26 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

فیروزکوه / باختر/ ۲۶/ جوزا مسوولان نظامی غور می گویند که...

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت...

تیم ملی امریکا به مصاف چیلی می رود

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا درادامه بازی های فوتبال جام جهانی دختران،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتهجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 گشایش یافت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

ایرنا – باختر29 اسد
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 شنبه شب با شرکت «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزیا به طور رسمی در جاکارتا گشایش یافت.
آیین افتتاحیه این دوره از بازی ها شنبه شب ساعت 19 و 30 دقیقه به وقت محلی با حضور «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزیا، « ایمان نهراوی» وزیر ورزش کشور میزبان، « شیخ احمد الفهد الصباح» رئیس کویتی شورای المپیک آسیا و سایر مقامات محلی و آسیایی 45 کشور شرکت کننده در ورزشگاه ملی «گلورا بانگ کارنو» آغاز شد.
این ورزشگاه 88هزار نفره یکی از هشت ورزشگاه بزرگ فوتبال جهان است که ابتدا با 19٫5 میلیون دلار هزینه و گنجایش 120هزار و 800 نفر ساخته شد، اما با مدرن شدن این ورزشگاه ظرفیت آن به 88 هزار و 83 نفر کاهش یافت. از ویژگی های خاص این ورزشگاه استفاده از سازه فلزی بسیار عظیم به شکل حلقه های بزرگ است.
اکنون طرح این ورزشگاه پس از 55 سال به عنوان سمبل اندونزیا و لوگوی این بازی ها برای این دوره از رویداد آسیایی انتخاب شده است. این نماد از سوی «جوکو یودودو»، رئیس جمهوری اندونزیا برگزیده شده است که نمایی از ورزشگاه «بونگ کارنو» و خورشیدی در وسط آن است. طراحان خورشید را به عنوان منبع انرژی و با شعار انرژی آسیا انتخاب کرده اند.
براساس پیش بینی کمیته بازی های آسیایی، در آیین افتتاحیه حدود هفت هزار ورزشکار، پنج هزار مهمان و مقام سیاسی و 45 هزار تماشاچی حضور دارند. همچنین 6 هزار نفر عوامل اجرایی و پنج هزار خدمه در اجرای مراسم دخیل هستند.
در این بازی ها بیش از 11 هزار ورزشکار از 45 کشور آسیایی در جاکارتا، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاوا به مصاف حریفان می روند. جاکارتا با 41سالن مسابقه، حومه 9 سالن و پالمبانگ با 14 سالن مسابقه میزبان رقابت هاست.
از بین 40رشته پنج رشته فوتبال، والیبال، هندبال، بسکتبال و واترپلو به صورت تیمی و ورزشهای رزمی (سامبو، پنجاگ سیلات)، جوجیتسو و پاراگلایدر هم نخستین حضور خود را در این رویداد تجربه می کنند.
همچنین پنج هزار خبرنگار و فعال رسانه ای، هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را پوشش خبری می دهند که از این تعداد یک هزار و 500 خبرنگار و عکاس از اندونزیا و یک هزار فعال رسانه ای خارج از تعهد کمیته های ملی المپیک هستند.
از ایران هم 42 خبرنگار و عکاس هجدهمین دوره بازی های آسیایی را پوشش خبری و تصویری می دهند.
دوچرخه سواری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، قایقرانی، ورزش های آبی (شنا، شیرجه، واترپلو)، دو و میدانی، سوارکاری، جودو، ژیمناستیک، فوتبال، تنیس روی میز، بوکس، هنرهای رزمی (جوجیتسو، پنچاک سیلات، کوراش و سامبو)، کوهنوردی، کشتی ( آزاد و فرنگی)، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، ووشو، بسکتبال، کبدی، شمشیربازی، والیبال، هندبال، اسکواش، سه گانه، سپک تاکرا، بدمینتون و پاراگلایدر رشته هایی که نمایندگان در مصاف با حریفان آسیا صف آرایی خواهند کرد.
98 ورزشکار زن هم در رشته های تیر و کمان، بدمینتون، بسکتبال سه در سه، دوچرخه سواری، سوارکاری، شمشیر بازی، کبدی، کاراته، کوراش، جوجیتسو ،جودو، پنچاک سیلات، سامبو ،ووشو، اسکواش، تنیس روی میز، تکواندو ،دوومیدانی و قایقرانی، تنیس و سنگ نوردی به مصاف حریفان آسیایی می روند.
خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.