24 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های بیجا شده در بدخشان مواد غذایی در یافت کردند

کابل باختر 24 سنبله برای یکصد و پنجاه خانواده بیجا شده...

مسوولان جدید اداره های امنیتی فراه معرفی شدند

شهرفراه ۲۴ سنبله باختر افراد جدید به عنوان مسوولان امنیتی ...

کشته شدن یازده هراس افگن درحمله های نظامیان درکنر

شهراسعد آباد ۲۴ سنبله باختر یازده هراس افگن درحمله های نظامیان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحا مد کرزی، عامل ناامنی افغانستان را آمریکا عنوان کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تهران - ایرنا -27 عقرب – باختر
حامد کرزی رییس جمهور سابق افغانستان  عا مل اصلی  قدرت گرفتن  نیرو های تروریستی و افراط گرایی در افغا نستان را  نتیجه سیا ست های اشتباه امریکا عنوان کرده است. 
به گزارش  آژانس خبری دولتی ایران ایرنا، حامد  کرزی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی قزاقستان گفت، 17 سال از جنگ آمریکا در افغانستان می‌گذرد و متأسفانه ما همچنان باید شاهد رشد جریانات افراط گرایی و تروریزم در کشور و حتی حضور نیروهای تروریستی داعش در افغانستان باشیم و من براین باورم که تمام این مسائل و بدبختی‌ها از سیاست و استراتژی اشتباه آمریکا در افغانستان است.
کرزی  تاکید کرد: من مخالف جدی هرگونه فعالیت نظامی امریکا در افغانستان هستم.
کرزی یاد آور شد: حمله به خانه‌های افغان‌ها، زندانی کردن آن‌ها، نادیده گرفتن پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در خارج از مرزهای این کشور و مهم‌تر از همه در نظر نگرفتن نقش قدرت‌های بزرگ مثل روسیه، چین و ایران در افغانستان از جمله عوامل تشدید تروریزم در افغانستان است.
به گفته کرزی، آمریکا در افغانستان شکست خورده و ما هیچ نیازی به جزئیات این شکست نداریم؛ اما واشنگتن اخیراً با انتصاب خلیل زاد و آغاز مذاکرات مستقیم با طالبان وارد مرحله جدیدی از استراتژی در افغانستان شده است که ما بسیار خوشبین هستیم که این اقدام منجر به صلح و ثبات در کشور شود.
رئیس جمهورسابق  افغانستان در مورد خروج نیروهای امریکا از این کشور نیز گفت: اگر آمریکا به دنبال توسعه،‌ صلح و پیشرفت در افغانستان باشد و حضور آن‌ها خطری برای همسایگان ما نداشته باشد، این کشور می‌تواند در افغانستان حضور داشته باشد.
حا مد کرزی در پاسخ به این پرسش که اشرف غنی رییس جمهور افغا نستان  در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی گفته است که تلفات طالبان باعث رنجش خاطر وی می‌شود، خاطر نشان کرد: تلفات طالبان ناراحت کننده است به این دلیل که در نهایت آن‌ها نیز از مردم افغانستان هستند که کشته می‌شوند و این موضوع بسیار ناراحت کننده است و افغان‌ها به دنبال صلح هستند.
حامد کرزی همچنین با توجه به دیدار میان مقامات آمریکا و طالبان در قطر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی قزاقستان گفت، آمریکا برخلاف سال‌های گذشته که ستراتیژی  جنگ شکست خورده در افغانستان را پیگیری می‌کرد، به دنبال تغییر ستراتیژی های  خود در افغانستان است.
حامد کرزی تصریح کرد، نشست مسکو که در تاریخ 9 نوامبر در روسیه برگزار شد به‌عنوان اولین قدم در راستای تحقق صلح و ثبات در افغانستان و منطقه است.
به گفته کرزی، اگرچه هیچ نماینده رسمی از طرف دولت افغانستان در مذاکرات میان مقامات آمریکایی و طالبان در قطر حضور نداشته است اما با این وجود با ادامه این روند من بسیار به پایان جنگ در افغانستان امیدوار هستم.
رئیس جمهور سابق افغانستان افزود: نشست مسکو با حضور اکثر نمایندگان کشورهای همسایه از جمله قزاقستان هیات طالبان و شورای عالی صلح افغانستان و حضور سفیر افغانستان به‌عنوان مهم‌ترین و نخست ترین قدم تحقق صلح و آرامش در افغانستان و منطقه است.
حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان برای حضور در چهارمین نشست کلوب  آستانه 2018 که در پایتخت قزاقستان باهدف ارزیابی خطرات ژئوپلیتیکی برای آسیا -اروپا برگزار شده بود به این کشور سفر کرد.
کرزی در این سفر علاوه بر سخنرانی در نشست آستانه با شبکه تلویزیونی این کشور مصاحبه‌ای داشت. آشنا

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.