25 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیروزی کرواسی بر اسپانیا

منابع خبری – باختر25 عقرب شاگردان«زلاتکو دالیچ» سرمربی تیم ملی کرواسی...

برتری تیم های انگلیس و آلمان برابر حریفان در لیگ ملیت های اروپا

منابع بین الملی – باختر25 عقرب تیم های ملی انگلیس و...

آخرین تغییرات فهرست مواد ممنوعه فیفا اعلام شد

ایرنا- باختر25 عقرب فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با ارسال...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتواشنگتن از اسلام آباد خواسته است تا برضد تروریستان دست به کارشود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

صدای آزادی – باختر15 سنبله
اعلامیه وزارت خارجۀ امریکا می گوید واشنگتن از اسلام آباد خواستار شد تا علیه دهشت افگنان و گروه های مسلح درپاکستان اقدام کند.
وزیران خارجه ودفاع امریکا درملاقات امروز با مقامات هندی در دهلی نو برعلاوۀ مسایل دیگر دربارۀ افغانستان نیز گفتگو  کردند.
جیمز ماتیس وزیردفاع قبلا به هند رسیده و وزیرخارجه مایک پومپیو اواخر دیروز از اسلام آباد وارد دهلی نو شد.
وزارت خارجه امریکا درپایان بازدید مایک پومپیو از اسلام آباد یک اعلامیه نشر کرده و گفته است که پاکستان باید برای تامین صلح درافغانستان تلاش نموده علیه تروریستان وگروهای مسلح که صلح وثبات منطقه را تهدید می کنند، باید اقدامات جدی ودوامدار داشته باشد.
وزیرخارجه مایک پومپیو پس از ملاقات با عمران خان صدراعظم جدید پاکستان به خبرنگاران گفت :" ما دربارۀ حکومت جدید آنها گفتگو کردیم  و روی فرصت های بهبود روابط دو کشور صحبت کردیم ، عموما دربارۀ اقتصاد ، کاروبار ، تجارت وچیزی که ما همه ضرورت آنرا درک می کنیم که یک راه حل صلح آمیز درافغانستان است، بدون شک که {چنین یک حل } به نفع افغانستان ، وهمچنین امریکا وپاکستان است."
وزیرخارجۀ امریکا قبل از سفر به اسلام آباد ، سفیر سابق این کشور درکابل وملل متحد، زلمی خلیلزاد را به حیث مشاور خاص خود برای پیشبرد امور صلح با طالب توظیف نمود.
بازدید وزیرخارجه امریکا از اسلام آباد وسفر او و وزیردفاع این کشور به هند ماه قبل اعلان شده بود.
امریکا هفته گذشته درآستانه این بازدید ، سه صد ملیون دالر کمک به پاکستان را که تعلیق شده بود، یکسره لغو کرد.
ولی مقامات امریکایی بعد از ملاقات دیروز با صدراعظم جدید پاکستان ابراز خوشبینی کردند وعمران خان هم که قبلا ستاره مشهور کرکت کشور خود بود با خوشبینی ابراز نظرکرد.
" من در اصل خوشبین هستم . یک ورزشکار همیشه خوشبین می باشد. ورزشکار وقتیکه پای خود را به میدان می گذارد روی برنده شدن فکر میکند."
ولی آژانس خبر رسانی جرمنی از قول یک دیپلومات که نام وی را ذکر نشده است، گزارش داد که گفتگو ها شدید بود و واشنگتن از پاکستان خواستار شد تا علیه تروریستان درخاک خود درامتداد مرزهای افغانستان هرچه زود تر دست به اقدام شود.خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.