09 ثور 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حملات طالبان بر چند پوسته امنیتی در کنر دفع شد

حملات طالبان بر چند پوسته امنیتی در کنر دفع شد

کابل باختر 9 ثور وزارت دفاع ملی میگوید که حمله طالبان...

پیام تسلیت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه

پیام تسلیت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه

کابل باختر 9 ثور با ابراز تأسف و تأثر فراوان آگاهی...

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر 9 ثور با کمال تاسف اطلاع حاصل نمودیم ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

کابل باختر 9 ثور
انتظار می‎رود که انگلا مرکل صدراعظم جرمنی سه شنبه آینده با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ملاقات کند.
در این ملاقات روی درگیری‎ها در سوریه و اوکراین و دیگر مسایل بحث خواهد شد.
این ملاقات در میان تنش‎ها میان مسکو و غرب صورت خواهد گرفت.
پس از الحاق شبه جزیره کریمیا با روسیه در ۲۰۱۴ میلادی و همچنان آغاز درگیری در شرق اوکراین از سوی جدایی طلبان طرفدار روسیه، روابط میان مسکو و غرب به تیرگی گرائید.
با آنکه انگلا مرکل در نشست‎های بین المللی با ولادمیر پوتین ملاقات کرده‎است اما سفر او به شهر سوچی روسیه اولین سفر پس از۲۰۱۵ میلادی خواهد بود.
کرملین می‎گوید، ولادمیر پوتین در سوم ماه می یکروز پس از دیدار با مرکل با رجب طیب اردغان در سوچی خواهد دید

صدای امریکا – باختر9 ثور
ایالات متحده روند رفع تحریم‌ها بر بلاروس را برای شش ماه دیگر تمدید کرد.
این پالیسی در دوران ادارۀ بارک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده روی دست گرفته شد تا بلاروس تشویق شود که از متحد سنتی خود یعنی روسیه فاصله بگیرد و به غرب نزدیک شود.
دفتر کنترول دارایی‌های خارجی وزارت خزانه امریکا دیروز روند رفع تحریم‌ها بر بلاروس را تا ۳۰ اکتوبر تمدید کرد.
این تحریم‌ها اصلاً به خاطر نگرانی‌ها در مورد وضعیت حقوق بشر در این‌کشور وضع شده بود.

اسلام آباد/ ایرنا / باختر/ 9/ثور
وزیرامورهماهنگی میان ایالت های پاکستان و مسوول امور ورزش آنکشور در اعتراض برتعلیق یکی ازمدیران حوزه ورزش دیروز از سمت خود استعفا داد.
به گزارش منابع خبری ، ریاض حسین پیرزاده ازاینکه بدون مشورت با او، یکی از مدیران عمومی حوزه ورزش پاکستان به اتهام فساد مالی از فعالیت اش تعلیق شده است ، استعفا نامه خود را به صدراعظم ارایه کرده است.
مدیر مذکور از طرف دفتر صدراعظم تعلیق گردیده و وزیر یادشده آنرا بی احترامی و عدم اعتماد به شخص وزیر دانسته است .
ریاض حسین پیرزاده دوسال قبل نیز به دلیل برخی اظهارات جنجالی درخصوص نوع روابط پاکستان با برخی اعراب حوزه خلیج تا سرحد برکناری از سمت خود پیش رفته بود.

ایرنا – باختر- 8 ثور
مدیر طرح ملی توانمندسازی و اشتغالزایی زنان پناهنده افغانستانی گفت: اجرای این طرح با راه اندازی کارگاه های خیاطی و با هدف اشتغالزایی و توانمندسازی زنان افغانستانی پناهنده به ایران، انجام می شود.
اکرم موقری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح براساس توافقنامه سه جانبه بین اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و موسسه کنشگران توسعه پارس به اجرا در می آید.
وی اظهار داشت: مراحل اجرایی این طرح اکنون در سه استان گلستان، تهران و یزد در حال انجام است و با توجه به ضرورت گسترش اجرای طرح، بنا داریم تا در استان های دیگر که زنان پناهنده افغانستانی حضور دارند، این طرح را به اجرا بگذاریم.
وی ادامه داد: زنان و جامعه هدف تعریف شده در سه استان مذکور با در دست داشتن اصل کارت آمایش خود می توانند به مراکز مربوطه مراجعه و نام نویسی کنند.
موقری گفت: زنان پناهنده افغانستانی که به لحاظ معیشتی آسیب پذیر و در معرض آسیب قرار دارند، به عنوان گروه هدف این طرح در نظر گرفته شده اند.
مدیر طرح ملی توانمندسازی و اشتغالزایی زنان پناهنده افغانستانی افزود: نام نویسی و شرکت در کلاس های آموزرشی رایگان بوده و اولویت با زنان سرپرست خانوار و یا زنان ایرانی دارای همسر تبعه خارجی می باشد.
وی خاطرنشان کرد: توانمند شدن این قشر از جامعه برای رسیدن به درآمد ثابت، امرار معاش و مراقبت از کودکانشان تاثیرگذار است و باعث خواهد شد تا کودکان آنان در آینده، به کودکان کار تبدیل نشده و به مشکلات ناشی از آن گرفتار نشوند.
موقری یادآور شد: این مرحله از ثبت نام به صورت چند برابر ظرفیت انجام می پذیرید که براساس موازین تعیین شده پذیرفته شدگان طرح انتخاب و پذیرش آنان به اطلاع شان خواهد رسید.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL