برگزاری جلسه سران سازمان های اطلاعاتی در مسکو

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

مسکو - ایرنا—17 عقرب – باختر
هفدهمین جلسه بین المللی سران سازمان های اطلاعاتی با شرکت نمایندگان بیش از 70 کشور جهان در مسکو دایر شد ..
این اجلاس دو روزه از دیروز چهارشنبه با پیام رئیس جمهور روسیه آغازوقرار است  امروز  پا یان یابد.
ولادیمیر پوتین در پیام خود خاطرنشان کردکه  برای مبارزه موثر با تروریسم باید اعتماد بین دولت ها تقویت شود و مسئولیت کشورها در قبال اقدامات خود و شفافیت مقاصد آنها افزایش یابد.
در پیام پوتین خطاب به شرکت کنندگان این نشست آمده است: نشست سنتی شما برای اتحاد جامعه جهانی علیه تروریسم با نقش هماهنگ کننده سازمان ملل برمبنای اصول پذیرفته شده و معیارهای بین المللی استوار شده است..
پوتین در پیام خود آورده است که جهان شاهد است که سازمان های تروریستی بین المللی سعی دارند در عرصه فضای مجازی فعالتر شوند و به همین دلیل به کار سازمان های اطلاعاتی و امنیتی توجه فراوان می شود و انتظارات از آنها نیز در کشورها بیشتر شده است.
رئیس جمهوری روسیه در پیام خود تصریح کرد: نیاز به انسجام بیشتر برای مقابله با چالش ها و تهدیدهای امنیتی جدید است و اولویت کار سازمان های اطلاعاتی ایجاد سیستم موثر سرکوبی فیزیکی، اطلاعاتی و ایدئولوژیکی سازمان های تروریستی و ازبین بردن سرکرده ها و اعضای خطرناک آن و جلوگیری از انتقالات تروریست ها (از یک کشور به کشور دیگر) است.
وی بر ضرورت مبادله اطلاعات عملیاتی بین سازمان های اطلاعاتی کشورهای مختلف و بکارگیری ساز و کارهایی برای مسدود کردن کانال های تغذیه مالی شبکه های تروریستی تاکید کرد.
آلکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه نیز در ادامه اجلاس که در آن 124 نفر نمایندگان سازمان های اطلاعاتی و امنیتی از 79 کشور شرکت دارند، گفت:  روسیه از تمام امکانات خود برای سرکوبی گروه های تروریستی استفاده می کند.
بورتنیکوف خاطرنشان کرد: 70 کانون تروریست های بین المللی ازجمله 38 کانون گروه داعش در سال 2018 در روسیه شناسایی شد و 777 تروریست دستگیر شدند.
رییس سازمان امنیت فدرال روسیه همچنین گفت که تروریست های داعشی و سازمان القاعده در فضای مجازی متحد شده و درحال سر باز گیری و جذب اعضای جدید هستند.
وی ادامه داد: این گروه ها با وجود اینکه اعلام شده با یکدیگر اختلاف دارند در فضای مجازی متحد شده اند و از میان طرفداران اسلام رادیکال اعضای جدید به دست می آورند.
هفدهمین اجلاس سران سازمان های اطلاعاتی و امنیتی که دیروز در مسکو با شرکت نمایندگان سازمان های اطلاعاتی 79 کشور و سازمان های بین المللی ازجمله سازمان ملل متحد و سازمان پیمان امنیت جمعی آغاز بکار کردامروز  پنجشنبه نیز ادامه می یابد و خبرنگاران در این اجلاس حضور ندارند.#آشنا

back to top