25 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن هشت هراس افگن پاکستانی درشرق کشور

کشته شدن هشت هراس افگن پاکستانی درشرق کشور

شهرپارون ۲۵ سرطان باختر هشت هراس افگن پاکستانی درنبرد با ماموران...

کشته شدن چهار طالب مسلح در ارزگان

کشته شدن چهار طالب مسلح در ارزگان

شهرترینکوت ۲۵ سرطان باختر چهار طالب مسلح در یک حمله...

کشته شدن چهارطالب مسلح درکنر

کشته شدن چهارطالب مسلح درکنر

شهراسعد آباد ۲۵ سرطان باختر درنتیجه حمله راکتی نظامیان در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتچین و پاکستان برای تقویت روند مصالحه افغانستان باهم کار می کند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

بیجینگ – صدای امریکا – 19 سنبله - باختر
وانگ یی، وزیر  امورخارجه چین در سفر سه روزه اش به پاکستان دیروز با عمران خان، صدر اعظم جدید پاکستان ملاقات کرد.
وزیر امورخارجه چین روز قبل پس از دیدار با شاه محمود قریشی، وزیر امورخارجه پاکستان گفت کشورش به حمایت از پاکستان در تلاش آن کشور در جنگ علیه دهشت افگنی ادامه خواهد داد.
وانگ یی گفت" ما به تقویت امور بین المللی و منطقه یی توافق کردیم. دو جانب برای تقویت روند مصالحه در افغانستان با همدیگر کار خواهند کرد. دو جانب در حمایت از ناسیونالیزم، وطن پرستی، و سیاست افغانستان با همدیگر کار خواهیم کرد. دو جانب برای ایجاد یک نوع جدید روابط و جامعه بین المللی و انسانیت ایجاد خواهد کرد."
این در حالی است که روز جمعه جیم متیس وزیر دفاع امریکا در سفرش به افغانستان گفت توقع ایالات متحده این است که پاکستان بخشی از جامعه کشورهایی باشد که به دهشت افگنی جایی فراهم نمی کند.
وزیر خارجه چین گفت "ما همکاری دفاعی و امنیتی را تعمیق خواهیم کرد، دو جانب تعامل بین و اردو و نهادهای ملکی را برای کار مشترک برای ریشه کرن کردن نیروهای دهشت افگنی حزب اسلامی ترکستان تقویت خواهیم کرد. چین به حمایت از پاکستان در مساعی جنگ علیه دهشت افگنی ادامه خواهد داد."
شاه محمود قریشی، وزیر امورخارجه پاکستان گفت آنها امنیت منطقه یی، روند صلح در افغانستان و تقویت همکاری استراتژیک را بحث کردند. قریشی گفت "ما پیشرفت قابل ملاحظه در دهلیز اقتصادی چین و پاکستان داشته ایم."
بیجینگ ۵۷ میلیارد دالر را به پاکستان به حیث ابتکار زیربنایی یک کمربند و یک راه خود تعهد کرده است. این تعمیق روابط دو کشور درحالی است که روابط اسلام آباد با واشنگتن در خصوص چگونگی برخورد پاکستان با تندروان اسلام گرا که در افغانستان می جنگند، تیره شده است.
ختم / فریده

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.