01 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

كابل باختر اول جوزا موظفان امنيت ملي گروه هشت...

تبصره

تبصره

کابل باختر اول جوزا وزیر خارجه چین...

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

کابل اول جوزا باختر اول جوزا، روزی جنجالی میان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتروپیه پاکستان؛ کم ارزش ترین واحد پولی جنوب آسیا شده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد - ایرنا -19 میزان – باختر
پس از سقوط چشمگیر ارزش واحد پول پاکستان برابر دیگر ارزهای خارجی، این واحد پولی یعنی روپیه  به کم ارزش ترین واحد پول منطقه جنوب آسیا تبدیل شده است.
کاهش چند فیصدی ارزش برابری روپیه با دالر و افزایش ناگهانی بهای طلا، به یکی از محورهای روزنامه های پاکستانی در روز گذشته تبدیل شد.
به گزارش این رسانه ها، تنها در مد ت  زمانی یک روز 900 میلیارد روپیه بر بدهی های خارجی دولت پاکستان افزوده شده است.
نشریه  خبری تحلیلی «پروفیت» پاکستان نیز با انتشار گزارشی در این خصوص نوشت:ارزش برابری روپیه با دالر با کاهش 13 درصدی به کمترین میزان خود از سال 1995 میلادی رسیده است.
به نوشته شرکت سرمایه گذاری «رنسانس کپیتال» روسیه ، بازار پاکستان در کنار بازار آرجانتین و ترکیه یکی از بازارهای به شدت آسیب پذیر در جهان است.
یک سرمایه گذار به این شرکت سرمایه گذار روسی گفته که با توجه به بحران مالی در پاکستان صندوق بین المللی پول پیش بینی می شود که یک دالر به 147 روپیه پاکستان نیز خواهد رسید.
اخیرا بانک مرکزی پاکستان اجازه داد تا روپیه ،  واحد پول این کشور با هفت درصد کاهش برابر دالر، با افزایش 9 روپیه ای به 136 برسد.
به گفته مسئولان بانک مرکزی پاکستان، این اقدام در پی شکاف بین عرضه و تقاضای دالر  در بازار انجام شده و افزایش قیمت نفت خام در بازار جهانی نیز در کاهش ارزش روپیه برابر دالر تاثیر داشته است..
به گزارش  آژانس خبری دولتی ایران ، ایرنا از سال 2017 میلادی تاکنون این پنجمین بار است که ارزش برابری روپیه  پا کستان با دالر سقوط می کند.
با این حال اختلافات بین بانک مرکزی پاکستان و صندوق بین المللی پول درباره نرخ برابری ارز همچنان ادامه دارد.
بانک مرکزی پاکستان قیمت 137 روپیه در برابر یک دالر را تا پایان سال مالی جاری در این کشور تجویز کرده است اما بانک جهانی بر نرخ 145 روپیه تاکید می کند.
دولت جدید پاکستان پس از اینکه زمام امور را به دست گرفت با بحران کمبود منابع مالی و ارزی روبروست.
این کشور همچنین باید میلیاردها دالر از بدهی های خارجی خود را تا پایان سال جاری به نهادهای بین المللی مالی بپردازد.
البته «علی حیدر زیدی» وزیر کشتیرانی و بنادر پاکستان روز سه شنبه در جمع رسانه ها گفت که هر دالر آمریکا تا سقف 140 روپیه نیز افزایش می یابد.
وی از این دوران به عنوان دوران سخت برای شهروندان پاکستانی یاد کرده و گفته است:انتظار داریم که مردم، شرایط دشوار را تحمل کنند.
«حسن فواد چودری»وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان نیز در خصوص کاهش ارزش برابری روپیه برابر دالر، با دفاع از مراجعه دولت فدرال به صندوق بین المللی پول، گفت:با ورود پول از عربستان، چین و امارات متحده عربی به کشور، ارزش دالر کاهش خواهد یافت.
# آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.