04 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن یک پسر جوان با یک زن در سمنگان

ایبک باختر 4 ثور یک مرد و یک زن به اتهام...

کشته شدن یک پسر جوان با یک زن در سمنگان

ایبک باختر 4 ثور یک مرد و یک زن به اتهام...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

واشنگتن – بی بی سی – ۴ ثور – باختر
کمیته روابط خارجی مجلس  سنای آمریکا با اکثریت اندک آراء، انتصاب مایکل پمپئو به سمت وزارت خارجه این کشور را تایید کرده است.
به گزارش آژانس باختر به نقل از شبکه خبری بی بی سی ، در رای‌گیری  انتصاب  پمپئو، از تمامی ده عضو کمیته از حزب دموکرات به استثنای یک نفر به این انتصاب رای منفی دادند اما تمامی یازده عضو کمیته از حزب جمهوریخواه با آن موافقت کردند. به گزارش منابع خبری، رند پل، یکی از سناتورهای جمهوریخواه عضو کمیته که در ابتدا با این انتصاب موافق نبود، تحت فشار هم‌حزبی‌های خود در نهایت به این انتصاب رای مثبت داد.
رئیس جمهور آمریکا اوایل ماه گذشته میلادی رکس تیلرسون را از سمت وزارت خارجه برکنار و مایکل پمپئو را به عنوان فرد مورد نظر خود برای تصدی این سمت معرفی کرد. وظایف وزیر خارجه آمریکا را در حال حاضر یکی از معاونان آن وزارت برعهده دارد.
ختم / فریده

بیجینگ – فرانسپرس – ۴ ثور - باختر
بر اثر آتش سوزی در یک استودیوی تلویزیون مرکزی شهر 'چینگ یوان' ولایت 'گواندونگ' در جنوب چین 18 تن کشته و پنج تن زخمی  شدند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، این آتش سوزی در یک ساختمان سه طبقه یی از نیمه های شب گذشته آغاز و تا بامداد امروز ادامه داشت.
اداره امنیت عامه شهر چینگ یوان در رسانه  اجتماعی Weibo اعلام کرد: تحقیقات ابتدایی نشان میدهد که این آتش سوزی عمدی بوده است ومظنون با موتر سایکل دروازه ورودی ساختمان را مسدود کرده بود تا   مانع  بیرون شدن مردم از ساختمان شود و سپس ساختمان را آتش زده است.
به گفته پولیس، مظنون بعد از آن  از یک  قریه دستگیر شد که مقامات برای ارائه معلومات در کمک  به دستگیری اش ۳۲ هزار دالر جایزه تعیین نموده بود.
پولیس در معرفی این مظنون گفته است که وی از ناحیه کمر دچار سوختگی شده است.
40  روز پیش نیز در یک آتش سوزی در شهربیجینگ 19 نفر کشته شدند.
ختم / فریده

پاریس – بی بی سی – ۴ ثور - باختر
مجلس فرانسه قانون جدیدی تصویب کرد که قواعد پناهندگی را سخت‌تر می‎‌کند. هدف اصلی قانون جدید، کوتاه کردن مهلت تقاضای پناهندگی و آسان کردن اخراج مهاجرانی است که تقاضایشان رد شده است.
به گزارش آژانس باختر به نقل از بی بی سی ، براساس این قانون، مجازات ورود غیرمجاز به فرانسه یک سال زندان خواهد بود. مهلت تقاضای پناهندگی در قانون جدید کوتاه شده و دوره مجاز نگهداری پناهندگان در کمپ دو برابر شده است. در عین حال کسانی که تقاضای پناهندگی‌شان تایید می‌شود، امکانات بیشتری برای آموزش زبان و زندگی در فرانسه خواهند داشت.
امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه می‌گوید این قانون بررسی دوسیه‌های پناهندگی را تسریع می‌کند. اما گروه‌های مخالف می‌گویند قواعد جدید بسیار سختگیرانه است.
حکومت فرانسه این لایحه را که بخشی از وعده‌های انتخاباتی  مکرون بود، دو ماه پیش به مجلس نمایندگان فرستاد. قانون جدید بعد از ۶۰ ساعت مذاکره و صدها الحاقیه تصویب شد. فقط یک نماینده از حزب میانه‌رو حاکم در مخالفت با این لایحه صحبت کرد و ۱۴ عضو دیگر رای ندادند.ختم / فریده

اوتاوا -  بی بی سی – ۴ ثور - باختر
با کوبیدن یک  موتر واگون به رهگذران در یکی از جاده های اصلی شهر تورنتوی کانادا ۱۰ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از شبکه خبری بی بی سی ، پولیس مظنون را "الک میناسیان"، ۲۵ ساله، معرفی کرده است.
این واقعه بعد از ظهر به وقت محلی روی داد.
راننده از محل حادثه فرار کرد، اما پولیس او را کمی دورتر بازداشت کرد.
پیتر یوئن معاون پولیس تورنتو گفت که تحقیقات در مورد راننده در جریان است .
مدیران شفاخانه سانی بروک تورنتو گفتند که شماری از زخمی ها به این شفاخانه منتقل شده اند.
جاستین ترودو ،نخست وزیر کانادا در توییتی از اتاوا نوشت: "ما با همه کسانی که دراین حادثه  دستخوش قرار گرفته اند همدردی می کنیم."
او از امدادگران و پولیس که به صحنه شتافتند قدردانی کرد و گفت اوضاع را از نزدیک دنبال می کند.
جان توری شهردار تورنتو این را "یک حادثه فاجعه بار" توصیف کرد.
در سال های اخیر حملات رانندگان به رهگذران در اروپا و آمریکا افزایش یافته است.ختم / فریده

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL