29 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوعضو کلیدی گروه طالبان از شهر جلال آباد بازداشت شدند

کابل باختر/ ۲۹/ ثور دو عضو کلیدی گروه طالابن شب گذشته...

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۹/ ثور شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که...

اخبارکوتاه از دنیای فوتبال

کابل باختر/ ۲۹/ ثور به گزارش رسانه ها ، بوگ با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتآمریکا ۳۰۰ میلیون دالر کمک نظامی به پاکستان را قطع کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

واشنگتن – بی بی سی نیوز – 11 سنبله - باختر
پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده ۳۰۰ میلیون دالر از کمک‌های نظامی به ارتش پاکستان را قطع کرده و بنا دارد این پول را در جای دیگری که "ضرورت بیشتری" دارد هزینه کند. علت این تصمیم نارضایتی واشنگتن از مبارزه پاکستان با "گروه‌های تروریستی" عنوان شده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش‌تر و در پیام سال نو میلادی خود پاکستان را به اهمال و فریب دادن آمریکا متهم کرده بود و گفته بود اسلام آباد میلیاردها دالر کمک دریافت می‌کند اما به درخواست‌های آمریکا توجهی ندارد.
روز شنبه  دگرمن کن فالکنر، سخنگوی پنتاگون ضمن اعلام این خبر گفت ارتش آمریکا تصمیم گرفته این ۳۰۰ میلیون دالر را در جایی که "الویت‌های ضروری" وجود دارد هزینه کند.
این تصمیم که باید برای تصویب نهایی به کانگرس آمریکا برود در ادامه آن چیزی است که از ماه جنوری وزارت  امورخارجه آمریکا اعلام کرده و گفته بود پاکستان در مبارزه با شبکه‌های تروریستی مستقر در داخل خاک این کشور ناکام مانده است؛ از جمله، مبارزه با شبکه حقانی و طالبان افغانستان.
دگرمن فالکنر گفته قطع این کمک به اسلام آباد فشار خواهد آورد که "گروه‌های تروریستی را بدون تبعیض" هدف قرار دهد.
قطع ۳۰۰ میلیون دالری کمک نظامی به پاکستان تنها چند روز پیش از سفر آتی مایک پومپئو، وزیرخارجه آمریکا صورت گرفته که قرار است به زودی با عمران خان، نخست‌وزیر جدید پاکستان در اسلام آباد دیدار کند.
حکومت آمریکا ماه جنوری هم اعلام کرده بود که نقریبا تمامی کمک‌های خود به دستگاه اطلاعاتی پاکستان را متوقف می‌کند.
آمریکا و متحدانش به همراه افغانستان مدت‌هاست که پاکستان را به فراهم کردن مامن برای شبکه‌های تروریستی متهم می‌کنند و می‌گویند این گروه‌ها با استقرار در خاک پاکستان حملات برون مرزی خود از جمله در افغانستان را تدارک می‌بینند. اتهامی که پاکستان بارها رد کرده است.
روز گذشته هم وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد کمک خود به آوارگان فلسطینی را به طور کامل قطع می‌کند. اقدامی که با واکنش های فراوان روبرو شده؛ از جمله اتحادیه اروپا که کشورهای عضو آن در مجموع بزرگترین حامی مالی آژانس اقدام و امداد به آوارگان فلسطینی است از واشنگتن خواسته در تصمیم خود صرفنظر کند. ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.