25 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتملل متحد: در سال آینده ۳،۳ میلیون افغان به کمک‌های بشری نیاز خواهند داشت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دویچه وله – باختر16 قوس
ملل متحد دیروز در گزارشی گفته است که سال آینده میلادی حدود ۳،۳ میلیون افغان به کمک‌های بشری نجات‌بخش زندگی نیاز خواهند داشت. این گزارش حاکی است که دست کم ۳۹ درصد افغان‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
این بحران ناشی از ادامه جنگ با گروه افراطی طالبان است که تنها در میان ماه‌های جنوری و اکتوبر امسال منجر به بیجا شدن بیش از ۳۶۰ هزار نفر شده است. علاوه بر این، حدود ۵۶۰ هزار مهاجری که از ایران و پاکستان به افغانستان بازگشته اند به نیازمندی به کمک‌های بشری افزوده اند.
دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد در این گزارش گفته است که حدود ۹۰۰ هزار بیجا شده داخلی فعلاَ در «شرایط غیرانسانی» در کمپ‌ها زندگی می‌کنند
ملل متحد در بازنگری استراتژی‌اش در ماه آگست افغانستان را از رده کشورهای «پسا منازعه» بیرون کرده و در ردیف کشورهایی درجه بندی کرد که در آن‌ها منازعه جریان دارد.
به گفته ملل متحد، تقریباَ نیمی از جمعیت افغانستان که حدود ۱۴ میلیون نفر می‌شود، در آن ۱۲۰ ولسوالی از جمع ۴۰۷ ولسوالی زندگی می‌کنند که از جنگ کنونی به شدت متاثر شده اند.
در این گزارش ملل متحد آمده است که بیش از یک سوم همه کودکان افغان از «اضطراب‌های روانی» به دلیل از دست دادن اعضای فامیل یا ترس همیشگی از مرگ و زخمی شدن رنج می‌برند. در این گزارش افزوده شده که این مشکل در برخی نواحی به حدی حاد است که شامل حال ۶۸ درصد کودکان می‌شود.
براساس آمار ملل متحد، در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی ۲۴۸۰ طفل در افغانستان کشته و زخمی شده اند. علاوه بر این، ۴۰ درصد کودکان افغان از رشد بازمانده و نرخ مرگ و میر نوزادان این کشور نیز یکی از بلندترین نرخ‌ها در سطح جهان است.
این گزارش حاکی است که دست کم ۳۹ درصد جمعیت تقریبی ۳۴،۵ میلیونی افغانستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند. علاوه بر این، در این گزارش گفته شده که حدود ۱۰ میلیون نفر دسترسی به خدمات صحی ندارند و ۱،۹ میلیون نفر از عدم مصونیت شدید غذایی رنج می‌برند.
خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.