23 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

32 میلیون دالر لیلام می شود

32 میلیون دالر لیلام می شود

کابل/ 23 اسد/ باختر دافغانستان بانک 32 میلیون دالر را در...

پاکستان از افغانستان خواست که  از فرصت صلح استفاده کند

پاکستان از افغانستان خواست که از فرصت صلح استفاده کند

اسلام آباد/ دی دان / 23 اسد / باختر شاه محمود...

آمر حوزه هشتم پولیس کابل از کار برکنار شد

کابل / ۲۳ اسد/ باختر آمر حوزه هشتم پولیس کابل ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مراسم یادبود و اتحاف دعا به روح مرحوم محمد یوسف غضنفر در ارگ برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 21 سرطان/ باختر
مراسم یادبود و اتحاف دعا به روح مرحوم محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العادۀ رئیس جمهور در امور توسعۀ اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر، با حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان پس ازچاشت امروز در ارگ برگزار شد.
به اساس معلومات دفترسخنگوی رییس جمهوری به آژانس باختر؛پس تلاوت قرآن کریم، حاضران به روح مرحوم محمد یوسف غضنفر اتحاف دعا کردند و برای وی بهشت برین از درگاه ایزد متعال استدعا کردند.
در این مراسم حاجی محمد ابراهیم غضنفر برادر مرحوم محمد یوسف غضنفر در صحبتی،با ابراز امتنان از غمشریکی و همدردی رئیس جمهور و سایر اراکین بلند رتبۀ دولتی و بزرگان کشور، گفت که با از دست دادن مرحوم غضنفر خانوادۀ ما داغدار شد، اما صبر و شکیبایی پیشه می کنیم و به تقدیر الهی تسلیم استیم.
حاجی محمد ابراهیم غضنفر از رئیس جمهور به خاطر توجه به تداوی مرحوم غضنفر و انتقال شان به خارج از کشور و همچنان ایجاد کمیسیون تشییع و تدفین و تعیین آرامگاه برای مرحومی در صحن روضۀ مبارک شهر مزارشریف، تشکر کرد.
بعداً گوهرشاد بیگم غضنفر دختر مرحوم محمد یوسف غضنفر، صحبت کردو گفت که پدرم در خدمت مردم بود و از هیچگونه کمک به نیازمندان دریغ نمی کرد و از صدق دل برای بهبود و ترقی کشور، می کوشید.
وی افزود: پدرم شخصیت دلسوز، با صبر و متواضع بود و آرزو داشت که در پنج سال آینده در راستای خدمت به وطن و مردم کارهای زیادی انجام دهد.
سپس رئیس جمهوری صحبت کرد وبا ابراز غمشریکی و تسلیت به خانوادۀ مرحوم محمد یوسف غضنفر، گفت که امروز یکی از دشوارترین روزها برای من و ملت افغانستان است.
وی خطاب به برادر مرحوم محمد یوسف غضنفر گفت که شما برادر تان را از دست دادید و من و معاونانم، همکار، برادر و بازوی خود را از دست دادیم.
رئیس جمهور از کارکردهای مرحوم محمد یوسف غضنفر در زمینه توزیع نان خشک به فقرا، بسیج بخش خصوصی به خاطر سرمایه گذاری بیشتر و مبارزه با کاهش فقر، یادآوری کرد و گفت که وفات مرحوم غضنفر برای ملت یک حادثۀ المناک و به دولت یک ضایعۀ بزرگ است.
رئیس جمهور غنی گفت:" پیام گوهرشاد بیگم غضنفر دختر مرحوم محمد یوسف غضنفر، برای همه ما روحیه و قوت قلب بخشید که بتوانیم دردهای مختلف این مملکت را درمان کنیم.
در اخیر این مراسم فایزه گیلانی همسر مرحوم محمد یوسف غضنفر صحبت کردوبا ابراز امتنان از همدردی و غمشریکی رئیس جمهور، بانوی اول و سایر اراکین بلند رتبۀ دولتی، گفت که مرحوم محمد یوسف غضنفر همواره مصروف تطبیق برنامه های ملی بود که اجل مجالش نداد.
وی افزود که مرحوم محمد یوسف غضنفر برای یتیمان و دردمندان همچون پدر بود و همواره می گفت که افغانستان قلب من است.
فایزه گیلانی در اخیر سخنانش گفت که رسالت او را همچون پرچمی به دست می گیریم و در راستای برآورده کردن آرمان هایش تلاش خواهیم ورزید.
در این مراسم برعلاوۀ رئیس جمهور و بانوی اول کشور، معاونان ریاست جمهوری، قاضی القضات و رئیس ستره محکمه، رئیس مشرانوجرگه، مشاور امنیت ملی، بزرگان جهادی، شخصت های سیاسی، اعضای کابینه، رئیس عمومی ادارۀ امور، شماری از اعضای مجلسین شورای ملی، مشاوران ریاست جمهوری، رئیس سازمان همکارهای اسلامی و اعضای خانوادۀ مرحوم محمد یوسف غضنفر،  اشتراک داشتند.
//////////

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.