05 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تیم های کرکت کلکته و سن رایزر حیدرآباد بخت آزمایی می کنند

تیم های کرکت کلکته و سن رایزر حیدرآباد بخت آزمایی می کنند

کابل/ 5 میزان/ باختر رقابت های لیگ کرکت هندوستان، امشب با...

مارسی با متز مسابقه می کند

مارسی با متز مسابقه می کند

کابل/ 5 میزان/ باختر لیگ فوتبال فرانسه، امشب با دو دیدار...

دورتموند و آگسبورگ مسابقه می کنند

کابل/ 5 میزان/ باختر لیگ فوتبال آلمان، امشب با شش بازی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

کابل/ 5 میزان/ باختر
رقابت های لیگ کرکت هندوستان، امشب با بازی تیم های کرکت کلکته و سن رایزرحیدرآباد دنبال می شود.
به گزارش آژانس باختر؛ این بازی ساعت 7:30 شام به وقت هندوستان وساعت 6:30 شام به وقت افغانستان در امارات متحده عربی برگزار می شود.
در جدول رده بندی این مسابقات، تیم کرکت دهلی کاپیتال از دو بازی با دو پیروزی در صدر قرار دارد.
مجیب مرزایی

کابل/ 5 میزان/ باختر
لیگ فوتبال فرانسه، امشب با دو دیدار پی گیری می شود.
به گزارش آژانس باختر؛ در مهمترین این بازی ها، تیم فوتبال مارسی ساعت 11:30 شب از متز پذیرایی می کند.
مجیب مرزایی

کابل/ 5 میزان/ باختر
لیگ فوتبال آلمان، امشب با شش بازی پی گیری می شود.
به گزارش آژانس باختر؛ در مهمترین این بازی ها، آگسبورگ ساعت 6:00 شام از دورتموند پذیرایی می کند و مونشن گلادباخ همزمان با این بازی با یونیون برلین صف آرایی می کند.مجیب مرزایی

کابل/ 5میزان/ باختر
شماری محدود از روزنامه های چاپی غیر دولتی در کابل که به دسترس قرارگرفته اند٬ در شماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف و نظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را دربارۀ رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
روزنامه آرمان ملی٬ در صفحه اول زیرعنوان آگاهان: اگر طالبان انعطاف نشان ندهند گفت و گوهای دوحه به بن بست روبه رو خواهد شد "نوشته است گروه طالبان در پیش برد گفت وگوهای صلح به دو موضوع متناقض فقه حنفی  و توافق نامه صلح با امریکا، روند مذاکرات را در این روزها پیچیده ترکرده است.
مطالباتی که به باور بسیاری از آگاهان، اگر تعدیل نشود و یا انعطافی از سوی این گروه در کار نباشد، مجموع روند را با بن بست مواجه خواهد کرد.
همچنان روزنامه در همین صفحه٬ مطلب دیگر تحت عنوان «تشدید حملات طالبان با نیروهای کماندو در وردک مستقر شدند» نگاشته است: چند روز پس از حملات گسترده گروه طالبان در میدان وردک، وزارت دفاع افغانستان از مستقر شدن نیروهای تازه نفس کماندو به هدف تامین امنیت و جلوگیری از حملات احتمالی گروه طالبان در این ولایت خبرداد.
این روزنامه در صفحه دوم سرمقاله شماره امروزی را زیر عنوان شهرکابل، علاقه غیر نوشته کرده است و آورده است: وضعیت بد امنیتی در کشور به ویژه شهرکابل همه را نگران کرده و گفته می توانیم که شهرکابل به یک علاقه غیر مبدل شده است.
نه در روز باشندگان این شهر احساس امنیت می کنند و نه در شب٬ تاراج اموال، دزدی وسایط نقلیه، آدم ربایی و قتل و کشتار به یک امر طبیعی مبدل شده است و در روز روشن دزدان مسلح در بس های شهری داخل می شوند و جیب های مسافران را خالی می کنند و اگر کسی از روی جهالت مقاومت کند کشته می شود.
در پس کوچه های حلوت کسی جرأت نمی کند که به تنهایی رفت و آمد کند.
روزنامه 8صبح٬ در صفحه اول زیر عنوان تاکید رییس جمهور غنی بر برقراری آتش بس در گفت و گو با عمران خان " نوشته است: محمد اشرف غنی، رییس جمهور در گفت وگوی تیلفونی با عمران خان، نخست وزیر پاکستان بر برقراری آتش بس تاکید کرده است.
این روزنامه در همین صفحه مطلب زیر عنوان دفتر مطبوعاتی سروردانش٬ حکمتیار به جمهوریت احترام بگذارد و دست از اظهارات خلاف واقع و کذب بردارد٬ نگاشته است: دفتر مطبوعاتی محمد سروردانش، معاون دوم ریاست جمهوری با نشر اعلامیه یی اظهارات تازه گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی را "خلاف واقعیت های موجود٬ سرشار از کینه و کدورت ایدلوژیکی" خوانده است؛ این دفتر تاکید کرده است که حکمتیار باید به جمهوریت احترام بگذارد و دست از اظهارات خلاف "واقع وکذب" بردارد.
روزنامه اطلاعات روز، مطلب تحت عنوان سه عضو پاکستانی در لشکر طیبه درعملیات نیروهای امنیت ملی در کنر کشته شدند؛ نوشته است: عبدالغنی مصمم سخنگوی والی کنر به روز نامه اطلاعات روز گفت که نیروهای امنیت ملی این عملیات را شب گذشته بر دو مرکز لشکر طیبه در ولسوالی اسمار راه اندازی کرده اند. شوخک

