06 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اوقات افطار و سحر

اوقات افطار و سحر

کابل باختر6 جوزا وزارت حج و اوقاف، اوقات افطار وسحر...

سه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

سه فعال تحریک تحفظ پشتون کشته شدند

پشاور – صدای امریکا – 6 جوزا - باختر اردوی پاکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکشف هزاران حساب جعلی با موجودی5.3 میلیارد دالر در پاکستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

اسلام آباد- ایرنا—22 عقرب – باختر
میرزا شهزاد  اکبر  دستیار ویژه صدراعظم پاکستان در امور حسابرسی از کشف بیش از پنج هزار حساب جعلی فعا ل در زمینه پولشویی و انتقال غیرقانونی پول به خارج از کشور خبر داد.
به گزارش تلویزیون «دنیا پاکستان»، «میرزا شهزاد اکبر» در نشست خبری با رسانه ها با بیان کشف مدارک جدیدی علیه فساد اقتصادی گسترده در این کشور، گفت: مدارک و مستنداتی به دست آمده که نشان می‌دهد،که  بیش از 700 میلیارد دالر ) به صورت غیر قانونی از پاکستان خارج شده است.
وی اضافه کرد: این مبلغ به بیش از 10 کشور جهان منتقل شده و در حساب‌های مفسدان اقتصادی قرار دارد.
شهزاد اکبر با ادعای وجود فساد گسترده در دولت پیشین پاکستان، اضافه کرد: این ، ناچیز است.
دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور حسابرسی مدعی شد که مسئولان دولت های پیشین این کشور، برای مخفی نگه داشتن فساد اقتصادی خود از حساب هایی استفاده می کردند که مالکان آنها بدون هیچ مشکلی در کشوری نظیر امارات متحده عربی مقیم هستند.
وی همچنین به واریز ارقام نجومی به حساب افراد فقیر و سوء استفاده از حساب های آنان اشاره کرده و گفت: بزودی این معما نیز حل شده و متوجه می شویم که چه کسانی از این حساب ها سوء استفاده می کنند.
بر اساس گزارش دیوان عالی پاکستان، بیش از 400 میلیون  دالر از طریق هزاران حساب بانکی جعلی یا حساب افراد فقیر به خارج کشور منتقل شده است.
بنابر این گزارش، افرادی که در پولشویی دست دارند با شناسایی و استفاده از افراد فقیر، پول های کثیف را از پاکستان به خارج کشور انتقال می دهند.
درحا ل حاضر اداره اطلاعات فدرال پاکستان با تشکیل یک تیم ویژه برای شناسایی هویت پولشویان تلاش می کند.
تشدید روند انتقال پول های کثیف از پاکستان به خارج، زمانی رخ داده که دولت سعی دارد اسم این کشور را از فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی ضد تأمین مالی تروریسم و پولشویی خارج کند.
یا گروه ویژه بین المللی اقدام مالی ،  (FATF) به دلیل ادامه روند انتقال غیر قانونی منابع عظیم پولی به خارج پاکستان، اسم این کشور را در لیست خاکستری قرار داده است.
این گروه بین المللی ضد پولشویی همچنین اعلام کرده که گروه های تروریستی با استفاده از سیستم مالی پاکستان پول جابجا می کنند. آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.