01 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهور از محل رویداد هراس افگنی دیروز در وزارت مخابرات، دیدن کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور از محل رویداد هراس افگنی دیروز در وزارت مخابرات، دیدن کرد

کابل باختر 1 ثور محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

جمع آوری لوحه های غیرمعیاری آغازشد

جمع آوری لوحه های غیرمعیاری آغازشد

کابل باختر/1/ثور اعضای کمیسیون تنظیم امور لوحه ها امروز به رهبری...

کشف یک ذخیرگاه مهمات درنیمروز

کشف یک ذخیرگاه مهمات درنیمروز

نیمروز / باختر/ 1/ ثور یک ذخیره گاه مهمات دیروز درولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزیر خارجه امریکا از اسلام آباد دیدن می کند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

دان – باختر29 اسد
- رسانه های پاکستان یکشنبه شب اعلام کردند که 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا اوایل ماه آینده میلادی(سپتامبر) در راس هیات سیاسی و دیپلماتیک به اسلام آباد سفر می کند.
ویب سایت خبری روزنامه 'داون' پاکستان به نقل از منابع دیپلماتیک پاکستانی اعلام کرد:پمپئو هفته نخست ماه سپتامبر به منظور دیدار و گفت و گو با 'عمران خان' نخست وزیر جدید پاکستان و گفت و گو درباره موضوع های مربوط به منافع مشترک به اسلام آباد سفر می کند.
بر اساس این گزارش، پمپئو به احتمال زیاد، پنجم ماه سپتامبر (چهاردهم اسد ) به اسلام آباد سفر کرده و این دیدارنخستین سفر یک مقام مطرح خارجی برای دیدار با نخست وزیر جدید پاکستان است.
منابع آگاه به این رسانه گفتند که در سفر پمپئو به اسلام آباد، با مقام های پاکستان در خصوص احیای روابط دو کشور ( که اخیرا دچار تنش شده است) و حمایت پاکستان از اقدام های واشنگتن در آنچه روند تحقق صلح در افغانستان خوانده می شود، گفت و گو و تبادل نظر می شود.
به گزارش منابع دیپلماتیک، 'آلیس ولز' قائم مقام معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی نیز ممکن است که پمپئو را همراهی کند.
به تازگی مقام های آمریکایی از پاکستان درخواست کردند تا به پایان جنگ افغانستان کمک کند.
این سفر در حالی در دست برنامه ریزی است که تنش های به وجود آمده و انتقاد واشنگتن از کمک اقتصادی صندوق بین‌المللی پول به پاکستان تنها چند روز پس از تغییر دولت در اسلام‌آباد و همزمان با آغاز به کار حزب «تحریک انصاف» به رهبری «عمران خان» صورت می‌گیرد که به مخالفت با آمریکا مشهور است.
اما حقیقت آن که تنش در روابط پاکستان و آمریکا از یک سال پیش به این سو و از زمان اعلام استراتژی ترامپ در مورد افغانستان شدت گرفته که در آن رئیس جمهوری ایالات متحده به طور علنی رهبران اسلام آباد را به حمایت از تروریسم در افغانستان متهم کرد.
خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.