05 دلو 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اختراع دستگاه تولید انرژی برق از امواج رادیوی

اختراع دستگاه تولید انرژی برق از امواج رادیوی

بامیان / باختر/ 4/ دلو یک پسر نوجوان بامیانی در ابتکار...

رونق محاکم طالبان در نبود قاضی و څارنوال درولسوالی های غور

رونق محاکم طالبان در نبود قاضی و څارنوال درولسوالی های غور

فیروزکوه / باختر/ 4/ دلو شهروندان ولسوالی های غربی ولایت غور...

بازداشت سه تن به اتهام رشوه

بازداشت سه تن به اتهام رشوه

پل علم / باختر/ 4/ دلو موظفان ریاست امنیت ملی لوگر...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

تهران- بی بی سی – باختر 2 دلو
دو روز پس از فرو ریختن ساختمان پلاسکو در تهران، عملیات آواربرداری، اطفای حریق و تلاش برای بیرون کشیدن قربانیان حادثه ادامه دارد.
گفته می‌شود تاکنون اجساد دو نفر از قربانیان خارج شده است.
مقام‌های امدادی می‌گویند دستگاه‌های زنده‌یاب سیگنال‌هایی دریافت کرده‌اند و احتمال می‌رود چند نفر هنوز زیر آوار زنده باشند.
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، بامداد امروز، شنبه از محل حادثه بازدید کرد و وعده‌هایی برای رسیدگی به آن داد. امروز در ایران به احترام قربانیان این حادثه عزای عمومی اعلام شده است.
در حالی که روز جمعه مقام‌های امدادی از احتمال پایین زنده ماندن افراد زیر آوار می‌گفتند، امروز گزارش‌هایی از نشانه‌های زنده بودن چند نفر در ضلع غربی ساختمان دریافت شده است.
معاون هلال احمر تهران، به آژانس خبری میزان گفت: "چهار دستگاه زنده‌یاب هلال‌احمر سیگنال‌هایی از سمت موتورخانه پلاسکو دریافت کردند. از آنجا که دریافت پیام‌ها صوتی و به صورت ضربه بوده است، احتمال دریافت پیام از انسان زنده قوت گرفته و ما نیز امیدواریم بتوانیم هموطنان خود را زنده از محل دریافت سیگنال نجات دهیم."
جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی تهران هم ردیابی سیگنال‌هایی با دستگاه‌های زنده‌یاب را تایید کرد و گفت: "امیدواریم همکارانمان زنده باشند."
گزارش شده که حدود ۲۰ آتش‌نشان زیر آوار مانده‌اند. آمار و اطلاعات رسمی و جامعی درباره افراد دیگری که احتمالا زیر آوار باشند منتشر نشده است.
حسن  روحانی به مشکل بافت‌های فرسوده در ایران اشاره کرد و گفت "اگر پیوندی میان کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و بانکها ایجاد کنیم آنها می‌توانند با سرمایه گذاری مشترک بر روی این بافت‌های فرسوده ، فعال شوند تا به این ترتیب هم صاحبان بافت‌های فرسوده صاحب ساختمانهای جدید شوند و هم سود این سرمایه گذاری‌ها بازگردد."
ساختمان هفده طبقه ئی پلاسکوی تهران درسال 1341 افتتاح شد که بعد از 54 سال روزپنجشنبه گذشته به سبب آتش گرفتن فروریخت و عجالتأ سبب حریق ساختمان متذکره معلوم نیست .
تاحال تعدادی از ممالک جهان بخاطروقوع این حادثه به ایران تسلیت گفته اند.

برلین/دویچه وله/باختر/2 دلو
سازمان حامی حقوق بشر "پرو ازول" خواستار صرف نظر از اخراج برنامه ریزی شده پناهجویان رد شده افغان از آلمان شده است. بر اساس گزارش های تایید نشده، هفته آینده پرواز جدید اخراج جمعی افغان ها به کشور شان برنامه ریزی شده است.
گونتر بورکهارد، مدیر عامل «پرو ازول» روز جمعه در شهر فرانکفورت آلمان گفت که با این اخراج، انسان ها "آگاهانه در یک وضعیت تهدید آمیز و مخاطره آمیز قرار داده می شوند."
بورکهارد به ارزیابی کمیساریای عالی ملل متحد در امور مهاجران (UNHCR)اشاره کرده است، که بر اساس آن در تمامی قلمرو افغانستان "درگیری های داخلی مسلحانه" به معنایی که در قانون پناهندگی اروپا آمده است، وجود دارد.  او در ادامه گفته است که با توجه به وضعیت امنیتی همواره در حال تغییر، برخلاف ادعای حکومت فدرال آلمان، نمی توان بین مناطق امن و ناامن در افغانستان تفکیک کرد.
"پرو ازول" خواسته است تا به دلیل حقایق فعلی وضعیت امنیتی افغانستان، همه درخواست های پناهندگی که در گذشته رد گردیده اند، از نو ارزیابی گردند. کمیساریای عالی ملل متحد در امور مهاجران نیز در گزارش اخیر خود اشاره کرده است که "باید درخواست های پناهجویان با توجه به یافته های اخیر ارزیابی گردند." این سازمان خواسته است، در صورتی که درخواست پناهندگی فرد رد گردیده باشد و از آن مدت طولانی گذشته است، نیازمندی فرد به حفاظت از نو ارزیابی گردد.
به تاریخ ۱۴ دسمبر سال ۲۰۱۶، نخستین اخراج جمعی پناهجویان رد شده افغان به کشور شان صورت گرفت. در مقابل این امر اعتراض های شدید صورت گرفت، از جمله در میدان هوایی فرانکفورت. همچنین حزب چپ ها و سبزهای آلمان نیز خواستار ارزیابی مجدد وضعیت امنیتی در افغانستان توسط حکومت فدرال گردیده اند. با آن هم سیاستمداران حزب سبزهای آلمان هفته گذشته اظهار داشته اند که اساساَ مخالف اخراج افغان ها به کشور شان نیستند که این موضع در داخل حزب سبزها بحث برانگیز گردیده است.

پشاور – دی دان – ۲ دلو – باختر
در اثر انفجار در مارکیت ترکاری فروشی در کرم ایجنسی ایالت خیبر- پشتونخوا  صبح امروز حد اقل بیست تن کشته شدند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از رسانه های پاکستانی ،در این انفجار علاوه بر کشته شدن سیزده تن ده ها تن دیگرزخمی شدند.
اکرام الله خان یک مامور ارشد اداره محلی کرم ایجنسی به خبرگزاری فرانسه گفت که در این انفجار بیست تن کشته شده و ۴۷ تن دیگر زخم برداشتند وی افزود که مواد انفجاریه در یک صندوق  سبزیجات جا به جا شده بود.
نورالله خان یک مامور شفاخانه پاراچناربه خبرگزاری فرانسپرس گفت که یازده جسد و اضافه از چهل زخمی به شفاخانه متذکره آورده شده است.

کابل باختر/ 2/ دلو
درهسپانیا امشب چهاربازی فوتبال درراستای لیگ برتر آن کشور برگزار میشود.
به گزارش آژانس باختر ، درمهمترین این بازی ها ریال مادرید ساعت 45/7 شب میزبان مالا گا میباشد و ویاریا ل ساعت 15/ 12 شب با والنسیا رقابت میکند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL