28 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حدودهشتادهزارتن برای انتخابات درکاپیسا ثبت نام کرده اند

حدودهشتادهزارتن برای انتخابات درکاپیسا ثبت نام کرده اند

کاپیسا28جوزا کمیسیون مستقل انتخابات کاپیسا از ثبت نام حدود هشتاد هزارتن...

به باغداران دربغلان وسایل مورد نیازتوزیع شد

پلخمری 28 جوزا برای باغداران پیشقدم دربغلان وسایل باغداری توزیع شد. عبدالوهاب...

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:مردم افغا نستان مستحق صلح پا یدار  استند

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:مردم افغا نستان مستحق صلح پا یدار استند

بروکسل – ایرنا – 24 جوزا – باختر فدریکا موگرینی ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتهمایش ملی جوانان برای اهداف توسعه پایدار

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 1/ ثور
اولین همایش ملی جوانان برای اهداف توسعه پایدار درافغانستان برگزارشد.
اجتماع متفکران جوان " دیروز همایشی به هدف گردآوردی مقام های دولتی ، کارشناسان ، شخصیت های علمی و موسسات ملی و بین المللی درمورد اهداف توسعه پایدار، طرح راه حل های مناسب برای تحقق این آرمانها و بومی سازی آنها، درمرکز اطلاعات و رسانه های حکومت راه اندازی کرده است .
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت اقتصاد به آژانس باختر گفت ، دراین همایش بی بی گل رولاغنی بانوی اول کشور درسخنرانی اش دراین مراسم ، تحقق اهداف انکشاف پایدار را حلال مشکلات کشور دانست و افزود: افغانستان از نیروی بشری جوان برخوردار است و این نیرونقش فعالی برای عملی شدن اهداف توسعه پایدار خواهد داشت .
رولا غنی با تاکید برآنکه از امکانات موجود برای تحقق اهداف توسعه پایدار استفاده زیاد صورت گیرد ، ابراز امیدواری نمودکه به زودی گواه توسعه اقتصادی ، پختگی سیاسی ورشد فرهنگی متکی به خود باشیم .
دراین نشست عبدالستار مراد ، وزیر اقتصاد کشور نیز گفت که هفده هدف انکشافی درهشت بخش اقتصادی درکشور تنظیم شده است و دولت دراین راستا با همکاری موسسات بین المللی ، جامعه مدنی و جوانان به شدت کار میکند.
این اولین همایش ملی جوانان برای اهداف توسعه پایدار درکشور است که به همکاری وزارت اقتصاد و به کمک مالی برنامه توسعه سازمان ملل متحد و سفارت دنمارک مقیم کابل راه اندازی شده است و برای سه روز ادامه خواهد یافت.
دراین همایش صدها جوان از سی و چهار ولایت کشور نیز اشتراک کرده اند و در پایان قرار است طرحی به عنوان راه کار عملی اهداف توسعه پایدار در افغانستان تهیه شود و آنرا با رییس جمهوری اسلامی افغانستان ، وزارت های مربوط ، جامعه مدنی و دفاتر سازمان ملل متحد شریک سازند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.