01 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

واشنگتن – صدای امریکا – 1 میزان - باختر
عمران خان، صدر اعظم پاکستان در حاشیه نشست سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل در نیویارک با زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحده  امریکا در امور مصالحه افغانستان در بارۀ صلح افغانستان بحث و گفت وگو کرد.
در این دیدار دو طرف در مورد تلاش‌های امریکا، پاکستان و افغانستان برای پایان خشونت‌ها و تامین صلح در افغانستان صحبت کردند.
شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان گفت که  خلیلزاد در مورد مذاکرات صلح امریکا با طالبان و پیشرفت‌ها در این مورد صحبت کرد  و به عمران خان معلومات داد.
رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که عمران خان از تلاش‌های امریکا به ویژه  خلیلزاد برای کشاندن طالبان به میز گفت وگوهای صلح قدردانی کرده است و بار دیگر بر پایان خشونت‌ها از طریق سیاسی تاکید کرده است.
عمران خان همچنان خواستار آغاز دوبارۀ مذاکرات امریکا با گروه طالبان شده است.
صدر اعظم پاکستان  گفته بود که  در دیدار با دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا روی این موضوع نیز صحبت می‌کند. بابک

واشنگتن – بی بی سی – 1 میزان - باختر
وزیر امورخارجه ایران گفته است که در ازای لغو تحریم‌ها، ایران اجازه "بررسی دایمی از تاسیسات اتمی" را خواهد داد.
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک به سر می‌برد در گفت‌ وگو با کریستین امانپور خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ‌ان‌ ان، گفته است که حسن روحانی، رییس جمهور ایران حاضر است با همتای امریکایی خود دیدار کند "به شرط آنکه ترامپ آنچه که لازم است را انجام دهد" و ایران حاضر است در ازای لغو تحریم‌ها اجازه "بررسی دایمی از تاسیسات اتمی" بدهد. همزمان حسن روحانی، پیش از سفر به نیویارک اقدام به تشریح طرح "صلح هرمز" کرد و آن را در جهت "صلح بلند مدت" برای منطقه خواند.
سخنان  ظریف را کریستین امانپور در تویتر خود منتشر کرده است و از قول وزیر امور خارجه ایران نوشته است که "شاخه زیتون(نماد صلح) همیشه از سوی ایران روی میزاست و ما مجددا بر آن تاکید می‌کنیم".
صحبت‌های  ظریف در حالی صورت می‌گیرد که سه شنبه هفته گذشته، آیت‌الله علی خامنه‌ یی، رهبر ایران با رد هرگونه مذاکره‌  با امریکا، خواستار مقاومت در برابر سیاست "فشار حداکثری" امریکا شد.
دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در تازه‌ ترین اظهار نظر احتمال دیدار با مقامات ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل را رد نکرد و گفت: "هیچ چیزی کنار گذاشته نشده است، اما من قصدی برای دیدار بامقامات ایران ندارم".بابک

واشنگتن – بی بی سی – 1 میزان - باختر
دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا و نریند را مودی، نخست وزیر هند در جریان یک تجمع بزرگ نادر در تگزاس تعارفات گرمی رد و بدل کردند.
حدود ۵۰ هزار نفر دیروز  در تجمعی در شهر هوستون که  ترامپ آن را "رویداد عمیقاً تاریخی" توصیف کرد شرکت کردند.
این رویداد تحت عنوان "احوالپرسی با مودی" یکی از بزرگترین گردهمایی ها در استقبال از یک رهبر خارجی در امریکا توصیف شد.
ترامپ به جمعیت گفت: "بی نهایت خوشحالم با یکی از بزرگترین، وفادارترین و فداکارترین دوستان امریکا، نریندرا مودی نخست وزیر، اینجا در تگزاس حاضر می شوم."
مودی در سخنرانی خود گفت که هند "دوستی واقعی" در قصر سفید دارد و  ترامپ را شخصیت "گرم، صمیمی، همیشه حاضر، پرانرژی و هوشمند" توصیف کرد.
او گفت: "از کارهای مدیریت شرکت ها گرفته تا فرماندهی کل قوا، از هیئت های مدیره گرفته تا دفتر کار ریاست جمهوری در قصر سفید، از استودیوها تا صحنه های جهانی... او تاثیر ماندگار به جا گذاشته است."
مودی در جریان بازدید یک هفته یی خود از امریکا در مذاکرات تجاری شرکت خواهد کرد و به مجمع عمومی سازمان ملل خواهد رفت.بابک

واشنگتن – صدای امریکا – 1 میزان -باختر
رییس جمهور امریکا  با بیان این که هیچ گزینه‌ یی به طور قطعی منتفی نیست، گفته است که قصد ندارد با سران  ایران در نیویارک دیدار کند.
دونالد ترامپ دیروزبه جمعی از خبرنگاران در قصر سفید گفت که ۱۵ دیدار با رهبران دیگر کشورهای جهان در نیویارک دارد، اما به گفتۀ وی ملاقات با سران ایران در این میان نیست.
رییس جمهور امریکا گفت "من هیچ قصدی برای دیدار با "مقام‌های رژیم" ایران ندارم".
قرار است رییس جمهور امریکا این هفته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک سخنرانی کند.
در همین حال وزیر خارجۀ امریکا گفته است که  ترامپ دنبال یک راه حل دیپلماتیک در بارۀ ایران است.
امریکا روز جمعه، و بعد از مشخص شدن دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ایران را تحریم کرد.بابک

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL