26 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیکر محمد حنیف همگام به خاک سپرده شد

کابل ۲۵ قوس باختر پیکر محمد حنیف همگام هنرپیشه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

وا شنگتن ایرنا- 25 قوس – باختر
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در ادامه انتقاد از رسانه ها، دیروز شنبه در توییتی اعلام کرد که  هیچ گاه در تاریخ کشورش، مطبوعات فریبکارانه تر از حال حاضرعمل نکرده اند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ در این توییت نوشت: گزارش هایی که باید خوب باشد، بد است. گزارش هایی که باید بد باشد وحشتناک است..
وی همچنین یادآور شد که ماجراهای بسیاری همچون داستان واقعی مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و قضیه ایمیل های هیلاری کلینتون رقیب دمکراتش در انتخابات ریاست جمهوری، به ندرت گزارش می شود.
به نظر می رسد دشمنی ترامپ با رسانه های آمریکایی، پا یا ن ندارد. وی بتازگی جشن کریسمس قصر  سفید برای اصحاب رسانه در سال جاری را لغو کرد و با این کار، این سنت دیرینه را قربانی روابط جنجالی اش با سازمان های خبری بزرگ کرد.
این گردهمایی سالانه به مناسبت مراسم کریسمس در قصر سفید، اسبابی برای روحیه بخشی به خبرنگاران قصرسفید و دیگر گزارشگران و مفسران آمریکایی تلقی می شد.
روزنامه نگارانی که در ادوار مختلف در این مراسم شرکت می کردند، از فرصت گشت زنی در قصر سفید برای تماشای تزئینات آن برخوردار می شدند. اما قابل توجه ترین مزیت این مراسم، گرفتن عکس یادگاری با رئیس جمهوروهمسرش در کنار درخت کریسمس بود.
حتی «بیل کلینتون» از رؤسای جمهور پیشین آمریکا پس از استیضاح، با خبرنگاران در این مراسم عکس یادگاری گرفت. اما رئیس جمهوری فعلی آمریکا که میانه خوبی با اصحاب رسانه ندارد و اغلب آنها را به جعل اخبار متهم می کند، تصمیم گرفته است مراسم سال جاری را لغو کند.
ترامپ و همسرش در دسامبر سال گذشته میلادی این مراسم را در قصرسفید برگزار کردند اما با خبرنگاران عکس یادگاری نگرفتند. ترامپ و همسرش در مراسم سال گذشته خیلی کوتاه در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به آنها خوشامد گفتند.
قصر سفید همچنین چندی پیش، پس از درگیری لفظی میان رئیس جمهور آمریکا و «جیم آکوستا» خبرنگار سی ان ان در جریان یک کنفرانس خبری، مجوز ورود آکوستا به این قصر را لغو کرد.
به علاوه، ترامپ دو بار از حضور در ضیافت شام قصر سفید برای خبرنگاران خودداری کرده؛ مراسمی که همه رؤسای جمهور آمریکا از زمان «ریچارد نیکسون» در آن شرکت کرده اند.
رسانه های آمریکایی، رویکرد ترامپ نسبت به مطبوعات را به یکی از مهم ترین اخبار آمریکا تبدیل کرده اند و به نظر می رسد این اوضاع، شرایط را در دو سال منتهی به انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده برای ترامپ سخت تر کند.
مراسم جشن کریسمس قصر سفید برای خبرنگاران در حالی لغو شد که رئیس جمهور آمریکا، «میک مولوانی» رئیس دفتر برنامه و بودجه دولت خود را به عنوان جانشین رئیس موقت کارکنان کاخ سفید معرفی کرد.
ترامپ اعلام  کرد که «جان کلی» رئیس کارکنان قصر سفید تا پایان سال جاری میلادی  در این سمت باقی می ماند و پس از آن کناره گیری می کند. پس از کناره گیری کلی از سمت خود، مولوانی به صورت رسمی ریاست موقت کارکنان کاخ سفید را برعهده می گیرد.  آشنا

