28 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کتابخانه  " نیلاب رحیمی "  درکابل افتتاح شد

کتابخانه " نیلاب رحیمی " درکابل افتتاح شد

کابل باختر28 اسد فاضل سانچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز...

تجلیل از نودونهمین سالروز استرداد استقلال درسرتاسر افغانستان

تجلیل از نودونهمین سالروز استرداد استقلال درسرتاسر افغانستان

کابل 28 اسد باختر از نودو نهمین سالروز استرداد استقلال افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبرگزاری همایش صلح ومشارکت پیرامون فرصت ها وچالش ها درهرات

Written by  manager
Rate this item
(1 Vote)

شهرهرات 25 دلو باختر
همایش صلح و مشارکت پیرامون فرصت ها وچالش ها  در شهر هرات برگزار شد.
درین همایش که شماری از علمای کرام، فعالان مدنی وجوانان اشتراک داشتند، محی الدین نوری معاون ولایت هرات، پیرامون فرصت‌ها و چالش‌ها در فرا روی گفتگوهای صلح دولت افغانستان با مخالفان مسلح دولت صحبت نمود.
نوری با اشاره به استراتیژی جدید دولت افغانستان در راستای آوردن  صلح گفت: "رئیس جهمور کشور تعریف دوست و دشمن را مشخص نموده است و دروازه گفتگوها بر آنانی که به صلح باور مندی دارند باز است اما نیروهای امنیتی ودفاعی با دشمنان مردم افغانستان جهت نابودی انان مبارزه میکند.
وی خاطر نشان ساخت: دولت افغانستان به اجماع بین المللی، منطقه ای و ملی در راستای صلح رسیده است و ادارۀ محلی هرات برای از بین بردن منابع تمویل تروریستان، قاچاق مواد مخدر، مبارزه با گروه های مسلح غیر مسول و آوردن صلح اراده قاطع دارد.
در همین حال عبدالله فایز رئیس پوهنتون هرات گفت، که نهادهای اکادمیک  نقش موثری در شناسایی چالش ها و فرصت های صلح دارند و داشته‌های علمی آنها می تواند تسهیل کننده روند گفتگوهای صلح باشد.
مولوی غلام سرور رئیس کمیته صلح ولایتی هرات با اشاره به اهمیت صلح از دیدگاه دین مبین اسلام گفت که دولت افعانستان بر صلح افغانی تاکید دارد.
این همایش از سوی نهاد مطالعات زنان برای صلح، نهاد بین المللی آکسفام و کمیته صلح ولایتی هرات با حضور ده‌ها تن از زنان و مردان برگزار شد.ختم/سیدحبیب

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.