کندز/ 5میزان/ باختر
دو غیر نظامی در انفجار ماینی در ولسوالی علی‌آباد کندز صبح امروز جان باختند.
عصمت‌الله مرادی، سخن‌گوی والی کندز به رسانه ها گفت که در اثر برخورد یک عراده تراکتور با ماین کنارجاده در قریۀ رمضانی ولسوالی علی‌آباد آن ولایت دو غیر نظامی جان باختند.
مرادی افزود که در این انفجار چهار فرد ملکی دیگر زخم برداشتند. دوستی

غزنی/ 5میزان/ باختر
مسابقات ورﺯشى (جام وحدت) در ولسوالى مالستان غزنی راه انداﺯى شد.
وحیدالله جمعه زاده، سخنگوی والی غزنی، به آژانس باختر گفت که این مسابقات میان ورزشکاران دوش و دواﺯده تيم فوتسال ﺯير نام (جام وحدت) در ولسوالى مالستان آن ولایت آغاﺯ شد.
جمعه زاده افزود که این مسابقات براى چند هفته در آن ولسوالی ادامه می یابد.
احمد نعیم دوستی

تهران/ العالم/ 5میزان/ باختر
عضو کمیتۀ علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که در حال حاضر کووید-۱۹ در ایران به اوج خود در موج سوم رسیده است و تقریبا همه جای ایران سرخ است، گفت: در مهار بیماری رفتار اجتماعی مردم به میزان زیادی موثر است. زیرا نه واکسین داریم و نه دوا و درمان اختصاصی.
داکتر مینو محرز، با اشاره به وضعیت موج سوم کرونا در ایران، گفت: متاسفانه میزان بیماران بسیار زیاده شده است و شفاخانه ها پر شده ‌است. اوضاع بیماری حتی از حوت و حمل هم بدتر شده است. در عین حال قدرت سرایت ویروس کرونا خیلی بیشتر شده است و به همین دلیل تعداد بیماران هم افزایش یافته است.
وی افزود: با این شرایط اگر مردم پروتکل‌های صحی، فاصله‌گذاری فزیکی و استفاده از ماسک را رعایت کنند، از ابتلا به سایر ویروس‌های تنفسی شایع در فصل سرما مانند انفلوآنزا نیز پیشگیری می‌شود، اما اگر وضع به همین منوال پیش رود، ویروس‌های فصلی دیگر هم به بیماری کووید-۱۹ اضافه می‌شوند. فریده بابک

