10 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

احزاب مخالف دولت در پاکستان برای کاندیدای رییس جمهورمشورت کردند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد - ایرنا  5 اسد – باختر
احزاب اپوزیسیون دولت پاکستان با شرکت در نشست مشترکی در شهر «مری»، در خصوص معرفی کاندیدای مشترک تصدی پست ریاست جمهوری آینده این کشور، مشورت  کردند..
به گزارش رسانه های رسمی پاکستان، نمایندگان احزاب عضو اپوزیسیون از جمله حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف، حزب مردم، حزب موتلفه متحده مجلس عمل و حزب عوامی ملی با شرکت در نشست شهر «مری » در منزل نواز شریف صدراعظم پیشین پاکستان، به مشورت در خصوص معرفی کاندید  انتخابات ریاست جمهوری پرداختند
«احسن اقبال» عضو ارشد حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف و وزیر داخله  در حکومت  شاهد خاقان عباسی در خصوص این نشست گفت که همه احزاب عضو اپوزیسیون  درباره انتخاب نامزد مشترک ریاست جمهوری توافق دارند و قرار شد، پس از اتما م مشورت ها، نام کاندیدای مشترک از سوی «شهباز شریف» رییس حزب مسلم لیگ شاخه نواز اعلام شود
بر اساس برخی اخبار، حزب مردم «اعتزاز احسن» را برای نامزد ریاست جمهوری در نظر دارد اما حزب مسلم لیگ، «شهباز شریف» را برای این منظور معرفی کرد که احزاب عضو اپوزیسیون باید یکی از این دو تن را انتخاب کنند..
این اخبار در حالی منتشر می‌شود که حزب تحریک انصاف که اداره دولت مرکزی پاکستان را به عهده دارد «عارف علوی» را به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری معرفی کرده است
به گزارش ایرنا، دوره ریاست جمهوری «ممنون حسین» رئیس جمهور کنونی پاکستان، هشتم سپتامبر 2018 به پایان می رسد و انتخابات سیزدهمین رئیس جمهور این کشور، چهارم سپتامبر (سیزدهم ماه  سنبله امسال)برگزار می‌شود..
نمایندگان پارلمان های ملی و ایالتی پاکستان و همچنین نمایندگان مجلس  سنا که تعداد نهایی آنان یکهزار و 100 تن است، رئیس جمهوری جدید کشور را برای مدت پنج سال انتخاب می کنند.
ریا ست ‌جمهور در پاکستان، تقریبا مقام تشریفاتی به‌شمار می‌آید و نحوه انتخاب  رییثس جمهور به این شیوه است که نمایندگان دو پارلمان 'مجلس ملی و سنا' به همراه چهار مجلس ایالتی 'سند، پنجاب، خیبرپشتونخوا و بلوچستان' رئیس‌جمهور این کشور را با رأی‌گیری انتخاب می‌کنند .
هر چند تلاش ها و مشورت های احزاب مخالف دولت در حالی صورت می گیرد که 'فواد چودری' وزیر اطلاع رسانی دولت جدید پاکستان و عضو ارشد حزب تحریک انصاف، با بی‌ثمر دانستن تلاش‌های احزاب اپوزیسیون گفته که نمایندگان حامی حزب متبوعش از تعداد مورد نیاز بیشتر است و رئیس جمهوری آینده را  حزب تحریک انصاف انتخاب می کند.
فوادچوهدری گفت که حزب تحریک انصاف، پیش از انتخابات با رصد دقیق و تشکیل ائتلاف با احزاب موافق خود توانسته، اکثریت قاطع را به دست آورده و در خصوص انتخاب کاندید حزب خود نیز تردیدی ندارد.
وزیر اطلاع رسانی پاکستان همچنین با بیان همراهی احزابی چون «مسلم لیگ شاخه قائد اعظم، حزب متحده و عوامی مسلم لیگ» گفت: مانعی برای انتخاب «عارف علوی» به عنوان رییس جمهور آتی پاکستان نمی‌بینیم..                                                                     آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.