الجزیره-ایرنا- 25 قوس – باختر
مهلت ثبت نام برای نامزدی میزبانی جام ملت های آفریقا که قرار است تابستان سال 2019 برگزار شود، به پایان رسیده و دو کشور مصر و آفریقای جنوبی نامزدی خود را برای برگزاری این جام اعلام کردند.
کنفدراسیون فوتبال آفریقا روز شنبه به صورت رسمی اعلام کردکه مصر و آفریقای جنوبی درخواست میزبانی جام ملت های آفریقا در سال 2019 را داده اند و در نتیجه تنها این دو کشور در این امر به رقابت با هم می پردازند..
کنفدراسیون فوتبال آفریقا افزود: شرکت مشورتی بین المللی«رولند برگر» به ارزیابی امکانات این دو کشور خواهد پرداخت و بزودی بازدید از امکانات این دو کشور آغاز و بتاریخ 19 ماه جدی میزبان این رقابت ها در داکار پایتخت سنگال تعیین می شود..
پیش از این رسانه ها اعلام کرده بودندکه المغرب یکی از گزینه های اصلی میزبانی جام ملت های آفریقا پس از محروم شدن کامرون است؛ زیرا تاکنون پنج بار نامزد میزبانی جام جهانی فوتبال شده است اما این کشور برای میزبانی ثبت نام نکرد. المغرب هر پنج بار در این امر ناکام ماند..
مصر در سال های 1959، 1974،1986 و 2006 میزبان جام ملت های آفریقا بود و از سوی دیگر، آفریقای جنوبی به عنوان تنها کشور آفریقایی، در سال 2010 میزبانی جام جهانی فوتبال را برعهده داشت و در سال های 1996 و 2013 نیز میزبان جام ملت های آفریقا بود..
کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آفریقا 9 آماه قوس در «آکرا» پایتخت غنا جلسه ای تشکیل داد و در این جلسه تصمیم گرفته شد میزبانی جام ملت های آفریقا در سال 2019 از کامرون پس گرفته شود زیرا کمیته های بازرسی اعلام کرده اند که طرح های مربوط به این جام بموقع به اجرا در نیامده و به پایان نرسیده است..
جام ملت های آفریقا در ماه جولای سال آینده  برگزار می شود و در این سال برای نخستین بار 24 تیم در قالب شش گروه به رقابت با هم می پردازند؛ در حالی که در گذشته تعداد تیم ها در این رقابت منطقه ای 16 تیم ملی بود..
کنفدراسیون فوتبال آفریقا (کاف) اواخر ماه سنبله  1393 شمسی اعلام کردکه  میزبانی رقابت های فوتبال جام ملت های آفریقا در سال 2019 به کامرون واگذار شد. آن زمان کشورهای ساحل عاج و گینه به ترتیب به عنوان میزبان جام ملت های آفریقا در سال های 2021 و 2023 انتخاب و معرفی شدند.آشنا

تهران - ایرنا -24 قوس – باختر
در اثر  تیراندازی نیروهای دولتی هند بر معترضان ضد هندی در منطقه مورد مناقشه کشمیر، 10 نفر کشته و ده ها تن زخمی شدند..
به گزارش فاکس نیوز،نیروهای دولتی هند، یک روستا در جنوب منطقه «پولواما» را که محل اختفای شورشان بوده را محاصره کردند و همزمان با شروع عملیات جستوجو درگیری مسلحانه میان این دو گروه صورت گرفت که منجر به کشته شدن 10 نفرو زخمی شدن حدود 30 تن در این منطقه شد.
بدنبا ل این حا دثه صدها تن در اعتراضات گسترده علیه دولت هند شرکت کرده و با سردادن شعارهایی خواستار پایان یافتن حا کمیت  دولت هند درین  منطقه هیمالیا شدند.
نیروهای دولتی هند با تیراندازی و استفاده از گاز اشک آور سعی در متفرق کردن این افراد داشتند. این کشتارها باعث تشدید تظاهرات و افزایش درگیری های متعدد در این منطقه شد.
طبق همین خبر در جریان درگیری های مسلحانه از چند سا ل گذشته  تاحا ل  حداقل 238 شورشی، 150 نیروی دولتی و 147 غیرنظامی جان خود را از دست داده اند، که بیشترین آمار کشتار از سال 2009 بوده است..
هند و پاکستان هر دو بر مناطقی از کشمیر ادعای مالکیت دارند.
آشنا

اسلام آباد - ایرنا – 24 قوس باختر
رسانه پاکستانی اعلام کرد که در حمله افراد مسلح به کاروان نیروهای امنیتی در نزدیکی منطقه «تربت» ایالت بلوچستان 6 نیروی سپاه مرزی این کشور کشته و 14 نیرو نیز زخمی شدند.
به گزارش آژانس باختر  به نقل از نشریه خبری «اکسپرس تریبیون» افزود:این عملیات تروریستی با حمله به خودروی حامل نیروهای سپاه مرزی بلوچستان به وقوع پیوسته است.
بر اساس این گزارش، در این حمله که در منطقه کوهستانی در نزدیکی مرز ایران صورت گرفته ، 14 نیروی سپاه مرزی نیز مجروح شده اند.
تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این جمله را بر عهده نگرفته اما رسانه پاکستانی از قول منابع گفته است که این حمله احتمالا از سوی نیروهای وابسته به طالبان، داعش یا القاعده انجام شده است.
صبح امروز نیز در حمله به نیروهای امنیتی در منطقه کیچ، تعدادی نظامی جان خود را از دست دادند.
مسئولیت حمله یادشده را یکی از جنبش‌های بلوچستان پاکستان به نام براس (BRAS) برعهده‌گرفت. فریده

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL