27 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت طالب مسلح در فاریاب به صلح پیوستند

میمنه 26 دلو باختر هفت طالب مسلح امروز با جنگ افزار...

محمد اشرف غنی رییس جمهور، وزیر دفاع ترکیه را به حضور پذیرفت

کابل باختر26 دلو محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در...

استاد دانش: حکومت های امارتی، عبوری و موقت بازگشت به نقطه صفر است

کابل باختر 26 دلو استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتآمریکا کمک به آوارگان فلسطینی را کاملاً قطع کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

غزه – بی بی سی – 10 سنبله – باختر
وزارت  امورخارجه آمریکا، روز جمعه ضمن اعلام این خبر آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در شرق نزدیک  را به طور "بازگشت ناپذیری معیوب" خواند.
هیتر نوئارت، سخنگوی وزارت‌خارجه در بیانیه دیروز خود گفت حکومت آمریکا "به دقت این مورد را بازبینی" کرد و بر همین اساس تصمیم گرفته "دیگر کمک مالی به این آژانس سازمان ملل متحد نکند."
حکومت آمریکا ماه  جنوری گذشته هم اعلام کرده بود که بیش از نیمی از کمک خود به این آژانس سازمان ملل متحد را به تعلیق در آورده تا درباره آینده همکاری خود با آن بررسی بیشتری کند.
یک سخنگوی محمود عباس، رئیس اداره خودمختار فلسطینیان این تصمیم آمریکا را "توهینی وقیح به مردم فلسطین و نقض قطع‌نامه‌های سازمان ملل متحد" خوانده است.
ساعتی پس از اعلام این تصمیم از سوی آمریکا، کریس گانس، سخنگوی آژانس امداد و اقدام سازمان ملل‌ متحد در امور آوارگان فلسطینی ضمن ابراز تاسف از قطع کمک‌های آمریکا، "به شدیدترین وضع ممکن" ادعای وزارت خارجه آمریکا مبنی بر "ناکارآمدی و غیرقابل ترمیم بودن" این آژانس را رد کرد و گفت برنامه‌های آموزشی،  صحی و اجتماعی این آژانس بارها از سوی ناظران، کشورهای حامی و کشورهای منطقه ستایش شده و "مورد الگوبرداری" قرار گرفته است.
آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در شرق نزدیک در سال ۱۹۴۸ و پس از جنگ اعراب و اسرائیل تاسیس شد و ماموریت اصلی آن رسیدگی به امور هزاران بی‌جاشده فلسطینی تعریف شد.
هم اکنون این آژانس سازمان ملل متحد به ۵ میلیون از آوارگان فلسطینی خدمات صحی، آموزشی و اجتماعی ارایه می‌کند.         ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.