03 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس‌جمهور با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت های کندز و بغلان دیدار کرد

رئیس‌جمهور با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت های کندز و بغلان دیدار کرد

کابل باختر 3 میزان محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با...

مسایل منطقه یی محور بحث معین وزارت امور خارجه در ملاقات با معاون سفارت امریکا

کابل باختر 3 میزان معین وزارت امور خارجه با معاون سفارت...

دو سرک در بغلان جغل و گانکریت ریزی می شود

دو سرک در بغلان جغل و گانکریت ریزی می شود

پلخمری ۳ میزان باختر کار جغل و کانکریت ریزی دو سرک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتآمریکا کمک به آوارگان فلسطینی را کاملاً قطع کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

غزه – بی بی سی – 10 سنبله – باختر
وزارت  امورخارجه آمریکا، روز جمعه ضمن اعلام این خبر آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در شرق نزدیک  را به طور "بازگشت ناپذیری معیوب" خواند.
هیتر نوئارت، سخنگوی وزارت‌خارجه در بیانیه دیروز خود گفت حکومت آمریکا "به دقت این مورد را بازبینی" کرد و بر همین اساس تصمیم گرفته "دیگر کمک مالی به این آژانس سازمان ملل متحد نکند."
حکومت آمریکا ماه  جنوری گذشته هم اعلام کرده بود که بیش از نیمی از کمک خود به این آژانس سازمان ملل متحد را به تعلیق در آورده تا درباره آینده همکاری خود با آن بررسی بیشتری کند.
یک سخنگوی محمود عباس، رئیس اداره خودمختار فلسطینیان این تصمیم آمریکا را "توهینی وقیح به مردم فلسطین و نقض قطع‌نامه‌های سازمان ملل متحد" خوانده است.
ساعتی پس از اعلام این تصمیم از سوی آمریکا، کریس گانس، سخنگوی آژانس امداد و اقدام سازمان ملل‌ متحد در امور آوارگان فلسطینی ضمن ابراز تاسف از قطع کمک‌های آمریکا، "به شدیدترین وضع ممکن" ادعای وزارت خارجه آمریکا مبنی بر "ناکارآمدی و غیرقابل ترمیم بودن" این آژانس را رد کرد و گفت برنامه‌های آموزشی،  صحی و اجتماعی این آژانس بارها از سوی ناظران، کشورهای حامی و کشورهای منطقه ستایش شده و "مورد الگوبرداری" قرار گرفته است.
آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در شرق نزدیک در سال ۱۹۴۸ و پس از جنگ اعراب و اسرائیل تاسیس شد و ماموریت اصلی آن رسیدگی به امور هزاران بی‌جاشده فلسطینی تعریف شد.
هم اکنون این آژانس سازمان ملل متحد به ۵ میلیون از آوارگان فلسطینی خدمات صحی، آموزشی و اجتماعی ارایه می‌کند.         ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.