28 سنبله 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رییس اجراییه با سفیر ناروی در کابل دیدار کرد

رییس اجراییه با سفیر ناروی در کابل دیدار کرد

کابل 2۸ سنبله باختر داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت...

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ 28/ سنبله شماری از روز نامه های چاپی غیرحکومتی...

سمینارآگاهی دهی ازروند فعالیت های رضا کارانه جوانان برگزاری شد

سمینارآگاهی دهی ازروند فعالیت های رضا کارانه جوانان برگزاری شد

کابل باختر28 سنبله داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ دیروز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجاری شدن آب بند کجکی به ولایت نیمروز

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

زرنج 28 حمل باختر
آب بند کجکی به مقدار بیشتر به ولایت نیمروز جاری میشود.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، در سفری که علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، انجنیر محمد سمیع والی نیمروز، فریده حمیدی نماینده مردم در ولسی جرگه، رییس و اعضای شورای ولایتی نیمروز به منظور حل مشکلات کم آبی به هلمند داشتند، با مسوولان محلی آن ولایت دیدار نمودند و پیرامون مشکلات کم آبی نیمروز صحبت کردند که در نتیجه بین طرفین تفاهم شد که آب بیشتر بند کجی به ولایت نیمروز جاری شود.
در این دیدار علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب گفت: بحران آب در سراسر کشور وجود دارد و این مشکل سبب شده است دهقانان متضرر شود.
وی از پیشرفت کار بند کمال خان یاد کرد و گفت با تکمیل کار این بند مشکلات مردم نیمروز حل خواهد شد.
انجنیر محمد سمیع والی نیمروز در این دیدار از مردم هلمند به منظور عملی ساختن وعده های شان قدردانی نمود و گفت که مشکل کم آبی بحران و تهدید بزرگی است و ما خواهان توجه مسوولان محلی و مردم هلمند در زمینه هستیم.
وی افزود که آب به ولسوالی چهاربرجک ولایت نیمروز رسیده است و امیدواریم عنقریب به زرنج برسد که نیاز است مردم در استفاده از آن نهایت سعی و صرفه جوئی نمایند.
در این دیدار حیات الله حیات والی هلمند در مورد جاری شدن آب به دریای هلمند به منظور رسیدن آب به ولایت نیمروز گفت که امسال کم آبی سراسر کشور را تهدید میکند و ما وظیفه خود میدانیم که حقابه نیمروز را به دریا جاری سازیم تا مشکلات مردم به خصوص دهقانان مرفوع گردد.
فریده حمیدی نماینده مردم نیمروز در پارلمان آب را مایه حیات دانست و با قدردانی  از عملی ساختن وعده های قبلی مسوولان محلی هلمند، خواهان توجه بیشتر در حل حقابه نیمروز شد.
در پایان این نشست، على احمد عثمانى وزیر انرژی وآب گفت که اگر این آب به شکل درست مدیریت شود، به هر دو ولایت کفایت مى کند.
در پایان این دیدارها تفاهمنامه یی بین مسوولان محلی دو ولایت به امضا رسید که به اساس آن حقابه مردم نیمروز در زمان جاری ساختن آب چهل درصد و پس از آن به مقدار حقابه ثابت قبلی جریان پیدا خواهد کرد که عبارت از بیست درصد آب بند کجکی میباشد.
مسوولان  نیمروز در حالی برای دومین بار به منظور حل مشکلات کم آبی آن ولایت به ولایت هلمند سفر کردند که از چندی به اینسو مردم و دهقانان ولایت نیمروز با کمبود جدی آب مواجه اند و مشکلات کم آبی امسال اکثریت نقاط کشور، به خصوص ولایات زراعتی را تهدید میکند. احمد نعیم (دوستی)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.