02 سرطان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

والی هلمند خواهان پیگیری قضیه کابل بانک شد

والی هلمند خواهان پیگیری قضیه کابل بانک شد

لشکرگاه 2 سرطان باختر والی هلمند امروز در یک نشستی از...

دو مرکز صحی در پروان به بهره برداری سپرده شد

چاریکار 2 سرطان باختر دو مرکز صحی روز گذشته در ولایت...

انفجار در 'کویته' پاکستان 9 کشته برجای گذاشت

انفجار در 'کویته' پاکستان 9 کشته برجای گذاشت

- ایرنا –باختر/ 2سرطان نفجار تروریستی صبح روز جمعه و در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


ورزشی

منابع خبری بین المللی/ باختر2سرطان
تیم ملی کرکت کشور با کشورهای درجه اول بازیهای دوستانه انجام خواهد داد.
بگزارش آژانس باختر، داوید ریچارد سون رییس اجراییه شورای جهانی کرکت ضمن اعلام عضویت همیشگی افغانستان و ایرلند به این شورا گفت : این دو کشور درسال های اخیردرزمینه کرکت انکشاف خوب کرده اند. و عضویت این دو کشور به اتفاق آرا صورت گرفته است
شفیق استانگزی رییس کرکت بورد کشورهنگام اعلام این تصمیم تاریخی شورای جهانی کرکت ضمن قدردانی از این شورا گفت که این بهترین هدیه برای مردم افغانستان در آستانه عید می باشد.  تیم کرکت افغانستان به مرورزمان انکشاف کرد و قوی شده است و مردم کشور به آن افتخار می کنند. او افزود : کرکت مردم افغانستان را باهم متحد کرده است
افغانستان و ایرلند که اجازه بازی در رقابت‌های بین‌المللی "یک روزه" و "۲۰دور" دارند، در سال‌های اخیر در بازی با کشورهایی که عضویت کامل شورای عالی کرکت را دارند، موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای کسب کردند.
افغانستان که در رتبه دهم رقابت‌های "یک روزه" بین‌المللی قرار دارد، در مسابقات "۲۰دور" با هند غربی مساوی شد.  زیمبابوی و ایرلند در رده های یازدهم و دوازده قراردارند.اما کشورمان در بازیهای 20 دور در رده نهم و بنگله دیش و زیمبابوی دررده های دهم و یازدهم فراردارند و ایرلند رد رده هژدهم .ایرلند نیز توانست که در مسابقات جام جهانی کرکت بریتانیا و پاکستان را شکست دهد.
تیم کرکت افغانستان که در سال ۱۹۹۵ از سوی پناهندگان افغان در پاکستان ایجاد شد، روند صعود سریع را پیموده است. این تیم در سال ۲۰۱۱ توانست که در بازی‌های "یک روزه" بین‌المللی شرکت کند و سپس در سال ۲۰۱۳ عضو منظم شورای بین‌المللی کرکت شد.
تیم افغانستان در سال ۲۰۱۴ در رقابت‌های آسیا با هند، پاکستان، سریلانکا و بنگلادش رقابت کرد.
افغانستان با کسب عضویت کامل شورای بین المللی کرکت همه ساله پنجاه میلیون دالهر از این شورا دریافت خواهد کرد.و با کشور های بزرگ عضوی شورای جهانی شورای کرکت مسابقه های دومدار خواهد داشت
آژانس باختر این پیروزی تاریخی را به همه هموطنان تبریک و تهنیت می گوید.

کابل باختر2 سرطان
افغانستان به عضویت دایمی شورای بین المللی کرکت دست یافت.
عاطف مشعل رییس کرکت بورد کشورشام دیروزگفت:افغانستان درنشست سالانه شورای بین المللی کرکت عضویت دایمی این شورا راونیز موقف تست مچ را حاصل کرد.
مشعل خاطر نشان کرد که دراین نشست ایرلند نیز عضویت دایمی آن شورا راکمایی کرد وپس ازاین افغانستان وایر لند در بازی های پنجاه آوره وبیست آوره ونیز تست مچ پنج روزه اشتراک کرده می توانند.
پیش ازاین هند، بنگله دیش،سرینلانکا،انگلستان ،پاکستان،ویست اندیز،آسترالیا،افریقای جنوبی،زیمبابوی ونیوزیلاند عضویت دایمی شورای بین المللی کرکت را حاصل کرده اند.
سید حبیب" سادات"

کابل باختر31 جوزا
ریاست مصونیت و آموزش معینیت امورجوانان درنظردارد که تیم های والیبال و فوتبال را برای جوانان دخترو پسر درچوکات این ریاست ایجاد نماید.
بنآ به اطلاع تمام جوانانیکه دررشته های یاد شده از مهارت های لازم برخوردار هستند و علاقمندی شمول درتیم های متذکره را داشته باشند، رساینده میشود ازنشراین اطلاعیه الی ده روز با یک قطعه عکس و کاپی تذکره تابعیت شان به خاطرثبت نام به ریاست مصونیت و آموزش جوانان واقع پل باغ عمومی جواز محکمه استیناف کابل مراجعه نمایند.
همچنان به خاطرمعلومات بیشترعلاقمندان میتوانند به  ایمیل آدرس های :  
  آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید   ،    آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید
،  0775180860   درتماس شوند .  020107360 ویا به  شماره های : 
احمدضیا . احمدی

کابل باختر/ 31/ جوزا
به گزارش رسانه های ورزشی زمان حضور رونالدو مهاجم ریال مادرید به محکمه نهم اسد مشخص شده است اوبه اتهام 7/14 میلیون یورو فرار مالیاتی محاکمه میشود.
***
کارشناسان با  توجه به بازی تیم های ملی کامرون و چیلی در جام کنفدراسیون ها مطرح میسازند چیلی ممکن بخت اول این رقابت ها باشد.
***
باشگاه تورینو اعلام کرده که قسمت اندره بوتی مهاجم 23 ساله این کمتر از یکصد میلیون یورو واگذار نمی گردد . مانسچستر یونایتد میخواهد او را جذب کند
***
بنابرگزارش رسانه ها که کاستا بازی کن بایرن مونیخ المان دربدل چهل میلیون یورو به یونتوس میرود.
***
علی رغم گزارش ها مبنی براینکه گویا رونالدو ریال مادرید را ترک میکند ، رییس این باشگاه گفته است اوباور ندارد رونالدو چنین کند.
***
رسانه ها گزارش داده میرینو سرمربی فعلی مانچستریونایتد زمانی که سکان هدایت ریال مادرید را داشت 313 میلیون فرار مالیاتی دارد. ختم / نالان ...ک..م
19
دوهزار وپنجصد خانواده دردهدادی به خدمات صحی دست یافتند
کابل باختر/ 31/ جوزا
یک مرکز صحی اساسی درقریه های دور افتاده ولسوالی دهدادی ولایت بلخ ایجاد شد.
داکتر میرویس ربیع رییس صحت عامه بلخ به خبرنگار آژانس باخترگفت که این مرکز صحی برای باشندگان قریه های توخته ، خاصیه یز ونوآباد ولسوالی دهدادی ایجاد گردیده است .
ربیع افزود ، مرکز مذکور دارای سه کارمند بشمول داکتر ، نرس ، قابله وواکسیناتورمیباشد که فعلاً دریک منزل شخصی به کمک اهالی منطقه به کار آغازکرده است که بیش از چهارهزار وپنجصد تن بصورت مستقیم و صدها تن بصورت غیر مستقیم از خدمات صحی این مرکز بهره مند خواهد شد. ختم/ شعیب ...ک..م

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL