29 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتواکنش گوگل به ترامپ؛ الگوی جستجوگر ما سیاسی نیست

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن – بی بی سی نیوز – 7 سنبله - باختر
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گوگل را متهم کرده که الگوریتم‌های جستجوگر خود را به نحوی تنظیم می‌کند که اخبار "ضدترامپ" و "چپ‌گرایانه" بیشتر دیده شود.
ترامپ روز سه‌شنبه  در توییتر ، گوگل بزرگترین جستجوگر اینترنتی جهان را با عنوان "رسانه ملی دست چپی" خطاب کرد و مدعی شد که این جستجوگر به اخبار منفی بیشتر الویت می‌دهد.
او مدعی شد که بیشتر اخباری که جستجوگران گوگل ابتدا دریافت می‌کنند گزارش‌های منفی (درباره دولت او) است و گزارش‌های رسانه‌های محافظه‌کار در گوگل مهجور می‌ماند.
ساعتی پس از این توییت  ترامپ، گوگل با صدور بیانیه‌ای ادعای رئیس جمهور آمریکا را رد کرد و گفت دیدگاه‌های سیاسی نقشی در شکل‌گیری نتایج در این جستجوگر ندارند.
مرسدس بانز، مدرس ارشد تکنالوژی‌های دیجیتال در کینگ کالج لندن به بی‌بی‌سی گفته به احتمال بسیار زیاد گوگل عمدی در الویت‌گذاری سوگیرانه اخبار سیاسی ندارد.
"الگوریتم‌های اخبار گوگل بر اساس فعالیت (کاربر) و نزدیکی (جغرافیایی) یک رویداد خبری کار می‌کنند و عموما بر مبنای گرایش‌های سیاسی تنظیم نمی‌شوند. با وجود این (جستجوگر گوگل) این تمایل را دارد که بیشتر از میزانی که کاربران به یک لینک توجه نشان می‌دهند آن را نمایان کند."
به گفته خانم بانز "به نظر نمی‌رسد گوگل در بازبینی اخیری که اول ماه اگست جاری در الگوریتم‌های خود انجام داد تغییری در این باره صورت داده باشد."
گوگل در توضیحات مربوط به نحوه کار جستجوگر خود اذعان کرده که ۲۰۰ متغیر مختلف در شکل‌گیری الگوریتم‌های آن نقش دارند.ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.