29 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چهار مخالف مسلح در هرات کشته شدند

هرات 29 میزان باختر چهار مخالف مسلح دیروز در ولایت...

حضور بی پیشینه شهروندان هرات در مراکز رای دهی

هرات 29 میزان باختر شهروندان هرات حضور بی پیشینه یی...

صندوق های رای در ننگرهار گرد آوری شد

جلال آباد 29 میزان باختر صندوق های رای دهی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبیش از صد کودک به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی محکوم است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

13 عقرب – کابل باختر
وزیر عدلیه امروز در یک نشست خبری گفت که بیش از صد کودک در کشور به جرایم  علیه امنیت داخلی و خارجی محکوم است.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، داکتر بصیر انور وزیر عدلیه که درباره اجراات سه ساله آن وزارت به خبرنگاران معلومات میداد گفت که هشتصد کودک در کشور به جرایم مختلف محکوم هستند که در مراکز تربیت و اصلاح این وزارت بسر میبرند.
او گفت که از میان این کودکان پنجاه و دو تن آنها از زندان بگرام به مرکز تربیت مرکزی انتقال و بیش از صد کودک محکوم به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی میباشند.
وزیر عدلیه از کشورهای ترکیه و سعودی به عنوان کشورهایی که کودکان در آن کشورها مرتکب جرایم هراس افگنی میشوند خواست که با وزارت عدلیه در بخش تربیت مجدد آنها کمک کنند.
او گفت که برای این کودکان در مراکز تربیت و اصلاح آموزش های تعلیمی، حرفه یی، دینی و حقوقی توسط مربیان با تجربه داده میشود.
داکتر انور گفت که در مدت سه سال دوصدو هفتادو شش قانون و اسناد تقنینی از طریق این وزارت طی مراحل شده است که مهمترین آن کود جزا میباشد که در برج دلو سال روان نافذ خواهد شد.
او افزود که در مدت سه سال یکصدو چهل و سه جریدهء رسمی چاپ و به نشر رسیده است.
وزیر عدلیه در مورد ترک تابعیت اتباع کشور و دادن تابعیت به اتباع خارجی  گفت که در مدت سه سال دوصدو پنجاه و چهار تن اتباع کشور بنابر دلایلی ترک تابعیت افغانی نموده و چهل وچهار تن اتباع خارجی تابعیت افغانی حاصل کرده اند.
او در مورد ثبت احزاب، نهادها و سازمان های اجتماعی گفت که یکصدو یک حزب سیاسی و سه هزار نهاد اجتماعی در وزارت عدلیه ثبت بود و پس از بازنگری شمار این احزاب به شصت وپنج حزب سیاسی تقلیل یافت.
او در رابطه به قاچاق انسان و مهاجران گفت که در این مورد چندین گروه قاچاق گرفتار شده و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند
وزیر عدلیه غصب زمین و دارائی های عامه را از سوی غاصبان یک چالش جدی عنوان کرد و گفت که وزارت عدلیه درمدت سه سال توانسته سی وشش هزار جریب زمین دولتی را از غاصبان بگیرد.
او گفت که وزارت عدلیه با پدیدهء غصب زمین با جدیت مبارزه خواهد کرد
  وزیر عدلیه در مورد عرضه خدمات حقوقی برای شهروندان گفت که وزارت عدلیه از طریق مساعدت های حقوقی به بیست و دو هزار قضیه جزایی وکیل مدافع تعیین کرده است وبرای مشوره های حقوقی شماره رایگان 188 را فعال کرده و شهروندان میتوانند از این طریق مشوره های حقوقی را دریافت نمایند. نجیب " بهزاد"

Last modified on شنبه ، 13 عقرب 1396 ، 11:48

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.