03 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

کابل 3سرطان باختر 1- منابع خبری دهمین روز از بیست و...

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

کابل 3سرطان باختر حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


ورزشی

کابل 3سرطان باختر
1- منابع خبری دهمین روز از بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال در حالی پایان یافت که تیم آرژانتین نایب قهرمان دور گذشته این رقابت ها هنوز موفق به کسب پیروزی نشده است و تیم آلمان مدافع عنوان قهرمانی 2014 در ثانیه های پایانی دیدار شب گذشته مصاف با سوئد رستگار شد.
بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال از 24 جوزادر روسیه آغاز شده است تا 32 تیم حاضر در این مسابقات در یک رقابت فشرده، یک ماه به مصاف هم رفته و آرام آرام تیم های برتر به دیدار پایانی نزدیک شوند و بقیه نیز با جام وداع کنند.

2-تعداد پنالتی ها
از ابتدای آغاز جام جهانی روسیه تا پایان دور دوم مرحله گروهی 14 پنالتی زده شده است که 11 تای آن به ثمر رسیده و سه ضربه گل نشد و مهمترین آن در دیدار آرژانتین و کرواسی بود که «لیونل مسی» مهاجم آلبی سلسته ها موفق به گلزنی از روی نقطه پنالتی نشد.
آندریاس گرگکویست، آنتوان گریزمن، ادن هازارد، مای جیدینک(دو گل)، شینجی کاگاوا، لوک مدریف، کریستیانو رونالدو، محمد صلاح، فرجیانی ساسی و کارلوس ولا گلزنان تیم های خود از روی نقطه پنالتی بودند و کریستین کواوا، لیونل مسی و گیلفی سیگورسسون در این زمینه ناکام شدند.
3-تعداد گل ها
از ابتدای مسابقات تا پایان دور دوم 32 مسابقه برگزار شد که 25 برد و هفت تساوی حاصل کار تیم ها بود و 71 بار توپ از خط دروازه ها گذشت.

4- پرگل ترین دیدار
پرگل ترین دیدار مربوط به مصاف بلژیک و تونس بود که با برتری 5 بر 2 نماینده قاره اروپا به پایان رسید و پس از آن دیدار دو تیم اسپانیا و پرتگال با تساوی 3 بر 3 رتبه دوم را به خود اختصاص دادند. بازی روسیه - عربستان نیز پنج گل داشت که تمامی آن سهم روسیه بود که عربستان را با شکست سنگین بدرقه کرد.

5-سریعترین و دیرترین گل زده شده
سریعترین گل برای «کریستیانو رونالدو» مهاجم و کاپیتان تیم ملی پرتگال است که در دقیقه چهار دیدار با اسپانیا و مراکش موفق به گلزنی می شود ودیرترین آن برای «نیماردا سیلوا سانتوس جونیور» معروف به نیمار مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل است که در دقیقه 90 به علاوه 7 در مصاف با کاستاریکا موفق به گلزنی شد.

6-گل هایی که در وقت های اضافه پایان بازی سبب پیروزی شدند
«عزیز بوهدوز» بازیکن مراکش در دیدار با ایران در دقیقه 5+90 (گل به خودی) سبب پیروزی تیم ملی فوتبال ایران شد. همچنین «تونی کروس» بازیکن تیم ملی آلمان در دیدار با سوئد در دقیقه 90 به علاوه 5 موفق شد با گلزنی سبب پیروزی ژرمن ها شوند.

*7-* کارت سرخ
تا پایان دور دوم مرحله گروهی رقابت های جام جهانی، دو کارت قرمز به بازیکنان داده شد که نخستین آن به «کارلوس سانچس» بازیکن تیم ملی کلمبیا در دقیقه 3 دیدار با جاپان بود و دومین آن هم به «ژروم بواتنگ» بازیکن تیم آلمان تعلق گرفت که پس از دریافت دومین کارت زرد خود در دیدار با سوئد از زمین مسابقه اخراج شد.

8- کارت زرد
در پایان دور نخست مرحله گروهی این رقابت ها 87 کارت زرد از جانب داوران به بازیکنان داده شد که سریعترین کارت زرد هم برای «مسعود شجاعی» کاپیتان ملی پوش ایران در دقیقه 10 مصاف با مراکش بود و اولین آن هم در دیدار افتتاحیه بین روسیه میزبان مسابقات و عربستان به «الکساندر کوکورین» روس داده شد.
سریعترین کارت زرد برای بازیکن تعویضی پس از ورود به زمین به «وردان کورلوکا» بازیکن تیم ملی کرواسی داده شد که در دقیقه 90 به علاوه 3 مصاف با آرژانتین از داور کارت گرفت.
دیرترین کارت زرد هم به «الکساندر پرایجویس» بازیکن تیم صربستان در دیدار با کاستاریکا است که در دقیقه 90 به علاوه 8 در پایان این دیدار برای او ثبت شد.
بیشترین کارت زرد مربوط به دیدار دو تیم پاناما و بلژیک بود که «جانی سیکازو» داور زامبیایی، هشت بار کارت زرد خود را به بازیکنان نشان داد که سهم تیم پاناما پنج کارت و تیم بلژیک سه کارت بود. اما تیم های ایسلند و اروگوئه هنوز هیچ کارتی دریافت نکرده اند.
«کریم انصاری فرد»، «مسعود شجاعی» و «علیرضا جهانبخش» ملی پوشان ایران در دیدار با مراکش و «امید ابراهیمی» و « وحید امیری» در دیدار با اسپانیا کارت زرد گرفتند.
«علیرضا فغانی» داور بین المللی ایران حاضر در جام جهانی فوتبال نیز در دیدار تیم های آلمان و ایسلند، چهار بار کارت زرد خود را به بازیکنان دو تیم نشان داد.
9-رتساوی بدون گل
در دور اول و دوم مرحله گروهی این رقابت ها در همه دیدارها حداقل یک گل زده شده و هیچ دیداری بدون گل نبوده است.

10-بیشترین خطا بر روی بازیکن
در دیدار دو تیم ملی فوتبال برزیل و سوئیس، بازیکنان تیم اروپایی 10 بار بر روی «نیماردا سیلوا سانتوس جونیور» معروف به نیمار مهاجم برزیل خطا کردند که در پنج دوره گذشته جام جهانی فوتبال بی سابقه بوده است.

11 گل به خودی
«عزیز بهیچ» بازیکن تیم ملی فوتبال استرالیا در مصاف با فرانسه، «عزیز بوهدوز» بازیکن مراکش در دیدار با ایران، «اگنکارو اتوبو» بازیکن تیم نیجریه در مصاف با کرواسی و «تیاگو چونیک» بازیکن تیم لهستان در دیدار با سنگال و «احمد فتحی» بازیکن تیم مصر در دیدار با روسیه در دیدار با اسپانیا بازیکنانی بودند که در دور اول و دوم این رقابت ها دروازه تیم ملی فوتبال خود را به اشتباه باز کردند.

13 بهترین گلزن ها و بیشترین پاس گل دور اول و دوم مرحله گروهی
«کریستیانو رونالدو» بازیکن تیم ملی پرتگال و «روملو لوکاکو» از بلژیک با چهار گل در صدر گلزنان دور اول و دوم مرحله گروهی این مسابقات است.
«الکساندر گالوین » بازیک تیم ملی روسیه و «کارلوس سانچز» از اروگوئه با دو پاس گل صدرنشین بهترین ها در این زمینه هستند.

14 بیشترین کلین شیت
کلین شیت یا بسته نگه داشتن دروازه در رقابت های جام جهانی فوتبال برای هر گلری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در دور اول و دوم مرحله گروهی این مسابقات فرناندو موسلرا (اروگوئه) و دنیل سوباشیچ (کرواسی) دروازه بان هایی بودند که همچنان دروازه خود را بسته نگه داشته اند.
خلیل

کابل باختر 2 سرطان
قرار است تیم ملی ۱۶ سال افغانستان در رقابت های آسیای مرکزی به مصاف ازبیکستان برود.
به گزارش آژانس باختر ، تیم ملی فوتبال ۱۶ سال کشور در رقابت‌های ۱۶ سال آسیای مرکزی به میزبانی اوزبیکستان اشتراک خواهد کرد.
بر بنیاد اطلاعات فدراسیون فوتبال افغانستان این رقابت‌ ها به تاریخ 14سرطان در تاشکند برگزار می‌ شود.
افغانستان در بازی نخست به مصاف تیم میزبان رفته و در روزهای هفتم و 18سرطان با تاجیکستان و قیرغستان روبه ‌رو می‌شود.
تیم ۱۶ سال افغانستان پس از این بازی برای اشتراک در رقابت‌های آسیایی ۱۶ سالان عازم مالیزیا خواهد شد.
در این رقابت‌ها افغانستان در روزهای بعدی به ترتیب به مصاف عراق، کوریای جنوبی و استرالیا میرود.
در رقابت‌های جام آسیایی فوتبال ۱۶ سالان فوتبال، ۱۶ تیم در چهار گروه به رقابت می نمایند.نیلوفر دانش

کابل باختر/ 2/ سرطان
نایجریا با برد شبکه گذشته راه صعود تیم ارجنتاین را به مرحله بعدی فراهم کرد.
شب گذشته سه بازی فوتبال درراستای رقابت های جام جهانی فوتبال برگزارشد.
به گزارش آژانس باختر ، دراین بازی ها برازیل 2 برصفر کاستاریکا را برد و نایجریا دراوج بی باوری ها دوبریک آیسلند را شکست داد، این برد فرصت صعود ارجنتاین را به مرحله بعدی فراهم کرده است ، این تیم بازی پایانی مرحله گروهی را برد به مرحله بعدی صعود میکند دربازی دیگر سویزرلند صربیا را برد.
ختم/ نالان

کابل باختر/ 2/ سرطان
درادامه بازی های هفته دوم جام جهانی فوتبال سه بازی برگزارمیشود.
به گزارش آژانس باختر ، دراین بازی ها ، بلجیم ساعت 30/4 عصر به مصاف تونس میرود و درپی آن کوریای جنوبی با مکسیکو می رزمدو دراخیر تیم جرمنی با سویدن مصاف دارد. ختم/ نالان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL