهان به آن نیاز دارد.
بر اساس این گزارش میزان مرگ و میر روزانه مبتلایان کرونا در سطح جهان در ماه اپریل اندکی بیش از ۱۰ هزار تن می‌رسید که بالاترین میزان می‌باشد.
براساس این گزارش آکسفام که تحت عنوان «ویروس گرسنگی» نشر شده است، امسال در اثر پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا مانند بیکاری توده وار، مختل شدن یا توقف کمک های غذایی و کاهش کمک های پولی، ۱۲۱ میلیون نفر در جهان به بحران گرسنگی کشیده خواهند شد.
ماریتا ویگرتاله، کارشناس امور زراعتی آکسفام گفته است که میلیون‌ها تن در جهان پیش از پاندمی کرونا از بحران‌های دیگری مانند منازعات مسلحانه، بحران اقلیمی و نابرابری‌های شدید آسیب دیده اند. به گفته او، حکومت‌ها با لبیک گفتن به درخواست کمک سازمان ملل متحد می‌توانند زندگی انسان‌های مواجه با گرسنگی را نجات بدهند.
آکسفام گفته است که حکومت ها باید از نشست مقامات بلند پایه کمیته غذایی سازمان ملل متحد که در ماه اکتوبر در روم ایتالیا برگزار می شود، برای مبارزه با گرسنگی استفاده کنند.
این گزارش ده منطقه یی که به شدت با گرسنگی مواجه اند را یاد آور شده است که از جمله ونزویلا و سودان جنوبی شامل آن استند، جاهایی که بحران مواد غذایی پیش از بحران کرونا نیز در آنها جدی  است و بر اثر پیامدهای ناشی از کرونا بدتر شده است.
فریده بابک
/////////

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.