22 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری در کابل رخ داد

انفجاری در کابل رخ داد

کابل باختر 21 عقرب انفجاری در مقابل لیسه استقلال صورت گرفته...

حمله طالبان مسلح در لوگر عقب زده شد

حمله طالبان مسلح در لوگر عقب زده شد

پل علم 21 عقرب باختر حمله طالبان مسلح دیشب در ولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمقام های پاکستانی: تعصب خلیلزاد در مقابل پاکستان به همه روشن است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

صدای امریکا – باختر15 سنبله
تقرر زلمی خلیلزاد، سفیر پیشین ایالات متحده در افغانستان، عراق و ملل متحد به عنوان مشاور ویژه أمور افغانستان در وزارت خارجه امریکا، واکنش های را در منطقه به همراه داشته و اکثر میگویند موقف گیری سخت گیرانه این دیپلومات با تجربه در برابر پاکستان، شاید مانع ماموریت او برای متقاعد کردن طالبان برای شرکت در مذاکرات صلح باشد.
به گزارش خبر گزاری رویترز، در گذشته، خلیلزاد از ایالات متحده خواسته بود که پاکستان را به عنوان یک کشور دهشت افگن، که به تندروان پناه داده است، شناسایی کند. اداره دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا نیز موقف مشابه ای را در پیش گرفته است.
واشنگتن با تعلیق قرار دادن ۳۰۰ ملیون دالر مساعدت مالی نظامی به پاکستان میگوید که اسلام آباد تلاش کافی را برای از بین بردن پناه گاه های امن طالبان در قلمرو خود، انجام نداده است.
اما حتی منتقدین پاکستان به این عقیده اند که آن کشور یک بازیگر محوری در روند صلح افغانستان خواهد بود زیرا با گروه های تندرو ارتباطات نزدیک دارد.
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده میگوید که خلیلزاد برای تسهیل مساعی امریکا در روند مصالحه در افغانستان، به وزارت خارجه می پیوندد تا رهبری این تلاش ها را بر عهده داشته باشد.
اما مشاهد حسین، رئیس کمیته أمور خارجی مجلس سنای پاکستان در حالیکه تقرر خلیلزاد را یک خبر ناخوش آیند خواند گفت: " تقرر زلمی خلیلزاد انتخاب بدی است و در همچو زمانی که واشنگتن شدیداً به کمک پاکستان برای ایجاد صلح و ثبات نیاز دارد، پیام منفی را به اسلام آباد میرساند."
زاهد حسین، تحلیلگر و نویسنده پاکستانی در حالیکه با سناتور مشاهد حسین هم عقیده است میگوید تقرر خلیلزاد در پیشبرد روند مصالحه در افغانستان، کمک نخواهد کرد. زاهد حسین گفت: "تعصب او در مقابل پاکستان به همه روشن است."
خلیل

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.