02 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

كابل باختر اول جوزا موظفان امنيت ملي گروه هشت...

تبصره

تبصره

کابل باختر اول جوزا وزیر خارجه چین...

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

کابل اول جوزا باختر اول جوزا، روزی جنجالی میان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاظهارات روسیه در باره ماموریت نظامی امریکا در افغا نستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

مسکو - ایرنا -24 عقرب – باختر
وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا قصد دارد از روسیه به عنوان مسبب ناتوانی خود در حل مسائل افغانستان یاد کند و ناکامی درین کشور  همسایه را به گردن مسکو بیندازد.
وزارت امور خا رجه روسیه در بیانیه خود با اشاره به سخنان «دیوید هیل» دستیار وزیر امور خارجه آمریکا که گفته است  روسیه مانع برقراری گفت وگو میان طرف های افغان است، آورده است: سخنان طرف آمریکایی با توجه به تلاش های مسکو برای برقراری صلح در افغانستان حیرت آور است.
در ادامه این بیانیه به دومین کنفرانس صلح افغانستان اشاره شده است که هفته گذشته در مسکو و با حضور نمایندگان کشورهای منطقه از جمه ، ایران ، چین، پاکستان، هند، قزاقستان، تاجکستان، قرقزستان، ازبکستان، ترکمنستان، نمایندگان شورای عا لی صلح افغانستان و گروه طالبان برگزار شد.
براساس این بیانیه، برای نخستین بار نمایندگان شورای عا لی صلح  افغانستان، جنبش طالبان و نماینده ای از آمریکا به عنوان ناظر در این کنفرانس حضور داشتند و دیگر اعضای حاضر، برگزاری این نشست را گام مهمی در مسیر برقراری گفت وگوها بین کابل و جنبش طالبان عنوان کردند.
به گزارش آژانس خبری  دو لتی ایران  حکو مت روسیه و آمریکا بر سر نحوه حل و فصل مسائل افغانستان اختلافات عمیقی دارند.
ضمیر کابولوف نماینده رئیس جمهور روسیه در افغانستان به تازگی به خبرنگاران گفت: طرف آمریکایی به نقش روسیه در افغانستان حسا د ت می کند با این وجود ما تلاش می کنیم این مساله برطرف شود.
مدیر دفتر دوم آسیای وزارت  امورخارجه روسیه با بیان اینکه به رهبری امریکا یی ها در افغا نستان نیاز نیست  اظهار داشت که به امریکا یی ها  گفته ایم
که اقدامات آنها در این کشور موفقیت آمیز نبوده است و بحران در این کشور به ما و دیگر کشورهای منطقه مربوط است و بازیگران غیر منطقه ای تنها می توانند نقش کمکی داشته باشند .
طبق همین خبر ،  بر اساس آنچه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرده  است آمریکا بیش از یکهزار میلیارد دالر در افغانستان هزینه کرده است و شمار زیادی از سربازانش در این کشور کشته شده اند و نتیجه ای هم نگرفته است. آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.