06 حمل 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور غنی با شماری از صنعت کاران دیدار کرد

رئیس جمهور غنی با شماری از صنعت کاران دیدار کرد

کابل ۶ حمل باختر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

سیزده طالب مسلح کشته شد

سیزده طالب مسلح کشته شد

شهرمیمنه 6 حمل باختر درجریان تازه ترین درگیری ها درولایت فاریاب...

باشگاه سرخ پوشان، قهرمان فوتسال بانوان هرات شد

باشگاه سرخ پوشان، قهرمان فوتسال بانوان هرات شد

شهرهرات 6 حمل باختر تیم سرخ پوشان قهرمان رقابت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اخبار جهان

مسکو/ ایرنا/ باختر/ 4/ حمل
براثر حمله شبه نظامیان بریک مرکز گارد ملی فدرال روسیه درجمهوری چیچین شش جنگجو و شش عضو گارد ملی روسیه کشته شدند.
کمیته ملی ضد تروریستی روسیه اعلام کرد که درگیری ساعت دو وسی دقیقه بامداد امروز در 40 کیلو متری شمال غرب شهر گروژنی ، پایتخت جمهوری چیچین با حمله گروهی از جنگجویان آغاز گردید که باکشته شدن شش جنگجو و شش عضو گارد ملی روسیه درگیری پایان یافت.
دراین حادثه همچنان چند نفر از اعضای گارد ملی روسیه جراحت برداشته که تعداد آنان اعلام نه شده است.
آژانس خبری روسیه سکودنیا به نقل از گزارش کمیته ملی ضد تروریستی روسیه نوشت که گروه جنگجویان مهاجم متشکل از شش نفر بود و تلاش میکرد به مرکز گارد ملی نفوذ کند.
اخرین درگیری مسلحانه خونین دراین منطقه بتاریخ 28 ماه قوس گذشته رخ داد و مامورین امنیتی چیچین نه فرد مسلح را کشتند.
بتاریخ 23 ماه جدی نیز دریک زدو خورد مسلحانه درچیچین چهار مرد مسلح و یک مامور امنیتی کشته شد و در عملیات جداگانه نیز ده ها جنگجو دستگیر شدند.

بغداد/ ایرنا/ باختر/ 4/ حمل
هزاران تن از مردم عراق امروز درمیدان تحریر شهر بغداد ، دراعتراض به فساد مظاهره کردند.
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز ، هزاران تن از اهالی ولایات عراق شب گذشته برای شرکت درتظاهرات بغداد درجهت تحقق اصلاحات ، نابودی فساد و بهبود خدمات وارد آن شهر شده و امروز در میدان تحریر تجمع کردند.
مقامات عراقی همزمان با آغاز تجمع مظاهره کننده گان برای جلوگیری از موارد احتمالی نقض امنیت تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده وبیشتر جاده ها ، پل ها و چهارراهی های مرکزی بغداد را مسدود کردند.
هزاران تن از مردم عراق ماه گذشته نیز درمیدان تحریر بغداد مظاهره کرده بودند.
مظاهره کننده گان امروز بنابر درخواست مقتداصدر ، رهبر جریان صدر ، از سردادن شعار امتناع ورزیدند و با نوشته ها و پلاکاردها خواستار انجام اصلاحات در نهادهای دولتی و تغییر قانون وکمیسیون عالی برگزاری انتخابات و مبارزه با فساد ومحاکمه عوامل فاسد شدند.

ژینو / ایرنا / باختر/ 4/ حمل
صندوق اطفال سازمان ملل متحد ( یونیسف ) اعلام کرد که صدها میلیون طفل از افغانستان تا یمن دراینده با خطر کمبود آب مواجه هستند .
به گزارش سایت خبری الیمن الان ، صندوق اطفال سازمان ملل متحد ( یونیسف ) با صدور بیانیه یی گفت دخترها درسراسر جهان 200 میلیون ساعت روزانه صرف دستیابی به آب میکنند ومحروم از گذراندن این زمان درمکاتب هستند.
یونیسف دراین گزارش هشدار داده است که 600 میلیون طفل درسراسر جهان تاسال 2040 م مجبور خواهند شد درمناطق ایکه ازکمبود شدید آب رنج میبرند ، زندگی کنند.
براساس بیانیه یونیسف افزایش صنایع و شهرسازی مشکل تغییر آب و هوا وکمبود منابع آبی درسراسر جهان را تشدید کرده ودرگیری ها نیز تهدیدی برای دسترسی به آب است.
طبق همین گزارش درحال حاضر 36 کشور ازافغانستان تایمن شدیداً دچار کم آبی هستند و دولت ها باید با ارایه طرح ها به مقابله با تغییرات منابع آبی و اقلیم بپردازند و بدنبال دستیابی به راه های تنوع منابع آبی و افزایش توان ذخیره آب باشند.

کابل باختر 4 حمل
قدیمی ترین مسجد بالکان درشهر' دی دی موتیخوس' واقع در شمال یونان به دلایل نامعلومی دچار حریق شد و بخش عمده آن درآتش سوخت.
رسانه های خبری یونان از شمال این کشور گزارش دادند که در نیمه های شب مسجد ' با یزید' واقع در شهر دی دی موتیخوس دچار آتش سوزی شد.
بنابر این گزارش آتش به سرعت در تمام ساختمان این مسجد گسترش یافت و بخش اعظم این مسجد که یکی از قدیمی ترین مسجد های بالکان به شمار می رود، تخریب شد.
'ماریا ولزاکی' معاون وزیر فرهنگ یونان برای بازدید و بررسی خسارات وارده به این مسجد روز پنجشنبه به شمال یونان سفر کرد و پس از بررسی محل آتش سوزی اعلام کرد: این مسجد یکی از آثار تاریخی است و مسئولیت مرمت و حفظ بناهای تاریخی به عهده وزارت فرهنگ یونان است.
وی در ادامه با ابراز تاسف از این حادثه اعلام کرد: وزارت فرهنگ یونان تمام هزینه های باز سازی این مسجد و بنای تاریخی را تامین خواهد کرد.
بر اساس گزارش رسانه های خبری و مجازی یونان، 'منروپل دمسکنوس' نماینده اسقف اعظم یونان ضمن ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی در این مسجد طی بیانیه ای گفت: این بنای تاریخی متعلق به بشریت و یکی از مهمترین و قدیمی ترین مساجد منطقه بالکان است.
وی همچنین ضمن ابراز تاسف و همبستگی با مسلمانان افزود: مسلمان و مسحیان این منطقه سال هاست که بصورت مسالمت آمیز و بردادرانه باهم زندگی می کنند و آموزه های ادیان الهی نیز تعلیمات خود را بر داشتن زندگی مسالمت آمیز همه انسان ها متمرکز کرده اند.
وی ضمن دیدار با ' خجی عثمان' مفتی شهر دی دی موتیخوس و ابراز تاسف خود به خاطر حادثه تلخ آتش سوزی در این مسجد، گفت: کلیسای ارتدکس یونان در کنار همشهریان مسلمان خود است و این کلیسا خدمات خود را در حد توان برای باز سازی این مسجد تاریخی را ارایه خواهد کرد.
گفتنی است که مسئولان امنیتی شهر دی دی موتیخوس هنوز علت رخداد آتش سوزی در این مسجد را رسماً اعلام نکرده اند.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL