11 حمل 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

طالبان : هیئت مذاکره کننده صلح فراگیر نیست

وزارت دولت در امور صلح :هیئت مذاکره کننده تغییر نخواهد...

سه طالب مسلح در دایکندی کشته شدند

شهر نیلی/ 11حمل/باختر سه طالب مسلح در دایکندی دیشب کشته شدند. غیرت...

ویروس کرونا؛ محدودیت گشت و گذار در غزنی وضع شد

غزنی/11 حمل/باختر روند تطبيق وضع محدوديت به منظور جلوگيرى اﺯ شيوع...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

ورزشی

کابال/ 11 حمل/ باختر
شماری از ورزشکاران معروف افغانستان برای کمک به متضررین ویروس کرونا در این کشور ابراز آمادگی کرده‌اند.
آژانس باختر بر اساس پیام های ورزشکاران درصحفات اجتماعی  خبر می دهند که راشد خان، آفتاب علم و نجیب‌الله ځدران، بازیکنان تیم کرکت ملی کشور در صفحه‌های فیسبوک‌شان نوشته اند که تا حد توان به افغان‌های نیازمند کمک می‌کنند.
راشد خان در یک پیام جداگانه در صفحه تویترش نوشته‌است که با نهاد خیریه‌ "شاهد افریدی" هم کمک می‌کند و از مردم می‌خواهد که در خانه‌های‌شان بمانند.
وی گفت: "چنانچه می‌دانیم کرونا در حال گسترش است، یگانه راه محفوظ ماندن از شر کرونا این است که از حضور در محلات عام خودداری کنیم، همین یگانه راه آن است که ازین ویروس خود را محفوط بداریم.
از سوی دیگر قهرمانان ورزش‌های رزمی افغانستان عبدالسمیع فیضی، احمد ولی هوتک و باز محمد مبارز هم اعلان کرده‌اند که با خانواده‌های نیازمند کمک‌های غذایی می‌کنند و این روند ادامه خواهد یافت. ماری

کابل / 4حمل / باختر
کمیته بین المللی المپیک چهار هفته دیگر درباره احتمال تعویق مسابقات تابستانی توکیو تصمیم گیری خواهد کرد
هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک پس از جلسه دیروز  مسابقات المپیک توکیو را با توجه به بحرانی تر شدن اوضاع جهان بررسی کرده است.
بنابر بیانیه منتشر شده، این کمیته راه های مختلف مقابله با گسترش ویروس کرونا از جمله برگزاری مسابقات تابستانی المپیک با حضور تعداد کمتری از ورزشکاران یا تعویق آن را بررسی کرده است.
این نشست در پی افزایش فشار کشورهای مختلف برای تعلیق مسابقات المپیک که قرار است ۲۴ جنوری، آغاز شود، برگزار شد.
بنا بر اعلام این کمیته، این مسابقات لغو نخواهد شد ولی امکان تعویق چند ماهه یا یک ساله آن وجود دارد.
کمیته بین المللی المپیک پیش تر هر گونه تغییر در مسابقات تابستانی توکیو را رد کرده بود.
سرهیو رابرتسن، رییس انجمن المپیک بریتانیا با استقبال ازاین حرکت، خواهان تصمیم گیری سریع تر شده تا به سردرگمی ورزشکاران پایان داده شود.
همزمان، کانادا با اعلام لغو اعزام ورزشکارانش به المپیک توکیو، خواستار تعلیق این مسابقات به مدت یک سال شده است. ماری

شهرهرات / 2 حمل/ باختر علاقمندی دختران در هرات به بازی گلف افزایش یافته است. علی رغم امکانات محدود ، سنتی بودن جامعه و ده ها چالش دیگر ، دختران در هرات روزتاروز به بازی گلف بیشتر علاقه مند شده اند. نخستین کلپ گلف دختران در هرات شش سال پیش ایجاد شد و رفته رفته با بیشترشدن علاقه مندی ، میزان کلپ های گلف دختران افزایش یافت. قرار است حکومت یک ورزشگاه گلف در ساحه پشتون پل هرات بسازد. یک مسوول فدراسیون گلف درهرات به آژانس باخترگفت که با ساخت این ورزشگاه ، بازی گلف در هرات به ویژه در میان دختران رشد خواهد کرد. تهمینه تهمتن دختری که مشغول بازی گلف درهرات است می گوید که اگر دولت توجه بیشتر به ورزش دختران بکند ، ورزش درمیان آنان به فرهنگ تبدیل خواهد شد.ختم/ابوی

جلال آباد/ ۲۹ حوت /باختر
تیم سپین غر قهرمان رقابت های کرکت قول اردوی سیلاب درشرق کشور شد.
این رقابت ها زیر نام اتحاد و همسبتگی میان هفت تیم از واحد های نظامی اردوی ملی در شرق کشور راه اندازی شده بود.
افسر فاروق شاه مامون زی آمراوپراسیون لوای چهارم قول اردوی سیلاب در شرق کشور به آژانس باخترگفت که این رقابت ها به هدف رشد ورزش درمیان نظامیان و نیز اتحاد و همبستگی درکشور راه اندازی شده بود.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL