03 حوت 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خودکفایی زراعتی قدم نخست توسعه و صنعتی شدن کشور است

خودکفایی زراعتی قدم نخست توسعه و صنعتی شدن کشور است

کابل باختر 3 حوت به سلسلۀ نظارت از روند کار وزارت‌خانه‌ها...

از روز زبان مادری گرامیداشت به عمل آمد

از روز زبان مادری گرامیداشت به عمل آمد

کابل باختر 3 حوت از روز جهانی زبان مادری امروز از...

رئیس جمهورغنی با شماری از سناتوران امریکایی دیدار کرد

رئیس جمهورغنی با شماری از سناتوران امریکایی دیدار کرد

کابل باختر 3 حوت محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

پشاور /دان/باختر/3 حوت
به گفته مامورین امنیتی امروز سه مهاجم انتحاری که قصد حمله بریک محکمه محلی در منطقه چار سده ایالت خیبر پشتونخوا را داشتند کشته شدند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از سایت روزنامه دان چاپ پاکستان، پولیس می گوید که در این حمله حداقل شش غیر نظامی کشته شدند.
به گزارش منابع محلی در میان کشته شده گان یک وکیل شامل است و همچنان پانزده تن دیگر زخمی شده اند.
به گفته منابع سه مهاجم اقدام به وارد شدن به محکمه محلی در چار سده را داشتند آنها با انداختن بمب های دستی تلاش به وارد شدن داخل محوطه محکمه را کردند که توسط نیروهای امنیتی از پا درآمدند.
قبلاً در ماه جنوری سال 2016 م نیز ملیشه ها بر پوهنتون باچا خان چار سده حمله کرده بود و حداقل بیست نفر را به ضرب گلوله کشتند.

اسلام آباد - ایرنا – باختر ۳ حوت
تشدید تنش بین  پاکستان و افغانستان در روزهای اخیر و هدف قرار گرفتن بخش هایی از خاک افغانستان توسط ارتش پاکستان، باعث شد تا نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان به اسلام آباد سفر کند.
به گزارش آژانس باختربه نقل از ایرنا وزارت امور خارجه پاکستان روز دوشنبه با صدور بیانیه ای، اعلام کرد 'تادامیچی یاماموتو' نماینده ویژه سرمنشی عمومی سازمان ملل در امور افغانستان دیروز با 'طارق فاطمی' دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور سیاست خارجی، در اسلام آباد دیدار و گفت و گو کرد.
براساس بیانیه ای که وزارت امور خارجه پاکستان منتشر کرده، اوضاع جاری افغانستان و تلاش ها برای ایجاد صلح و ثبات پایدار در این کشور، از جمله مهم ترین گفت و گو میان طارق فاطمی و یاماموتو بوده است.
اما به نظر می رسد دلیل اصلی سفر نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان به اسلام آباد، نگرانی ها از اوضاع اخیر پیش آمده میان دو کشور پس از رویدادهای تروریستی و ناگوار هفته گذشته در پاکستان باشد.
حملات توپخانه یی روزهای اخیر ارتش پاکستان به برخی مناطق مرزی افغانستان، موجب خشم مقامات کابل شده است.
نماینده ویژه سازمان ملل متحد و دستیار خاص صدراعظم پاکستان دراین ملاقات  بر ضرورت تقویت همکاری میان پاکستان و افغانستان در زمینه مبارزه مشترک با تروریسم تاکید کردند و راه حل های سیاسی و مذاکره را تنها راه حل مسائل افغانستان دانستند.

اسلام آباد - ایرنا –باختر ۳ حوت
'سرتاج عزیز' مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی در راس هیاتی صبح امروز (سه شنبه) برای یک سفردو روزه به تهران رفت.
به گزارش آژانس باختر به نقل ازایرنا، در این سفر سرتاج عزیز به عنوان رئیس دستگاه دیپلوماسی پاکستان، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و برخی دیگر از عالی ترین مقام های ایران  درخصوص موضوع های مربوط به روابط دو جانبه، اجلاس سران سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) که قرار است هفته آتی به میزبانی پاکستان برگزار شود و برخی مسائل منطقه ای، گفت و کو خواهد کرد.
همچنین سید ضمیر الحسن قایم مقام وزارت دفاع پاکستان و عضوهیات همراه  سرتاج عزیز با ایران درخصوص را های گسترش همکاری های دوطرف دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
دردیدارمحمد یونس داگاه قایم معین وزارت آب و برق پاکستان و عضودیگر هیات یادشده با حمید چیت چیان وزیر انرژی ایران طرح های همکاری دو کشور در حوزه برق مودر گفت و گو قرارخواهد گرفت.
ایران در شرایط کنونی 104 مگاوات برق به پاکستان صادر می کند و برای تامین برق مورد نیاز بندر گوادر نیز برای واردات برق از ایران ابراز تمایل کرده است.

کابل  1 حوت باختر
شیخ عمر عبدالرحمن، معروف یکی از متهمان اصلی در پرونده بمبگذاری سال ۱۹۹۳ در مرکز تجارت جهانی، در زندانی در آمریکا درگذشت. او بنیانگذار جنبش اسلامگرای "جماعت اسلامی مصر" بود
طبق اعلام مقامات ایالات متحده، شیخ عمر عبدالرحمن دیروز در سن ۷۸ سالگی در زندانی در آمریکا درگذشته است. او که از دوران کودکی نابینا بوده،
شیخ عمر عبدالرحمن پدر معنوی اسلامگرایان تندرو محسوب می‌شد و بنیانگذار جنبش افراطگرای "جماعت اسلامی مصر" بود. این گروه در دهه ۹۰ میلادی مسئول مجموعه‌ای از سوءقصدها و همچنین کشتن گردشگران غربی، نیروهای پلیس مصر و همچنین مسیحیان قبطی در این کشور بود.
عبدالرحمن در سال ۱۹۹۰ به ایالات متحده گریخت و در مسجدی در نیوجرسی به وعظ و تدریس مشغول شد.
مقامات آمریکا او را در سال ۱۹۹۳ در پی بمبگذاری در مرکز تجارت جهانی ، بازداشت کردند. عبدالرحمان در پی محاکمه به جرم برنامه‌ریزی چندین سوءقصد تروریستی در نیویورک به حبس ابد محکوم شد.
او از آن زمان در زندان به سر می‌برد، اما سرمشق و الگوی بسیاری از اسلامگرایان افراطی محسوب می‌شد. آنگونه که مقامات آمریکا اعلام کرده‌اند، عمر عبدالرحمن از مدت‌ها پیش به بیماری قلب و دیابت مبتلا بود.
محمد مرسی، رئیس‌جمهور پیشین مصر که اکنون مجازات حبس ابد را می‌گذراند، در سال ۲۰۱۲ میلادی از آمریکا خواسته بود که شیخ عمر عبدالرحمن را به دلایل انسانی به مصر تحویل دهد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL