26 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

" ملالتنامه معنی " گزیدۀ اشعاراستاد عبدالرشید معنی ، روگشایی شد

" ملالتنامه معنی " گزیدۀ اشعاراستاد عبدالرشید معنی ، روگشایی شد

کابل باختر26 جدی گزیده اشعاراستاد عبدالرشید معنی زیرنام ملالتنامه...

کار بازسازی دو پایه برق در قابل بای آغاز شد

کابل 26 جدی باختر شرکت برشنا امروز کار بازسازی دو پایه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس جمهور امریکا ۲۰۰ میلیون دالر کمک به غزه را متوقف کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن – بی بی سی نیوز – 3 سنبله - باختر
وزارت امورخارجه آمریکا می‌گوید بنابر دستور دونالد ترامپ ۲۰۰ میلیون دالر از کمک‌های اقتصادی به غزه و ساحل غربی رود اردن را متوقف کرده است.
چند ماه پیش هم آمریکا ۶۵ میلیون دالر از کمک خود به دفتر امدادی سازمان ملل به فلسطینیان را قطع کرده بود.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته است این تصمیم پس از بازبینی برای "اطمینان یافتن از اختصاص کمک‌های مالی هم راستا با منافع ملی آمریکا" اتخاذ شده است.
روابط میان واشنگتن و فلسطینیان از زمان ورود دونالد ترامپ به  قصرسفید رو به سردی گذاشت و به ویژه بعد از آن که رئیس‌جمهور آمریکا دستور انتقال سفارت کشورش به بیت‌المقدس را صادر کرد دو طرف وارد جدال‌های علنی شدند.
در پی تاکید دوباره  ترامپ بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی کشورش، اداره  فلسطینیان دسامبر سال گذشته اعلام کرد که دیگر آمریکا را به عنوان میانجی مذاکرات صلح شرقمیانه به رسمیت نمی‌شناسد و روابط خود با واشنگتن در این زمینه را به تعلیق درآورد.
در واکنش به این رفتار فلسطینیان، حکومت آمریکا هم علاوه بر تعلیق کمک‌های مالی خود به آژانس امدادی سازمان ملل متحد در سرزمین‌های فلسطینی، دستور بازبینی در نحوه اختصاص این کمک‌ها را صادر کرد .
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در پی بازبینی‌های انجام شده تصمیم گرفته ۲۰۰ میلیون دالر فلسطینیان را در جایی دیگر که دارای "اهمیت بالا و الویت فوری" است هزینه کند. هر چند درباره دریافت‌کننده جدید این مبلغ توضیحی داده نشده است.ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.