03 دلو 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پوهاندمحمد رسول باوری ازدو خبرنگارتلویزیون ملی در شفاخانه غازی امان الله خان عیادت کرد

پوهاندمحمد رسول باوری ازدو خبرنگارتلویزیون ملی در شفاخانه غازی امان الله خان عیادت کرد

کابل باختر/2/دلو پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ عصر...

در جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه گزارش ستره محکمه مورد غور قرار گرفت

در جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه گزارش ستره محکمه مورد غور قرار گرفت

کابل باختر 2 دلو جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه، امروز...

مسوول عشر و زکات طالبان در ننگرهار، بازداشت شد

مسوول عشر و زکات طالبان در ننگرهار، بازداشت شد

جلال آباد 2 دلو باختر مسوول عشر و زکات طالبان درننگرهار،امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس اجراییه کشور: قهرمانان ورزش ملت را شادمان می‌سازند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 22 سنبله
رییس اجراییه روزگذشته به خاطر استقبال از مدال‌آوران و قهرمانان ورزش و تشویق تیم ورزشکاراني که به کشور ترکمنستان می روند، به مقر کمیتهٔ ملی المپیک رفت.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر،داکتر عبدالله عبدالله از سه قهرمان عرصهٔ ورزش؛ سیر بهادرزاده که حریف استرالیایی‌اش را شکست داد، محمد یاسین سالک قادری که قهرمان پرورش اندام در سطح آسیا شد و بریالی حیدری كه قهرمان کیک بوکسینگ گردید، تقدیر کرد.
رییس اجراییه کشور گفت: جامعه ورزشي برای مردم افغانستان خوشی و مصروفیت سالم ببار می‌آورد.
رییس اجراییه کشور اظهار داشت: زمانی‌که یک ورزشکار پرچم افغانستان را بلند می‌کند، همه او را فارغ از هرچیز به عنوان شهروند این سرزمین می‌شناسند و به او افتخار می‌نمایند.
داکترعبدالله عبدالله خطاب به آنان بیان داشت: شما در شرایط خاص و دشوار با امکانات اندک تمرین نمودید و با نام نیک و افتخار پرچم افغانستان را در سطح جهان و آسیا بلند کردید.
رییس اجراییه کشور علاوه نمود: وقتی یک تیم و یک ورزشکار بیرون از کشور در برابر قهرمانان دنیا می‌درخشد، کُل ملت را خوشحال می‌سازد. رییس اجراییه کشور افزود که با شنیدن موفقیت‌های شما، قهرمانان سنگر دفاع نیز انگیزه می‌گیرند و روحیه‌شان تقویت می‌شود.
داکتر عبدالله عبدالله تاکید کرد که اگر ورزشکار قوم، زبان و منطقه نگفت، از هر گوشهٔ افغانستان که باشد همه به او افتخار می‌کنند و باید جامعه ورزش این تفاوت‌ها را جزو زیبایی، غنامندی و قوت‌ خود بداند.
همچنان، دگر جنرال محمد ظاهر اغبر رییس کمیته ملی المپیک کشور از تلاش‌های رییس اجراییه کشور برای حمایت از ورزشکاران ستایش کرد.
اغبر از رییس اجراییه خواست که نگذارد جامعه ورزشی صدمه ببيند. او گفت که آنچه را رهبری حکومت وحدت ملی برای انسجام کمیتهٔ ملی المپیک تصمیم بگیرند، قبول دارد تا جامعه ورزشی آسیب نبیند.
رییس کمیتهٔ ملی المپیک از آماده‌گی‌های لازم برای شرکت ورزشکاران افغانستان در پنجمین دور مسابقات داخل سالون آسیایی که در کشور ترکمنستان برگزار می‌شود، خبر داد. او گفت که در این مسابقات ۲۰۰ تن از ورزشکاران کشور اشتراک می‌کنند.
سپس داکتر عبدالله عبدالله گفت: رهبری حکومت وحدت ملی تصمیم بر حمایت از کمیتهٔ ملی المپیک و ریاست تربیت بدنی گرفته است تا از پراگنده‌گی‌ها جلوگیری صورت گیرد. رییس اجراییه کشور تاکید کرد که پس از این باید در کمیته ملی المپیک تلاش شود که براساس تفاهم و هماهنگی کارها پیش برود.
رییس اجراییه کشور برای ورزشکاراني که عازم کشور ترکمنستان می‌شوند تا در پنجمین دور مسابقات داخل سالون آسیایی اشتراک کنند، آرزوی موفقیت کرد.
این برنامه با حضور رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، رهبری کمیتهٔ ملی المپیک، ریاست تربیت بدنی، رؤسای فدراسیون‌ها، قهرمانان و ورزشکاران در مقر این کمیته برگزار شده بود.# نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.