02 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل 2 حوت باختر به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

فی انس طلا 1326 دالر عرضه میگردد

فی انس طلا 1326 دالر عرضه میگردد

کابل 2 حوت باختر فی انس طلا در بازارهای...

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل 2 حوت باختر بهای مواد اولیه در بازار های کابل...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمعاون دوم رئیس جمهور از مدال آوران وورزشکاران تقدیر کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 15 میزان
قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری امروزاز ورزشکاران و مدال آوران مسابقات داخل سالون و ورزش های رزمی آسیا که در کشور ترکمنستان برگزار شده بود، تقدیرکرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،تیم ورزشی افغانستان در رقابت های بین المللی ترکمنستان، از میان 62 کشور با بدست آوردن چندین مدال در رشته های مختلف ورزشی، مقام بیست و ششم را از آن خود کردند.
سرور دانش در سخنانی کوتاهی که در این محفل ایراد کرد، از هیأت رهبری، استادان، ورزشکاران و مدال آوران کشور قدردانی کرد و پیروزی و افتخار آفرینی ورزشکاران کشور را در مسابقات داخل سالون کشور ترکمنستان به جامعه ورزشی کشور، کمیته ملی المپیک و ملت افغانستان تبریک گفت.
به گفته معاون رئیس جمهور، شاید کشورهای دیگر و جامعه بین المللی ورزشی انتظار نداشته باشند که با وجود مشکلات متعدد و امکانات اندک، ورزشکاران افغانستان بتوانند  در رقابت های بین المللی خوش بدرخشند؛ اما واقعیت این است که ورزشکاران افغانستان در مسابقات بین المللی ترکمنستان و سایر رقابت های بین المللی افتخار آفریده اند.
قانونپوه دانش اما پذیرفت که تاکنون به مشکلات و چالش های فراروی جامعه ورزشی کشور و ادارات مسؤل، توجه لازم صورت نگرفته است. وی ابراز امید واری کرد که در اثر تلاش ها، مشوره ها و طرح های که وجود دارد، این مشکلات برطرف شده و عرصه ورزش با تحولات سازنده و امید بخش به همراه باشد.
معاون رئیس جمهور گفت که ورزش در دنیای معاصر بعنوان یک موضوع بین المللی مطرح است و مورد توجه جدی کشور ها قرار دارد و در سطح داخلی نیز زمینه ساز تقویت همبستگی ملی و انسجام اجتماعی است.
وی افزود که حکومت وحدت ملی مصمم است که در راستای تقویت ورزش و تربیت بدنی در کشور یک پالیسی منظم را دنبال کند و در همین راستا قانون اداره تربیت بدنی و ورزش افغانستان تحت بررسی قرا دارد.
همچنین ظاهر اغبر رئیس کمیته ملی المپیک نیز که در این محفل تقدیر از ورزشکاران حضور داشت صحبت کرد. وی ضمن ابراز قدردانی از وزرشکاران کشور، از همکاری معاون دوم رئیس جمهور سپاسگزاری نمود و برخی مشکلات موجود در اداره المپیک و جامعه ورزشی کشور را مطرح کرد و مطالبات شان از حکومت وحدت ملی را با معاون رئیس جمهور در میان گذاشت.

قانونپوه سرور دانش معاون رئیس جمهور در اخیر وعده سپرد که مطالبات و مشکلات جامعه ورزشی کشور را از طریق ارگان های ذی ربط پیگیری خواهد کرد.
در ختم محفل برای مدال آوران و ورزشکاران المپیک مسابقات داخل سالون ترکمنستان و ورزش های رزمی آسیا،  توسط معاون رئیس جمهور جوایز و لوح تقدیر اعطا گردید.# احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.