05 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

کابل باختر 4 جوزا محمد اشرف غنی رئیس ‏جمهوری اسلامی افغانستان...

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را  به امضاء رسانيد

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را به امضاء رسانيد

کابل باختر 4 جوزا اكليل حكيمى، وزير ماليه دیروز موافقتنامه مالی...

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

شهرهرات 4 جوزا باختر سیزده تن که می خواستند هشت کیلوگرام...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتملل متحد: در سال آینده ۳،۳ میلیون افغان به کمک‌های بشری نیاز خواهند داشت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دویچه وله – باختر16 قوس
ملل متحد دیروز در گزارشی گفته است که سال آینده میلادی حدود ۳،۳ میلیون افغان به کمک‌های بشری نجات‌بخش زندگی نیاز خواهند داشت. این گزارش حاکی است که دست کم ۳۹ درصد افغان‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
این بحران ناشی از ادامه جنگ با گروه افراطی طالبان است که تنها در میان ماه‌های جنوری و اکتوبر امسال منجر به بیجا شدن بیش از ۳۶۰ هزار نفر شده است. علاوه بر این، حدود ۵۶۰ هزار مهاجری که از ایران و پاکستان به افغانستان بازگشته اند به نیازمندی به کمک‌های بشری افزوده اند.
دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد در این گزارش گفته است که حدود ۹۰۰ هزار بیجا شده داخلی فعلاَ در «شرایط غیرانسانی» در کمپ‌ها زندگی می‌کنند
ملل متحد در بازنگری استراتژی‌اش در ماه آگست افغانستان را از رده کشورهای «پسا منازعه» بیرون کرده و در ردیف کشورهایی درجه بندی کرد که در آن‌ها منازعه جریان دارد.
به گفته ملل متحد، تقریباَ نیمی از جمعیت افغانستان که حدود ۱۴ میلیون نفر می‌شود، در آن ۱۲۰ ولسوالی از جمع ۴۰۷ ولسوالی زندگی می‌کنند که از جنگ کنونی به شدت متاثر شده اند.
در این گزارش ملل متحد آمده است که بیش از یک سوم همه کودکان افغان از «اضطراب‌های روانی» به دلیل از دست دادن اعضای فامیل یا ترس همیشگی از مرگ و زخمی شدن رنج می‌برند. در این گزارش افزوده شده که این مشکل در برخی نواحی به حدی حاد است که شامل حال ۶۸ درصد کودکان می‌شود.
براساس آمار ملل متحد، در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی ۲۴۸۰ طفل در افغانستان کشته و زخمی شده اند. علاوه بر این، ۴۰ درصد کودکان افغان از رشد بازمانده و نرخ مرگ و میر نوزادان این کشور نیز یکی از بلندترین نرخ‌ها در سطح جهان است.
این گزارش حاکی است که دست کم ۳۹ درصد جمعیت تقریبی ۳۴،۵ میلیونی افغانستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند. علاوه بر این، در این گزارش گفته شده که حدود ۱۰ میلیون نفر دسترسی به خدمات صحی ندارند و ۱،۹ میلیون نفر از عدم مصونیت شدید غذایی رنج می‌برند.
خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.