غزه/ وی او ای/ 5ميزان/ باختر
محمود عباس، رهبر ادارهٔ خود مختار فلسطینیان دیروز در مجمع عمومی ملل متحد خواستار کنفرانس بین الملی پیرامون شرق میانه در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی شد.
آژانس باختر به نقل از صدای امریکا گزارش داد که عباس از انتونیو گوتیرش، منشی عمومی ملل متحد خواست که تمام جوانب دخیل در این مسئله را به این نشست دعوت کند.
او افزود: "این کنفرانس باید صلاحیت کامل راه اندازی روند صلح واقعی بر اساس قوانین بین المللی را داشته باشد."
او علاوه کرد که این نشست باید با هدف ختم فساد و دادن آزادی و استقلال به مردم فلسطین در کشور خود شان با مرز‌های سال ۱۹۶۷ که شرق بیت المقدس پایتخت آن باشد راه اندازی شود.
این تقاضا در حالی صورت گرفت که نگرانی‌ها در مورد حمایت رو به کاهش جهان عرب از یک کشور مستقل فلسطینی رو به افزایش نهاده است.
امارات متحدۀ عرب و بحرین در اوایل ماه جاری توافق عادی سازی روابط با اسراییل را امضا کردند. اما هر دو کشور هنوز می‌گویند که از یک کشور مستقل فلسطینی حمایت می‌کنند.
عباس افزود: "اگر اشغال پایان نیابد، صلح، امنیت،‌ ثبات و همزیستی در منطقه به میان نخواهد آمد."
مقامات فلسطینی طرح صلح شرق میانۀ دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا را رد کرده اند.
فلسطینیان می‌خواهند که در اوایل سال آینده در حالی انتخابات را راه اندازی کنند که عادی سازی روابط کشورهای عرب با اسراییل سبب آغاز گفت وگوها به منظور مصالحه میان حزب فتح عباس و گروه تندرو حماس شده است. فریده بابک

فیض آباد / 5 میزان/ باختر
پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ وهنر وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز نگارستان محلی ریاست اطلاعات وفرهنگ بدخشان را افتتاح کرد.
به گزارش آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت برگزارشدعلاوه بر روسای اداره های دولتی  ، فرهنگیان وهنر مندان بدخشان قونسل کشور تاجکستان در بدخشان نیز حضور داشت .
نقیب الله ثاقب یار رییس اطلاعات وفرهنگ بدخشان با خ سندی از همکاری رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ ونهاد های ذیربط در تاسیس نگارستان محلی بدخشان گفت که ایجاد این نگارستان نیاز همه هنرمندان وفرهنگیان آن ولایت محسوب می شود که داشته های فرهنگی شان را از این طریق به نسل های بعدی وتاریخ بسپارند.
وی افزود که آثار نقاشی وهنری هنر مندان می تواند جاذبه های گردشگری را نیز به همراه د اشته باشد. خالقیار

فیض آباد/ 5 میزان/ باختر
چهار طالب مسلح دیشب در ولسوالی یفتل بالای بدخشان کشته شدند وپنج طالب دیگر زخم برداشتند.
ثنا الله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان به آژانس باختر گفت که این طالبان هنگام حمله بر پاسگاه های خیزش مردمی کشته شدند.
وی گفت که در این درگیری چهار طالب مسلح کشته شدندوپنج طالب دیگر زخم برداشتند.
او اضافه کرد که در این در گیری غازی یکی ازقومندانان خیزش مردمی آن ولسوالی به شهادت رسید ویک محافظش زخم برداشت . خالقیار

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL