03 اسد 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت معادن حمله انتحاری را تقبیح کرد

وزارت معادن حمله انتحاری را تقبیح کرد

کابل باختر/ 2/ اسد وزارت معادن عاملان حمله انتحاری امروزدرشهر کابل...

تیم ملی فوتبال زیر23سال کشور بازهم باخت

تیم ملی فوتبال زیر23سال کشور بازهم باخت

کابل باختر/2/ اسد تیم ملی فوتبال زیربیست و سه سال کشور...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتهمایش ملی جوانان برای اهداف توسعه پایدار

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 1/ ثور
اولین همایش ملی جوانان برای اهداف توسعه پایدار درافغانستان برگزارشد.
اجتماع متفکران جوان " دیروز همایشی به هدف گردآوردی مقام های دولتی ، کارشناسان ، شخصیت های علمی و موسسات ملی و بین المللی درمورد اهداف توسعه پایدار، طرح راه حل های مناسب برای تحقق این آرمانها و بومی سازی آنها، درمرکز اطلاعات و رسانه های حکومت راه اندازی کرده است .
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت اقتصاد به آژانس باختر گفت ، دراین همایش بی بی گل رولاغنی بانوی اول کشور درسخنرانی اش دراین مراسم ، تحقق اهداف انکشاف پایدار را حلال مشکلات کشور دانست و افزود: افغانستان از نیروی بشری جوان برخوردار است و این نیرونقش فعالی برای عملی شدن اهداف توسعه پایدار خواهد داشت .
رولا غنی با تاکید برآنکه از امکانات موجود برای تحقق اهداف توسعه پایدار استفاده زیاد صورت گیرد ، ابراز امیدواری نمودکه به زودی گواه توسعه اقتصادی ، پختگی سیاسی ورشد فرهنگی متکی به خود باشیم .
دراین نشست عبدالستار مراد ، وزیر اقتصاد کشور نیز گفت که هفده هدف انکشافی درهشت بخش اقتصادی درکشور تنظیم شده است و دولت دراین راستا با همکاری موسسات بین المللی ، جامعه مدنی و جوانان به شدت کار میکند.
این اولین همایش ملی جوانان برای اهداف توسعه پایدار درکشور است که به همکاری وزارت اقتصاد و به کمک مالی برنامه توسعه سازمان ملل متحد و سفارت دنمارک مقیم کابل راه اندازی شده است و برای سه روز ادامه خواهد یافت.
دراین همایش صدها جوان از سی و چهار ولایت کشور نیز اشتراک کرده اند و در پایان قرار است طرحی به عنوان راه کار عملی اهداف توسعه پایدار در افغانستان تهیه شود و آنرا با رییس جمهوری اسلامی افغانستان ، وزارت های مربوط ، جامعه مدنی و دفاتر سازمان ملل متحد شریک سازند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.